Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre több ember utálja a...

Egyre több ember utálja a gyerekeket. Jól látom?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Én más gyerekeit nem szeretem,a rokonságba lévőket igen,és a sajátomat is fogom
2016. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Lehet. Én kiskorom óta utálom őket. Mára enyhült ez egy szimpla nem bírom őket elviselni érzéssé.

Már általános iskolás korom óta azt hallgatom, hogy "de hát te is voltál olyan kicsi". Erre én azt mondtam "és? attól még utálom őket".

2016. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem látod jól, az emberek általában szeretik a gyerekeket, a kamaszok sokszor nem, de az idővel változik.
2016. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem igazad van, és szerintem azért, mert olyan neveletlen gyerekek vannak manapság, hogy a földbe lehetne döngölni érte a szüleiket. Persze nem a gyerek a hibás, de rajta csattan ez az "engedem, mert saját személyisége van", meg a "nem szólok rá,mert szegény...".
2016. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen. De ez azért van, mert egyre több a papucs szülő.
2016. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak egyre többen merik kimondani. :D


Régen is biztos sok ember volt, aki nem szerette a gyerekeket, de akkor nagyobb volt a társadalmi nyomás, hogy mindneki házasodjon meg és csináljon gyerekeket. Manapság jobban elfogadott, ha valaki nem akar gyereket. Nem félnek az emberek annyira felvállani, hogy ők nem szeretik vagy egyenesen utálják a gyerekeket, nekik nem is kell.


29/N

2016. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Te ugyanaz vagy, akinek tegnap 10 percen belül törölték a gyomorforgató terhesnős kérdését? Most sikerült kicsit szalonképesebbre fogalmazni.:-)
2016. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem látod jól.

Eddig is ennyi ember utálta őket, csak eddig nem lehetett kimondani, és nem lehetett nem vállalni gyereket.

Főleg ha nő, na, hát akkor ez elképzelhetetlen, hogy ne szüljön egy nő.

De hálistennek most már egyre inkább fel lehet vállalni, és úgy élni az életünket, ahogy mi akarjuk, és nem úgy, ahogy a társadalom akarja.

2016. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sok a rosszul nevelt gyerek, akiknek mindent megengednek. Ezért hisztiznek, akaratosak lesznek, még ők parancsolgatnak a szüleiknek. Felettünk lakik egy gyerekes pár, kb. 3-4 éves lehet a kisfiú, de ide hallatszik, ahogy üvöltözik, követelőzik a szüleitől. Alkalmanként szoktam vigyázni gyerekekre. Sajnos sok családnál semmi szabály sincs a gyerekre nézve, pedig egy gyerek akkor érzi kiegyensúlyozottnak magát, ha szabályok között élhet. Volt egy szintén kisfiú, aki még 3,5 évesen is pelenkázni kellett, mert nem kezdték el időben szoktatni a wc-hez, kényelemesebb volt neki is a pelenka. Pisilni tudott wc-n, nagy dolgát már nem tudta elvégezni ott. A szülők úgy gondolták, hogy mivel csak úgy veszik fel oviba, ha teljesen szobatiszta, egy hét alatt átszoktatják, hogy nincs pelenka, csak wc. A kettő közt semmi átmenettel, bili sem volt.. A vége szorongás lett a gyerek részéről, ami újabb magtartásbeli problémákat generált.

A másik hiba, hogy születésük óta ahhoz vannak szoktatva, hogy ők állnak a középpontban. Állandóan fényképezik őket, minden mozzanatukat megdicsérik, ezért ha rosszasággal is, de produkálják magukat.

Ha semmivel sem tudnak rájuk hatni, akkor odaadják játszani a telefonunkat, majd látják, hogy ez milyen jól lefoglalja a gyereket. Így nem ritkán 3 évesen saját mobiljuk/telefonjuk van. Nem festenek/gyurmáznak velük, mert az macerásabb, mint a tablet. Így sok motorikus képességük se tud kifejlődni. 5 éves korukban sem tudják normálisan megfogni a ceruzát, stb..

Egy gyereket nevelni kell, megadni számára a fix napirendet, szabályokat.

2016. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem ez hülyeség, rengeteg nő nem vállalt gyereket korábban se, pl. Szabó Magda sem. Már 25-30 évvel ezelőtt is jellemző volt az a gondolkodás, hogy "úrinő max egyet szül, a maga örömére", kaptam beszólást olyantól, akinek kb. feleannyi IQ-ja volt, mint nekem, amikor a másodikat vártam.

Egy olyan embercsoportot utálni, aki senkinek semmit nem vétett, komoly pszichés problémákra utal.

2016. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!