Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan jellemeznétek ezt...

Ti hogyan jellemeznétek ezt az általam igen hosszan megfogalmazott negatív emberi tulajdonságot?

Figyelt kérdés

Írok egy példát (olvassátok végig):


Az ismerőseim közt köztudott, hogy lassú vagyok. (Ez nem igaz, mert például fürdés közben is nem azért tart sokáig, mert lassú vagyok, hanem mert szeretek elbambulni, folyatni magamon a meleg vizet, stb.) Történt egyszer, hogy arról beszélgettünk, hogy korán fogok kelni, hogy elérjem a 6.00-os buszt, és erre beszól a nővérem, hogy „hát az nem lenne baj” és ezt olyan gúnyos hangnemben mondta. (Tett már ennél durvább megjegyzést is.) Én már rászóltam valami féle képen, de egyszerűen nem találtam rá a megfelelő szóra. Az ő elmondása szerint teljesen normális hangnemben tette meg ezt a megjegyzést, de én másképp hallottam. És ezt így folyamatosan csinálja mindig, amikor együtt vagyunk, más tulajdonságaimmal is, de csak megjegyzéseket tesz hármunk (én, nővérem és még valaki(vagy anyám, vagy apám, vagy más közeli ismerősöm)) beszélgetése kapcsán, tehát nem csak úgy spontán beszól egyet.


Melyen szóval (lehet akár idegen szó is) tudnátok jellemezni őt?


Úgy érzem ez kicsit több annál, hogy provokatív, mert habár ezzel egem provokál, ő kicsit nyersen, a gúnyt elrejtve, de sértően fogalmazza meg megjegyzéseit. Egyszer majdnem eltaláltam egy anyacsavarral, amit nekidobtam (pont ez akadt a kezembe és a célnak megfelelt), annyira felhergelt.


Jobban érezném magam, ha kerek-perec megmondhatnám neki egy (idegen, szakszerű) szóval, hogy jobb lenne, ha befejezné ezt a viselkedést.


15f, nővérem 23


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 11. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyacsavarral... xD Mára megvolt a röhögésem. :D Fogalmam sincs, mit lehetne erre mondani. Talán cinikus, vagy valami ilyesmi.
2015. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szúrkapiszkál.
2015. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szakszóval-kontroll harc,vagy dominancia harc a neve.

hétköznapi nyelven-oltogatás.


az ilyen párbajokat az nyeri aki-

1.kiprovokál egy magyarázkodást mentegetőzést a másikból.

2.felfortyanást.

3.tettlegességet.


a kivédése

1.nyugtázó közöny pl aham,jahjah...mit is kérdeztél?

2.a témája teljesen figyelmen kívül hagyása és új téma felhozása-kontroll elvétel.

3.elmés visszavágás,vicc csinálása a kontroll elvételi kísérletéből.


azzal,hogy ilyen hevesen reagálsz azt mutatod a nővérednek,hogy pöccre indulsz,vagyis azt csinál veled,akkor és úgy manipulálhat téged ahogyan csak akar.

az meg hiú ábránd a részedről,hogy ha a szemébe mondod akkor abba fogja hagyni az oltogatást.

ha időről időre legyőzöd a saját játszmájában,akkor fogja abbahagyni.

2015. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez nem szarkazmus?
2015. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!