Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik szó lehet ez? (egy...

Melyik szó lehet ez? (egy emberi tulajdonságot takar)

Figyelt kérdés

3 jelentése is lehet nézőpont szerint. A szó körbeírva:

Valaki segít nekem, hogy jobb legyen nekem.

Valaki segít nekem, hogy ezzel neki is jó legyen, így villoghat a sikerben.

Valaki segít nekem, de ezzel akaratlanul alám is tesz.



2016. ápr. 14. 04:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Az önzetlen cselekedet 3 formája.
2016. ápr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Megmentési kényszernek nevezzük tehát azt, amikor mi magunk motiváltabbak vagyunk a másik problémáinak megoldására, mint ő maga. Ebből hosszútávon nem szokott jó kisülni. Az, aki erőnek erejével segíteni szeretne a másikon – és tegyük fel, valóban azt gondolja, hogy jót akar –, mivel túlzottan is a másik meggyőzésére törekszik, nem sikerül neki. Ennek oka abban keresendő, hogy annak a bizonyos másiknak, aki segítséget kért, több időre van szüksége a változáshoz, mint amennyit a segíteni szándékozó ad neki erre. Ráadásul a meggyőzésben egy kis erőszak is rejlik, ami automatikusan ellenállást vált ki.


A megmentési kényszerrel élők általában azért türelmetlenebbek, azért akarják gyorsan a változást, mert a saját életükben nem tudják olyan gyorsan megváltoztatni a dolgokat, mint ahogy szeretnék. Pedig éppen erre vágynak: gyorsan túl lenni a problémákon. De ahelyett, hogy a saját életükkel foglalkoznának, és szembenéznének annak kihívásaival, inkább másokéval törődnek. Egyszerűbb. Természetesen ez sem fekete vagy fehér, vannak eltérések abban, hogy ki miben, és milyen mértékben viselkedik így."

2016. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!