Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális, ha nem...

Mennyire normális, ha nem köszönök minden "jött-mentnek"?

Figyelt kérdés
Van egy nő, akit szoktam látni a városban, nem ismerem, nem beszéltünk soha egy szót sem. Egyszer anyámmal sétáltam, amikor szembejött velünk, és köszönt neki anyám, én nem, mivel nem ismerem, meg nem tudtam, hogy anyám ismeri, ő mindkettőnknek köszönt. Azóta ha látom, szintúgy nem köszönök, amúgy is mindig bajban vagyok, hogy egy ismeretlent tegezzek, vagy magázzak, ő viszont úgy néz rám, mintha valami nem is tudom, mi lennék, lerí róla az utálat. Nem vagyok egy túl közvetlen ember, hogy bárkit letegezzek, akivel nem ismerjük egymást. Normális, vagy túl zárkózott vagyok?

2016. ápr. 13. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom,téged hogy neveltek, de nekem az a normális,hogy ha valaki köszön a szüleimnek vagy épp annak,aki velem van,tehát ismeri,akkor én is köszönök,onnantól kezdve meg pláne. Szerintem ez alap, normatíva. Szerintem bunkóság,amit csinálsz, akár zárkózott vagy,akár nem, egy "jó napot"-ba nem halnál bele.
2016. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyám köszönt neki előre és váratlanul ért, aztán hamar el is haladtunk mellette. Nem is látom túl gyakran, de ha mégis, akkor megvetően néz rám azóta. Kínos kissé, és lehet, hogy köszönnék neki, de egy félreértés miatt "a pokolba kívánlak"-pillantással néz rám. :D Már elkönyvelt egy büdös bunkónak, semmi kedvem ilyenkor jópofizni valakivel. Ha ő köszönt volna ránk, akkor visszaköszöntem volna, de utólag már idő sem volt rá.
2016. ápr. 13. 07:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, ő is nyugodtan rád köszönhetne ha ennyire fontos neki, ha meg nem, akkor mire fel sértődik meg :D


Én tisztában vagyok az alapvető udvariassági szabályokkal, mégsem mindig tudom betartani őket.

Sajnos fene rossz az arcmemóriám, a szomszédokkal pedig - társasház lévén van pár -, háromhavonta ha egyszer találkozunk, nem tudom megjegyezni őket. Nyilván házon belül köszönök nekik, de pár utcával arrébb jó eséllyel már nem.

Egyébként már kiment a divatból a jópofizás... meg úgy senki nincs tisztában a dolgokkal. Férjezett nő vagyok, férfiaknak nem szokásom előre köszönni, ha ők nem teszik, én sem, de nem is sértődöm meg rajta.

2016. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Csak a lényeg maradt ki: anyám ismerőseinek így 1000%, hogy sosem köszönök, mert egyszerűen nem tudom eldönteni, kit ismer, és kit nem. Van egy-két arc, akit megjegyeztem, de a többi kész homály. Az egész falut azért nem köszöntöm meg, mert őrültnek néznek :D
2016. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Én csak annak köszönök akiből hasznom van, gyűlölöm a nyalást a lépcsőházakban ,buszokon minek ???? én sosem értettem ezt a semmire kelő képmutató köszöngetést
2016. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
#5 Ezt nem nyalásnak hívják, hanem illemnek. Látom nálatok nem volt illemtanóra az iskolában. Nagy kár! :/
2016. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!