Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok akik Waldorf iskolába...

Azok akik Waldorf iskolába jártak illetve járnak miért olyan furák?

Figyelt kérdés

Több ilyen embert is ismerek és nem tudtam észrevenni a hasonlóságokat.

Kivülröl lehet látni rajtuk, hogy a gondolataik szinte mindig "máshol járnak". Úgy jön le mintha depressziósak lennének és egy másik világba menekülnének vagy csak erős figyelem hiányuk van nem tudom megmagyarázni...


Valamelyik nap hallottam két anyukát beszélgetni akik iskola választás előtt voltak és ők beszélték, hogy a waldorf iskolákba a tanárok nem szólnak bele ha a gyerekek összeverekednek vagy akár egy gyereket ver az összes többi egészen addig amíg "vér nem folyik" Ez igaz? Talán ez a fajta nevelési módszer az oka, hogy ilyen "furák" ?



2016. ápr. 14. 17:37
 1/9 anonim válasza:
89%

Nem nagyon tudom, hogy mi folyik ott abban az iskolában, annyit hallottam, hogy a gyerekek nem kapnak jegyeket. Hogy ez mennyire igaz azt nem tudom.

Elég furcsa iskola, eddig két Waldorfos diákkal találkoztam, és ők is írtó furcsák voltak. Ugyanez... Mintha más univerzumban élnének. Azért én is kíváncsi lennék erre.

2016. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Egy homokos labanc módszereivel nevelt gyermek fura lehet az államisok számára.
2016. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
én erről nem hallottam, hogy ne szólnának bele a verekedésbe... ismertem waldorfosokat, szerintem jó arcok.
2016. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
34%
Szerintem is hülyeség hogy a tanárok nem szólnak bele ha verekedés van, de szerintem ott eleve nem is nagyon van verekedés. Szelíd gyerekek járnak oda. Ilyen művészféleségek.
2016. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

utána olvastam és úgy tűnik a verekedéses dolog igaz :(


"Az ovi zárt levelezőlistáján jött ma egy e-mail az egyik anyukától, hogy elbúcsúzzon és kissé zaklatottan kifejtse, hogy miért is nem jönnek a jövőben az ovinkba.

Röviden (szülői oldalról): a hitük nagyobb volt mint a józan eszük az óvodában vezetett "waldorfosnak mondott" óvodai módszerről, de betelt a pohár, amikor a kislány este nem engedte hogy anyukája megpuszilja a fejét, mert hogy összeköpködte több fiú és lány az oviban :( A kislány egyébként folyamatosan meséli a harapásról, rúgásról verekedésekről szóló történeteket - és mást nem is igen. Az óvónővel való beszélgetés pedig megerősítette az anyukát abban, hogy az óvónő módszere nem összeegyeztethető az ő családjuk életről, nevelési módszerekről és egymás szabadságának tiszteletben tartásáról vallott értékrendjével."


habár ez oviban történt de gondolom az iskola se más

2016. ápr. 17. 12:02
 6/9 fairygirly012 válasza:
29%
Én is, tesóim is, barátom is waldorfos, es nem erzem magunkat furcsának, és én nagyon szeretem.
2016. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Én waldorfba járok már 10 éve (1. osztály óta, most 10.-es vagyok) és ez hülyeség hogy nem szólnak bele, sőt annyira bele szólnak hogy jól le is ültetnek iskola után hogy mi a fenét csinálunk. Egyébként én a 10 év alatt egyszer láttam verekedést, nem az a gengszter suli féle. Itt nincs pia meg drog meg ilyenek.

Én is tartok a waldorfban pár dolgot furának, de nem vészes szerintem. Illetve ez a figyelem és más univerzum nem tudom hogy jött össze :D itt pont arra tanítanak folyamatosan hogy tudsz koncentrálni, figyelni egy dologra kedvedtől függetlenül.

2016. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
73%

hát nem tudom hol történt ez a verekedés de,hogy nem általános dolog az tuti. Ovi óta Waldorfos vagyok egy esettel sem találkoztam. Nem hinném, hogy fura lennék se depressziós, de persze mindenki maga érzi, hogyan látja a körülötte élőket. És még annyit szeretnék megcáfolni, hogy a tanárok igenis beleszólnak a dolgokba, sőt sokkal jobban is min más iskolákban ugyanis ez egy magán iskola ahol a tanárok nagyon figyelnek a diákokra szóval ha valaki ellóg egy órát az sokkal nagyobb port kavar mintha egy államiba lógna el valaki. (államis barátaim beszámolójaiból ítélve) a jegyekről meg annyit, hogy mi százalékban kapjuk meg a dolgozataink eredményét :)

Remélem azért sikerült eltörölnöm pár tévhitet :)

2016. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
41%

Emberek, tessék egy kicsit gondolkodni! Ez a 'innen meg onnan hallottam' dolog nagyon kétoldalú, ne higgyetek el mindent, amit hallotok! :)

Én 8 évig jártam Waldorf suliba, nagyon szerettem! Osztálytársaim is értelmes, okos diákok voltak, az ország elismert középiskoláiba szóródtunk szét (aki nem maradt). Való igaz, hogy egy teljesen más világ, de szerintem ezt addig valaki addig nem értheti meg, amíg úgy igazából bele nem csöppen.

Osztályzás valóban nincs, mi írásbeli értékelést kaptunk minden év végén. A verekedős dologról én soha semmit nem hallottam, nem tudom, mennyi igazságalapja van... Annyit mindenképp mondhatok, hogy ne nézzetek furán a waldorfosokra, mert ugyanolyan emberek, mint ti :) Esetleg azt bele lehet kalkulálni, hogy erősen művészeti suliról beszélünk, a művészlelkekre pedig sokan mondják, hogy 'furák', de nem gondolom, hogy ezt rossz értelemben kéne használni :)

2016. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!