Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek szorgalmas,...

Hogyan lehetek szorgalmas, kitartó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy sikertelen embernek érzem magam.

Állandóan kudarc hátán, kudarc ér. Mint a magánéletben, mint a munkahelyen. Mindig nagyobb fába vágom fejszémet.

Agyilag nem tudom átgondolni a dolgokat. Nem érzem, hogy kialakult volna egy tudatos gondolkodás módom.

A munkahelyen is piszkálva vagyok "jó szándékból",hogy dilettáns vagyok. Meg idióta, meg hülye meg .... még sorolhatnám. Érzem én is, hogy valami nem okés velem. Nemrég kezdtem el az életet komolyan venni, de sikertelen versenyzőnek érzem magam ki nem nyer "hangszórót".


Hogyan lehetek kitartó és szorgalmas?

Van egy valami spirituális mód esetleg?

27 -t lassan betöltöm már, és most ébredtem rá gondjaimra, ami nem kicsik.


Idióta vagyok?


F/26



2016. márc. 24. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos mivel én még csak 16 éves vagyok ezért valószínüleg kis pisisnek fogsz nézni de igazából nekem bevált az a dolog hogy egy célt kitűztem magam elé (ami már kb 10 éve bennem él) és azt minden féleképpen meg fogom csinálni az én utamba nem állhat senki szakmával kapcsolatos na mindegy azt javaslom hogy én valami célt tűz ki magad elé mondjuk nem tudom pl.: megveszem azt a cipőt amire annyira vágyok
2016. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem nézlek pisisnek. Ez érett gondolkodás, 16 évesen már.

Próbálom megoldani, napok mennek el a feladatommal, de megoldom.

A másik ami lehangol, hogy édesanyámtól folyton... nem neked való, akkor keresni kell más munkát...

A szülőktől pont, hogy támogatást vár az ember lelkileg nem?

2016. márc. 26. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, nemsoká töltöm a 26ot de itt vagyok meglőve.. hogy most jöttek elő szembesülések hogy hát igen ez már az élet, azért még is csak kéne normális hivatás, majd család is esetleg.. csak hát eddig rohadtul elvoltam magamnak és nem is gondolkoztam ezeken. Amit én ajánlani tudok, a pszichológia, önismereti, önfejlesztő könyvek. Napolenon hill - Pozitiv lelki beállitottság, Anthony Robbins könyvek, Na meg az NLP-nek nézz utánna, vannak tréningek, én tervezem majd hogy elmegyek egy ilyenre.
2016. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyre jobban jövök rá, ha valami nem megy, és kitartóan (megerőszakolva magam) csinálom, egy idő után könnyebben megy. Pl nem szoktam olvasni, most, hogy egyedül vagyok, érzem, egy picit könnyebben és hatékonyabban tudok olvasni. Megmarad pár infó a fejemben is.


A könyvet -t köszönöm!

Napoleon Hill -re rákerestem. Jövő héten beszerzek egy könyvet!

2016. márc. 28. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Én áprilisban leszek 16 és most ébredtem erre rá én is. Bár nem vagyok lenézve, de a gondjaimmal most szembesültem. A telefonba menekültem (nem játszani, szelfizni). Én nemrég döntöttem el, hogy Amerikában szeretnék élni és nem a legkeresettebb szakmát szeretném kitanulni (hantechnikus), de találtam pár lehetőséget amivel ki tudok majd menni 1-2 évre és addig tudok kapcsolatokat kiépíteni. :) Szóval csak akarni és gondolkodni kell. :)
2016. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan kérdés és jellemzés, amelyet én is kiírhattam volna. Nagyon nagy része fedi nálam is a valóságot. Mondjuk én 22 vagyok (és fiú). Mindenben szinte hamar összeesek, hosszabb távon nem értek semmihez, semmi erőm sincs (se fizikailag se képletesen), hamar elfáradok, ha verem hamar elsülök, sosem volt még barátnőm, tulajdonképpen senkim nincs és szinte sosem volt. Alul vagyok szocializálódva, képtelen vagyok a szóbeli kommunikációra, nem vagyok képes kiállni magamért semmilyen helyzetben, volt, hogy már ilyen miatt fizettetek ki velem olyan dolgokat, amihez semmi közöm nem volt. Nem tudom összeszedni magam, van egy gyenge érettségim, jelenleg egy legalja munkám, amit nagy nehezen találtam. Akaratom és kitartásom szinte egyenlő a nullával, összeszedettségem, realitásérzékem, feladattudatom, kötelességtudatom egy az egyben a béka segge alatt van. Nem tudom, hogy a jövőben hová sodor az élet, azt viszont már most látom a saját sorsomban, hogy a jelenleginél rosszabb lesz, egyre nagyobb az esély arra, hogy földönfutó leszek. Mindig úgy vagyok, hogy "csak ezt a pár hónapot kell kibírni valahogy". Eleinte egy nap 8 órát képtelen voltam végigdolgozni egyhuzamban legyen szó akár fizikai akár szellemi munkáról. Mondjuk a szellemi munkát egy fokkal jobban csipázom. Nincs egy egészséges szociális életem, egyre jobban magamnakvaló vagyok, hiába próbálkozok nyitni mások felé minden egyes megszólalásomban nagyon gáz vagyok, nincs senkivel se közös témám. Ha itthon vagyok, néha az is előfordul, hogy minden ki van kapcsolva és csak az ágy szélén ülve nézek magam elé a semmibe. Teljesen ki vagyok üresedve, képtelen vagyok a kezdeményezésre, semmirekellő vagyok. Ha hirtelen meghalnék (akár ebben a percben is), akkor sehonnan sem hiányoznék. Egyre nehezebben tudok új dolgokat megtanulni, egyre jobban hanyatlik az elmém és a gondolkodásom. Amikor oda lettem engedve az érettségihez jó pár tantárgyból szinte kegyelem kettessel, már akkor éreztem magamon, hogy nem vagyok méltó arra, hogy érettségit kaphassak. Gondolkoztam javító érettségi vizsgán, de végül elvetettem a gondolatát is. Szóval tipikusan egy legalja haszontalan lény vagyok minden téren, aki az egész gyerekkorát végignintendozta, játszotta, számítógépezte egy félhomályos de olykor sötét szobában. Nem volt más világom, csak a képernyő, pár millió pixel, meg néhány gomb. Annyi volt az életem, hogy felkeltem, ettem, ittam, játszottam, aludtam, wc-re jártam. Nagyon sok pofára esésem volt már az életben, szinte csak a saját káromon tudok tanulni, de akkor se mindig. Reggel mind a mai napig nehezemre esik a felkelés. Már általános iskolában is egyre többször megmagyaráztam, hogy miért nem érdekel ez meg az. Mindenben csak a kibúvót, a kerülőt, a kiskaput kerestem. Nagyon sok alapvető készségem nem fejlődött emiatt normálisan (azért fogyatékos nem vagyok félreértés ne essék). Képtelen vagyok saját erőmből változni. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem vagy egyedül.
2016. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csingilingg84 ***** válasza:
100%

Kedves hatos!


Szomorúan olvastam a történetedet. Nem fogok sajnálkozni, mert az nem segít rajtad/rajtatok. Ha nem tetszik a mostani életed, kezd el gondolkozni, megoldás mindenre van. Lehet, hogy naívnak gondoltok, 19 éves vagyok. De hadd mondjak el valamit.

Viláőgéletemben mindenben szerencsém volt. MINDENBEN. Tanultam, jó átlag, barátok, mindig a középpontban voltam, a szüleim nagy reményeket dédelgettek velem kapcsolatban. Én meg csak eléldegéltem. Tanultam én, de hogy őszinte legyek, elég lusta személyiség vagyok, sosem akartam semmit sem igazán, de nem is volt szükségem rá, mert mindig mindenben szerencsém volt. Talán ebből lett elegük ott fent a felhők között.

Eljött az érettségim, szokásosan fogtam fel mindent. Apuék orvosnak szántak, én pedig félvállról vettem az egészet, én inkább a divat felé kacsintgattam. Azt jobban szeretem.

Az érettségim egy borzalom volt, még történelemből sem sikerült megugranom az ötöst, matekból pedig a 90%-ot, pedig bíztam benne nagyon. A német, magyar hasonlóan. Életemben nem égtem még akkorát, mint emelt szintű biológia érettségin, illetve szégyen szemre, de megbuktam emelt kémia érettségin, a szóbelire el sem mentem szégyenemben. Pocsék érzés volt, úgy éreztem, hogy eltalált a balszerencse. Egész nyáron tanultam a kémiát, már éreztem magamon azt, hogy valamilyen módon megmozgatott ez a rettenetes élmény. Most voltam érettségizni októberben, megint kivágtak.

A baráti kapcsolataim az érettségi után megromlottak, elveszettnek éreztem magamat, és sokat sírtam, egy legalja helyen dolgoztam, ahol kihasználtak, el is mentem onnan. Szörnyű volt!

De rájöttem, hogy megérdemeltem. Ha nem vettem volna mindent félvállról, akkor most nem itt tartanék. Fontos szerintem, hogy ezt legalább beláttam. És változtatni fogok. Bejelentkeztem tanárhoz, és meg fogom csinálni, be fogok kerülni az orvosira, mert már ÉN IS AKAROM! Rendbe fogom tenni az életemet minden területen. Itt is, magánéletben is, mindenhogyan. Túl sokat sajnáltattam már magamat, ha én nem mentem meg magamat, más biztosan nem fog!

Tehát...ne adjátok fel, keressetek olyat, amit TI AKARTOK, vágytok rá, legyen célotok, és valósítsátok meg! Én szorítok mindannyiótoknak, hogy sikerüljön! ÉS SOHA SE ADJÁTOK FEL! :d

2016. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!