Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek baj ha egy 14...

Szerintetek baj ha egy 14 éves srác imádja az én kicsi pónimat+a gyűrűk urát?

Figyelt kérdés
Szerintetek?

2016. ápr. 1. 09:58
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Legyen igazad. Nem szeretek vitatkozni.
2016. ápr. 2. 11:50
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
ááh, gyűrűk ura nagyon gyerekmese, ajánlom a Trónok Harcát.
2016. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem baj. Vannak lányok akik még 16-17 éves korokban is barbi babáznak, evvel sincsen semmi gond. Mindenki élje úgy a saját életét ahogyan akarja, és ne hagyd hogy mások beleszóljanak 14/L
2016. ápr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
A Gyűrűk urával egyáltalán nincs semmi gond; akár még a felnőttek is szerethetik a meséket (annak idején a szüleim(és nagyszüleim is) nézték a bátyáimmal, illetve velem együtt a Nils Holgerssont, Magyar népmeséket, Mézga családot, stb, és mind a mai napig szívesen nézi mindegyikünk az ilyeneket (a tesóim 37 illetve 33 évesek, én 23).
2016. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Az Én kicsi pónimat viszont szerintem NE hangoztassad, mert esetleg homokosnak bélyegezhetnek.
2016. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz, én amúgy Walt Disney fanatikus vagyok, szívesebben nézek meg a Csipkerózsikát, vagy valamelyik másik mesét, mint egy rendes filmet. Bár szerintem ezt a póni dolgot az osztálytársaid előtt ne nagyon reklámozd, mert szét fognak szívatni.


16/l

2016. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nem fogom, ne aggódjatok. Amúgy meg olyan vagyok mint egy dúnadan. (aki érti érti)
2016. ápr. 3. 11:56
 28/32 anonim ***** válasza:
am most megy az 5. évad magyarul a minimaxon (ha érdekel).
2016. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
áhh, csak ezekkel az a baj, hogy nagyon gyerekes dolgok, nincs bennük semmi konzekvencia, mellőzi az izgalmas történetet (számomra), nincsenek benne igazi fordulatok, se görbetükör, se szoció, az ég egy adta világon semmi. pl aki gonosz az gonoszan is néz ki, stb. Nem képvisel nagy értéket (A gyűrük urára reagálok, a pónikhoz nincs sok közöm)
2016. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Azért ebben a formában nem igaz az állításod. Pl. a Pajkos Póniban Aragorn még távolról sem tűnt a hobbitokat mindenen átsegítő hősnek, a gondori trón jogos örökösének. Fehér Saruman is egy szimpatikus karakter az első pillanatokban. Boromir jellemfejlődése, és Faramir árnyalt személyisége is roppant érdekes. Az egész történet konzekvenciák sorozata, amelyet a gyűrű hatalma idéz elő. A folyamat, ahogy a gyűrű próbál visszatérni Sauronhoz, egy ok-okozati lavinát indít el. Fordulatok is vannak benne rendesen, már az elején, amikor kiderül hogy Gandalf jó barátja, akire a leginkább számít a gyűrű elpusztításában, Saruman az ellenség, Sauron csatlósa lett. De Boromir is meghasonlott önmagában, és egy olyan ügyért áldozza az életét, amelyben nem hitt igazán. A gyűrű szövetsége is felbomlott, amelynek hatására a cselekményszálak szerteágazódnak.

Az Elendil újrakovácsolása is teljesen megfordítja az addigi helyzetet, hiszen a Holtak seregével megmenekül Minas Thirith. Persze arra azért lehetett számítani, hogy nem irtanak ki mindenkit az orkok, de attól még eseménydús a történet, tele fordulatokkal.

Mégis minek neveznéd Frodó, Bilbó, vagy éppen Gollam bomló elméjét, amit egy tárgy, egy függőség okoz? Tökéletes bemutatása bármilyen szenvedélybetegségnek, a ragaszkodásnak az anyagi javakhoz, a hatalomhoz. Na ezt hívják úgy, hogy görbe tükör.

És hogy nem képvisel nagy értéket? Botorság! A legnagyobb értékeket képviselni, mint az önfeláldozás (lásd Boromir, Frodó), a barátság (Samu), a mindent áthidaló szerelem (Arwen és Aragorn) és a női egyenjogúság (Éowyn).

Pedig még nem is beszéltünk a nyelvészeti értékekről, ugyanis Tolkiennek pont az volt a célja a Gyűrűk Ura megírásával, hogy az általa alkotott mesterséges nyelvet, a szindarint fiktív történelmi hatásoknak tegye ki, és ezáltal formálja, hitelesítse.

2016. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!