Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy kezelitek a többi embert?

Ti hogy kezelitek a többi embert?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rengetegszer éltek már vissza a bizalmammal, gyakran nagyon csúnyán, méghozzá olyanok is, akiket a barátaimnak hittem. Szintén rengeteg lelki szadistával találoztam, aki ezekben a dolgokban leli örömét. Mára eljutottam oda, hogy kerülöm az embereket. Mindenkinek adok egy esélyt, de ha csak egyszer is visszaél valaki a bizalmammal, onnantól azzal végeztem, aki pedig egy-két alkalommal szórakozik velem, és látom, hogy ez a jövőben is így lesz, azzal se beszélek onnantól.


Szerintetek rosszul csinálom? Sokan mondják, hogy nincs humorérzékem, ami szerintem nem igaz. Ráadásul pont azt tapasztalom, hogy akik ezt mondják, azok is eléggé megszenvedik mások szemétkedéseit, még talán jobban is, mint én, és pont ők veszik komolyan, ha valaki csak viccel velük, ami rám nem igaz. Meg aztán én jobban érzem magam, ha nem rontják el a napomat beszólásokkal, gúnyolódásokkal és hasonlókkal. Az embernek sokkal több energiája, önbizalma marad, ha kimarad a beszélgetésekből, az ún. szocializációs tevékenységekből, és nem folyamatosan a piszkálódás ellen kell védekeznie.


Vágynék én igazi barátokra, csak már annyiszor vertek át, aláztak meg, hogy eleve bizalmatlan vagyok az emberekkel. Nem értem, kinek jó ez, mert gondolom azoknak se sok barátjuk van, akik másokat bántanak.



2016. márc. 30. 04:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan, mint te. Sajnos túlságosan is szeretnék segíteni az embereknek, jót akarok nekik. De nem lehet. Rengeteg a hülye, akik nem fogadják el a segítséget és csak lehúznak a maguk szintjére. Itt, Gyakori Kérdéseken is rengetegszer tapasztalom. Ember kérdez, tudom a választ, mert a téma tapasztalt mestere vagyok, gondolom tanítom, erre leáll velem vitatkozni, holott ő annyira ért ahhoz, amiről kérdezett, mint kecske az atomfizikához. Egyszerűen az emberek hülyék és én már igyekszem velük nem is kommunikálni. Nekem a papám mindig azt tanította, hogy: "Unokám! Jegyezd meg jól: mindig abból kell kiindulni, hogy mindenki hülye. És akkor ritkán fogsz csalódni."


Régen nevettem rajta, de mára már tudom, hogy igaza van. De sajnos még mindig bízom az emberekben és segíteni akarok nekik. De próbálom magam leszoktatni erről.

2016. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy fontos dolog: csak magaddal foglalkozz!! Nem, ez nem önzőség! Akkor lehetsz csak boldog, ha magaddal foglalkozol. Ha találkozok egy hülye emberrel (itt Gyakori Kérdéseken mindennapos volt, mostmár tudom, hogy hol vannak kevesebben), akkor mindig meg akarom javítani, segíteni neki. Ehelyett csak felidegesítem magam, ugynais a hülye ember az menthetetlen! Nem tehetsz semmit, örökké az marad. Úgyhogy mostmár engem sem érdekel senki. Magammal foglalkozom. Azzal, hogy meg tudjak élni, tudjam csinálni, amit szeretek és ennyi. A többi dolog, többi ember pedig nem érdekel! Mindenki foglalkozzon magával!
2016. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem az se jó, ha valaki elvadul a többi embertől. Egy idő után mindent támadásnak vehet, még azt is, ami nem az. És egyre furcsábban kezdhet viselkedni, mivel nagyon bezárkózik a saját kis világába. De az is tény, hogy óvatosnak kell lenni, mert manapság egyre több a frusztrált, beteg ember vagy aki csak a hasznot lesi a másikban. Nagyon észnél kell lenni. Nekem is nagyon kevés barátom van és ha találkozni akarok velük, nekem kell kezdeményeznem, mert ők is el vannak foglalva saját ügyes-bajos dolgaikkal, na meg ők is üveges tekintettel bámulják a facebook adatlapokat. Ez egy ilyen világ. Nem kell nagyon szívre venni a dolgokat. Ritkák már az igazi, nagy barátságok. Ez van. Ettől függetlenül én az emberekkel igyekszek kedves lenni, de egyben nagyon óvatos is. Ja, igen és vannak olyan emberek akik tipikusan imádnak másokat kipletykálni, szídni a hátuk mögött. Az ilyeneket egyáltalán nem veszem figyelembe. Csak azért jártatják a szájukat, hogy szellőzön, engem nem szokott érdekelni mit mondanak.
2016. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

A te tapasztalatod eszerint az, hogy szinte mindenki bánt, megaláz, kigúnyol, akivel kapcsolatba kerülsz.

Én meg azt mondom: valami oka van, hogy te az ilyen embereket vonzod be! Nekem egészen más tapasztalataim vannak az emberekről. Saját magadon kéne változtatni (netán szakember segítségével), hogy ne ilyeneket vonzz be.

2016. márc. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"A te tapasztalatod eszerint az, hogy szinte mindenki bánt, megaláz, kigúnyol, akivel kapcsolatba kerülsz."


Nem mindenki, voltak olyan munkatársaim, osztálytársaim, akikkel tényleg jóban voltam.


"Én meg azt mondom: valami oka van, hogy te az ilyen embereket vonzod be!"


Nincs oka. Annyi oka van, hogy sok ilyen ember van. Osztályban, munkahelyen is általában ilyenekkel hozott össze a sors. Ez egyszerű véletlen.


A baráti kör is iskolai ismeretségből indult, aztán akkor kezdett elegem lenni, amikor minden ok nélkül ott hagytak egy házibuliban, nem keltettek fel reggel, miközben tudták jól, hogy dolgozni kell mennem, és lesz*arták, hogy akár ki is rúghatnak. Akkor kezdtem rájönni, hogy egy darab rongy vagyok nekik, semmi több, de aztán voltak még ennél durvább esetek is, ami már valószínűleg a megsértődésükből történt, mivel magától értetődően kerülni kezdtem őket. Mindenesetre olyan emberekről van szó, akik, amint egy pillanatra meg mernél nyílni, vagy komolyan kezdenél beszélni valamiről, kigúnyolnak. Akik folyamatosan rombolják az önbizalmad. Utána meg b*asztatnak, hogy mért nincs önbizalmad meg barátnőd. Igen, így belegondolva, nem hinném, hogy velem volt a baj.

2016. márc. 30. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!