Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a csoportok?

Miért ilyenek a csoportok?

Figyelt kérdés
Észrevettétek már, hogy a legtöbb csoportban, függetlenül attól, hogy egy iskolai, munkahelyi vagy bármilyen más közösségről van szó, mindig az a lényeg, hogy a kívülállókon vagy más klikkeken gúnyolódjanak? Aki szerencsétlen, béna, vagyis aki alattuk van, abba belerúgni, aki intelligensebb, tehetségesebb, ügyesebb, vagyis aki fölöttük van, azt kigúnyolni, lehúzni a maguk szintjére. Erről szól a játék. Észrevettétek már, hogy ezeket a csoportokat rendszerint magukat intelligensnek gondoló emberek alkotják, pedig végeredményben a tetteik végtelenül ostoba, primitív emberekre vallanak? És azt észrevettétek már, hogy vannak olyan emberek, akik valóban intelligensek (pedig néha éppen az ellenkezőjét gondolják róluk), akik nem köteleződnek el egyik csoport mellett sem, és nem szoktak beszállni mások piszkálásába sem? Vagy az feltűnt már valakinek, hogy mindig azok hangoztatják annyira a szocializálódás és a közösség fontosságát, akik a legbutábban taposnak el mindenkit, aki nem fér bele az általuk kitalált keretbe?

2016. márc. 27. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a csoportok ilyenek,hanem a tagjaik. De nem minden ember ilyen.
2016. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen csoportok IS. Én is voltam olyan társaságban, amelyik ilyen volt. Nekem nem feküdt a dolog és átmentem egy másik társaságba, akikkel hasonló gondolkodású voltam. És ha nem is annyira sokat, de találni normális csoportokat is.
2016. márc. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak azért bennem motoszkálni szokott, hogy mért ilyen sz*arok az emberek csoportokban. Hogy mért kell, hogy nálad legyenek az ászok, mért kell, hogy eltaposd a gyengét, mért kell, hogy lehúzd az erőset, mért kell ez az egész sz*aros játék. Kedvem lenne feltörölni a padlót az ilyenekkel, beleverni a fejükbe, hogy gondoljanak bele az életben csak egyetlen egyszer, hogy mit is csinálnak, és miért, amikor egy csoport tagjaként másokat aláznak. Mert biztos vagyok benne, hogy igazából maguk se tudják.
2016. márc. 29. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!