Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 21. században valóban a...

A 21. században valóban a szépség a legnagyobb értékmérő?

Figyelt kérdés
Az ismerőseimből és a volt osztálytársaimból kiindulva nyugodtan állíthatom, hogy azok a csajok/srácok akik külsőre (nem a ribis/alfahím kategóriát, hanem a természetes szépséget alapul véve) kiemelkedtek az átlagból, sokkal többre vitték az életben, mint azok akik csúnyák voltak. Valószínűleg az önbizalomnak is nagy szerepe van ilyen esetben, mert egy csúnya embernek ritkán van oka a magabiztosságra. Legalábbis a legszebb lány osztálytársaim kivétel nélkül a Corvinus-on végeztek úgy, hogy a gimnázium első évében közülük néhányan még az osztály leggyengébb képességű tanulói között voltak. Azóta viszont a magánéletükben és a karrierjükben is szárnyalnak. Azonban rengeteg olyan embert ismerek, akik korábban nagyon kiegyensúlyozott életet éltek megnyerő külsővel és intelligenciával, viszont a serdülőkor nem éppen pozitív irányba alakította őket (és akkor még finoman fogalmaztam), beleszürkültek a többi ember közé és pont abban az időszakban tört meg bennük valami, amikor a legjobbat kell nyújtania az embernek (középiskola utolsó évei, érettségi), így közülük nagyon sokan közel sem azt a karriert futották be, amit előzőleg jósoltak nekik.

2016. márc. 29. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen énis ismerek olyan csajokat akik szebbek voltak és magabiztosabbak, aztán valahogy megszépült a másik csaj, sőt szebb is lett és utána ő lett a magabiztosabb, és többre is vitte, mint aki sokáig szebb volt nála régen, de aztán valahogy szépségbe is le tudta hagyni.
2016. márc. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak ugye még az irigy emberek, meg azok, akiket ez marhára nem érdekel, mint pl engem se már, én egy embernek a szaktudását nézem, és a legtöbb esetben tapasztalatok alapján egy ilyen bájgúnár/szépkisasszony leginkább a kefélésben tud teljesíteni, de ami elvárható lenne, ott nagyon nem.

Más dolog a nagy önbizalom, és más a valódi tudás. Szinte naponta szembesülök olyan emberekkel, akik kitolt mellel/mellkassal feszítenek, aztán ha feladat elé kerülnek, akkor gyorsan kibújnak valamilyen indokkal.

Magam részéről sosem alkalmaznék "szép" embereket, legfeljebb csak bizonyos pozíciókra.

2016. márc. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez most egy ostoba általánosítás lesz, de valahogy kormányhivatalokban/bankokban/elit ügyvédi irodákban/luxus szállodákban én mégis, kis túlzással, szinte csak dekoratív szép nőket és jóképű magas férfiakat látok, de olyan kétkezi munkást még életemben nem láttam, aki a külsejével ki tűnt volna a többi ember közül és esetleg azon agyalhattam volna, hogy ő mi a francért dolgozik ilyen helyen, mikor egyáltalán nem illik ebbe a "képbe". Akkor valahogy csak van hatással a szépség az emberek karrierjére, de elfelejtettem hozzátenni, hogy ebben az esetben az ilyen luxusprosti és modell kérdéskört tényleg hanyagoljuk, mert az egy speciális eset.
2016. márc. 29. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
hát igen ez így van sajnos. a jó külsőhöz magabiztosság is jár, meg azzal hogy az embereknek is szimpibb leszel, és igazából ezért mindenből szinte több jár az áldott adottságúaknak.. akiknek meg ez nincs, önbizalmuk és támogatásuk sincs, vagy legalábbis kevesebb, egy idő után ez akár céltalansághoz is vezet, vagy depresszióhoz, és belátják hogy nincs értelme dolgozni ezekért, mert nincs kivel megosztanod, vagy mert annyira utálod magad a külsőd miatt :,) legalábbis én így vagyok vele:/
2016. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!