Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságokkal...

Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy művészlélek? Én az vagyok?

Figyelt kérdés

Kikre mondják azt,hogy művészlélek?


Én szeretem az irodalmat és a történelmet egyaránt.

Az iskolában is szerettem ezeket a tantárgyakat,de viszont a matekot és a fizikát már nem annyira.

A youtube-on vagy a rádióban,ha időm engedi,akkor szoktam verseket és ún. hangos könyveket hallgatni.

Szeretem a híres színészekről készült dokumentumfilmeket,valamint a történelemmel kapcsolatos sorozatokat is.

Az osztálytársaim cikinek tartják a komolyzenét,de én szeretem,persze szoktam más zenéket is hallgatni.


A művészlélek manapság negatív kifejezés lett?



2016. ápr. 7. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem művészlélek.
2016. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretem azokat, amiket leírtál. De nem gondolom magam művészléleknek, számomra az egy kicsit mást jelent.
2016. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy az, mert csak befogadó vagy, te magad nem alkotsz semmit.
2016. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az meg szubjektív, hogy negatív-e.
2016. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el Latinovits Zoltán "Emlékszem a röpülés boldogságára" című összegyűjtött írásait. Szerintem nagyon jól körülírja - lévén megfogalmazni még senkinek sem állt módjában az emberi lelket - a művészi lelket. Kissé elvont, de ha te is ilyen vagy magadra ismersz benne.
2016. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phosporus L.Hesperus válasza:

Szervusz :)

Van egy elméletem, ami a művészlélekké alakulást egy folyamatként kell kezelni a személyiségfejlődésben.

Az első szakasznak a művészetek, filozófiai nézetek iránti érdeklődésnek, fogékonyságnak tekintem. (Az elmondottak alapján Téged a plátói skála ezen részében tudlak elképzelni.) Ezt nem szeretném részletezni, hisz nagyon szerteágazó állapot.

A következő szakasz az elvontság, mikor a személyiség elkezd érdeklődni az eszmék, ideák iránt is a művészetek mellett, szóval filozófiákon kezd gondolkodni. Ilyenkor már képes lehetne akár a fűszálról is órákat beszélni, ám ezt nem feltétlen tudja megvalósítani, hisz nem találta meg a saját hangját.

A harmadik szakasz arról szól, hogy a saját gondolatait a művészet segítségével igyekszik felszínre hozni, verseket ír, filozófikus jellegű novellákban, esetleg regényekbe kezd, vagy olyan dalszövegeket kottáz le, melyek az általa képviselt eszmét, elvontságot tükrözik.

Én magam filozófikus jellegű regényeket, meg novellákat írok, valamint a költészetben is igyekszem szárnyat bontani több-kevesebb sikerrel, szóval művészléleknek vallom magam.

A művészléleki állapot egy másság (nem szexuális értelemben), amit kevesen értenek meg, hiszen nem jelen köti le, hanem a múlt, amiből ered, valamint a jövő, ahova tartani készül. Remélem valamelyest tudtam segíteni ezzel mindenkinek. :)

2018. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!