Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek neveznétek egy ilyen...

Minek neveznétek egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel ha nem olyan dolog történik, ami neki tetszene, inkább megpróbálja azt elfelejteni, elfelejtettni másokkal. Pl. ha kap egy rossz jegyet egy dolgozatra, amire amúgy tanult, de még se értette ezek szerint annyira és kérdezzük, hanyas lett neki, azt mondja, már nem emlékszik. Erre mondjuk, hogy de tegnap kaptuk ki, mire ő: Tegnap? Kikaptunk valamit? Irtunk valamiből dogát?...Amúgy mizujs? És elkezd terelgetni. Mintha más nem kapott volna még szar jegyet XD

Vagy mondjuk tetszett neki egy srác, összebarátkozott vele, majd mondta, hogy randizni akar vele és el akarja hivni valahová. De amikor elmondta neki, hogy kedveli, a fiú kikosarazta. Utána mikor megkérdeztük, mi volt a találkán, azt kamuzta, hogy semmise, végül nem is találkoztak, mert a fiú nem ért rá :/ És utána hetekig hazudozott arról, hogy még mindig beszélgetnek, meg tervezi, hová fognak menni legközelebb, meg ilyesmik, mikor végül megtudtuk magától a gyerektől, hogy az az eset óta nem is beszélnek. Nekünk meg képes volt hetekig hazudni csak azért, hogy ne kelljen elmondania, hogy a fiú nem viszonozta az érzéseit.

Vagy az előző barátja mikor szakitott vele, MÁSFÉL HÓNAPIG még a szüleinek se mondta el, hogy szakitottak, hanem mikor kérdezték, miért nem megy mostanába a barátjához, azt mondta, hogy hát a barátja nem annyira ér rá mostanában. És volt, mikor direkt csak azért eltűnt otthonról órákra és egyedül elment valami könyvtárba vagy csak úgy a városba sétálni, hogy azt higgyék, a barátjával van.

Nem is tudom, mit mondjak rá XD Ti minek hivnátok egy ilyen személyt?


2016. márc. 25. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Maximalista,nem birja a kudarcokat.Emellett még gyáva is.Szerintem beszéljétek ezt meg vele.Ha tényleg szeretitek segítsetek neki!
2016. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem illetném semmiféle csúnya jelzővel. Senki nem szeret a kudarcairól beszélni, valami miatt ő különösen érzékeny erre. Lehet, hogy régebben valamilyen durva megaláztatás érte, ezért nem akar ezekről a dolgokról beszélni.

Szerintem ne piszkáld, mindenki máshogy dolgozza fel a kellemetlen történéseket, nem e szerint kéne megítélni egy embert.

2016. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem piszkálom, csak olyan fura, hogy még egy rossz jegyet is igy eltussol ._.
2016. márc. 25. 22:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja igen meg még azt is furcsállom benne, hogy utálja kimutatni az érzéseit, mindig azt mondja magáról, hogy ő sosem sir, pedig volt olyan, hogy az iskolában valami miatt elkezdett könnyezni meg remegett a szája, erre kikérezkedett a tanártól a mosdóba azzal, hogy rosszul van, majd 10 perc múlva visszajött kisirt szemekkel és mikor kérdeztük tőle, miért sirt, ránk mordult, hogy nem is sirt, csak hányingere volt..A saját barátainak miért nem képes elmondani, ha valami bántja? Nekem ez már csak azért is rosszul esik, mert ez olyan, mintha bennem se bizna meg, mintha én kiröhögném azért, mert problémája van...
2016. márc. 25. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írtam már, hogy mindenki másként dolgozza fel az eseményeket. Nem mindenki szeret az érzelmeiről beszélni, van akinek könnyebb, ha magában tartja. Talàn nem akar sebezhető lenni. Sok ember van így ezzel, teljesen normális dolognak számít.
2016. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem is tudom, mit mondjak rá XD Ti minek hivnátok egy ilyen személyt?"

...Ne mondjál rá semmit...Barátja vagy, nem?


"mikor végül megtudtuk magától a gyerektől"

Remélem ez nem úgy történt, hogy magánakcióba léptetek.


A "Miért sírtál" kérdésre amúgy is a legtöbben úg válaszolnak, hogy "Semmi...". Egyértelmű, rossz kedve volt akkor. Kinek nem lenne egy sírás után?

Ilyenkor senki sem szereti, ha faggatják. Utálom, amikor ezt megkérdezik tőlem...mások előtt! Gondolom, az osztályban tettétek ezt, nem félrevonulva, egy csendes helyen, ahol senki nincs rajtatok kívül. Így meg végképp nem furcsa, hogy ezt válaszolta. Amúgy is, jobban hangzik a "Mi a baj? Jól vagy?", mint a "Mé sírtá'".


Legyetek vele megértőbb. Ha ilyen, akkor ilyen. Barátotok, nem?

2016. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!