Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a makacs és a...

Mi a különbség a makacs és a határozott között?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 10:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, hogy abba hagyok valamit, amit nem szeretek. De folyton arra kérnek h folytassam. Én mindig nemet mondok. Szerintük makacs vagyok. Szerintem határozott.
2016. márc. 28. 10:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézőpont és vélemény.
2016. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Árnyalatnyi, ami persze lényeges lehet. A makacs szó inkább az érzelmi, indulati oldalt jelenti belső érvrendszer hiányában. A határozott meg az ellenkezője, alapos átgondoltság, a részletek elemzése után mutatott célirányos magatartás.
2016. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A makacs a "csakazértis", még ha rá is bszol, a határozott pedig az, amikor tudod, hogy neked ez a jó, nem az, amit más mond... Illetve valami ilyesmi.
2016. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Makacs: észérvekkel sem lehet meggyőzni

határozott: észérvekkel meg lehet győzni

2016. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az észérv és az érzelem az fontos különbség (a határozott inkább észérvekkel gondolkodik, a makacs pedig érzelemmel, és akkor is a hülyeség mellett kardoskodik, amikor annak semmi értelme nincsen).


A másik különbség (ami az előzőekből is fakad), hogy aki határozott, bármiben az tud lenni, ha van valami célja. Tehát akármit kitűzöl magad elé, ha határozott vagy, következetes leszel benne.


Aki viszont makacs, az viszont csak bizonyos dolgokban tud makacs lenni, és általában ezek a dolgok hülyeségek, és akkor is ragaszkodik hozzá az illető, ha semmi értelmük nincsen, vagy már károsak.

2016. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!