Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalkorban is lehet megállap...

Fiatalkorban is lehet megállapítani pszichopátiát?

Figyelt kérdés

Direkt nem mentális betegségeknél kérdeztem, mert onnan nem kapok választ.

Egy sorozat (Dexter) miatt vettem észre, hogy elég sok tulajdonság megegyezik. Utánanéztem a pszichopátiának és a legtöbb pont igaz rám.

Lehet 16,5 évesen ön-pszichoanalízist végezni? Egyáltalán ennyi idősen lehet valakire azt mondani, hogy a szó orvosi értelmében pszichopata? Pszichológushoz nem szeretnék menni.


2016. márc. 22. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam a pszichiáterem 15 évesen szociopatizmust állapított meg. Aztán már megtanultam kezelni az ilyen "hajlamaimat". (Néha nem tudok uralkodni magamon.)
2016. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Jaj mintha a 14 éves kislányokat hallanám akik megnéznek egy filmet ami skizofrén emberről szól és "úr isten, tiszta ilyen vagyok én is. lehet én is skizofrén vagyok?" meg a "meghalt a szomszéd macskája és nem éreztem semmit, pszichopata vagyok?" Te legyél már ennél egy kicsit értelmesebb.
2016. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Öndiagnózist felállítani nem lehet. Általában arrafelé hajlik a diagnózis amilyen eredményt hallani akarsz.


Amúgy meg a pszichopaták nagy része átlag ember. Állítólag sebészek és politikusok közt igen magas a számuk. Nagyon elenyésző részük válik csak a hírekből ismert sorozatgyilkosokká.

2016. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem vagyok hülye és nem kell úgy kezelni, mint azokat a bizonyos lányokat. Nem a film miatt tettem ki a kérdést. Őszintén szólva nem érdekel, hogy igaz-e vagy sem, csak foglalkoztat a téma.
2016. márc. 22. 22:38
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és a "meghalt a szomszéd macskája, de nem éreztem semmit" hasonlatot kicsit nevetségesnek tartom. Az alap témához kapcsolódó tudás nélkül nem teszek fel ilyen típusú kérdést.
2016. márc. 22. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:

16,5???????

Ez egyáltalán nem fiatal hasonló dolgokban.

Igen meglehet állapítani és te is megtudod állapítani magadon ha van hozzá agyad s gyakorlatod, de ha rám írsz analizálhatlak.

Igen lehet. Ilyenkor már régen nagyon brutálisan elfajult állapotban is meglehet találni.

Nem kell pszichológushoz elmenni s nagyjuknak nincs elegendő tudása ilyenek analizálásához, mert csak iskolában tanult általánosságokat keresik, nem analizálnak.

2016. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3#

Tökéletes öndiagnózist is fellehet állítani ha olyan dologról van szó.

S e témában pont lehet...

2016. márc. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!