Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elengednétek 15-16 éves...

Ti elengednétek 15-16 éves lányotokat egy 1,5 órára lévő Waldorf iskolába?

Figyelt kérdés

Nagyon sok iskolát végignéztem de a közelben nincs olyan iskola ami jó lenne. A gimihez rossz tanuló vagyok (4-es az átlagom de itt elit gimik vannak ha 4,5 alatt vagy nagyon nehéz). Szakközépbe sincs olyan ami érdekelne, fogalmam sincs mi szeretnék lenni. De a lényeg az hogy rátaláltam a Waldorf pedagógiára, láttam hogy van középiskolában is ezért utánanéztem hol van legközelebb ilyen lehetőség és kiderült elég messze (másik megyébe, pedig megyeszékhelyen lakunk). Busszal oda-vissza 3 óra, busz elég ritkán jár. Anya 3 dolog miatt nem engedne:

1. nem jár olyan sűrűn busz és lehet néha át kell szállni

2. korán keléstől fél de felbírok kelni mert régen busszal jártam suliba és felbírtam kelni

3. Waldorf. Anyának egy idegen szó, neki teljesen furcsa. Szerintem nem tudna elképzelni egy ilyen "világban", pedig nagyon tetszik Még nem hoztam fel neki a sulit de előre félek.

És ugye mint "különleges" iskola ezért nincs kolesz

Ti mit szólnátok?



2015. jún. 4. 00:41
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja és nem kevés pénzbe kerül :(
2015. jún. 4. 00:43
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha ott a szomorú smiley nem vagytok annyira tehetősek hogy fizessétek, így szerintem nem túl valószínű.
2015. jún. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

felénk az elkallódós típusú gyerekek járnak Waldorf iskolába, azt mondják már elveszítette a jellegét, amiért létrejött a rossztanuló, kibukós diákok mennek oda át és nem is hallottam még nagy sikerű emberről, aki ott kezdte volna(tehát kétlem, hogy felkészítene bármire is)sehol nem számít előnynek sem egy waldorfi végzettség..


szerintem 4-es átlaggal nagyon is jó vagy, esetleg egy alap nyelvvizsga dobna a pontokon, vagy protekció, egyebek, később a fősulira, vagy egyetemre kell inkább anyagilag gyúrni, olyanba gimibe, szakközépbe menj, amiből vezet felfelé út

2015. jún. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
3: Én valamikor a kilencvenesek második felében voltam fültanúja egy ritka értelmes tanárnő kijelentésének, aki egy év után otthagyta a Waldorf iskolát. Ő már akkor azt mondta, nem szabad a gyermeknek akkora szabadságot adni, hogy elvesszen.
2015. jún. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő.

Viszont sokat hallottam a Waldorfról és ismerőseim is járnak oda. Nagyon más, mint a rendes gimik és ez a gyerekeken is meglátszik, azt látom az ismerősi körben, hogy aztán a későbbiekben (pl egyetem) nehezebben boldogulnak:/ 4-es átlaggal szerintem simán mehetnél jobb gimibe, illetve a napi 3 óra utazás nagyon megterhelő! Nem éri meg, hogy ennyit utazz naponta egy waldorfért, kimerítene, nagyon fáradt lennél. Nem hiszem, hogy egy közelebbi gimibe ne vennének fel.

Hol laksz amúgy?

17/L

2015. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

Felháborított régen, hogy olyan emberek mondanak véleményt a waldorfról, vagy bármiről az életben, akik csak hallomásból jutnak információkhoz, de soha semmi közük nem volt ilyen intézményhez.


Csak egy példa. 3 éve végzett osztályomból, 22 főből 17 ment egyetemre/főiskolára. 2 orvosira, 4 külföldi egyetemre, műszakira, elte bölcsész, pázmány jog, 4-en a képzőművészetire, stb... Aki nem egyetemre ment, szakmát tanul tovább. Szakács, fodrász, felszolgáló...

Azóta ketten hagyták ott az egyetemet, más szakmát választottak.


A Waldorf nem kisegítő, de nem is versenyistálló.


Nálunk 28.000 Ft a havi hozzájárulás, nektek kell dönteni, tudjátok-e vállalni.

Ha anyud el is enged, te magad tudod-e vállalni a hosszú utat, bár relatív mi a hosszú. Nekem itt Pesten is több mint egy óra út a munkahelyem, egyetemre pedig 3 órát ingáztam oda-vissza.


Biztos nincs kolesz? Van olyan Waldorf, ami rendelkezik kollégiummal.


Megkérdezhetem melyiket nézted ki?

2015. jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Az én gyerekeim is oda fognak járni, első osztálytól. Olvassgassa anyukád a mamami.hu-n az alter nevelés kategóriát! Ott olyan szülőkkel beszélgethet, akik benne élnek és nem pletykából építkezik majd.
2015. jún. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
22%

Waldorfból orvosira: [link]


Waldorf érettségi eredmények: [link]

2015. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
6-os: csak egyetérteni tudok veled. Nagyon sokan ítélkeznek ismeretlenül. De ez ahhoz is hozzásegített, hogy tudjam, ki-milyen ember. Csak azért, mert ismer az ember 1-2 gyereket, nem lehet megítélni egy egész rendszert. Ha így tennénk, az állami iskolák elég rosszul végeznének. Nagyon tetszik a waldorf szellemisége, és egyáltalán nem érdekel, hogy néhány tájékozatlan ismerős hatodkézből hallott információja alapján elítéli :) Szerintem fantasztikus, és csak sajnálni tudom azokat a gyerekeket, akik egész életüket stresszben és versenyszellemben élik le, és úgy élik meg a 12 éves tanulási időszakot, első osztálytól kezdve, hogy minden egyediséget kiölnek belőlük. Maradandó nyomai vannak bennem is a kőkemény giminek, amibe jártam, és évekig tartó munkával tudtam úgy-ahogy egyenesbe hozni a lelkem utána.
2015. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Azért az is fontos, hogy hol éltek! Van ahol nagyon jó a Waldorf oktatás, de itt nálunk például kritikán aluli. Tőlünk 100 km-re például nagyon jó. Azért ez is ugyanolyan, mint ahogy nem lehet egy kalap alá venni az általános iskolákat sem. A waldorf filozófiája szuper, de fontos a megvalósítás!
2015. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!