Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri játékba pénzt beadni?

Imyourfatherno kérdése:

Megéri játékba pénzt beadni?

Figyelt kérdés
Én most itt nem befektetésre meg üzleti vállalkozásokra gondolok, hanem amiben mindenki benne van, vagy volt, amilyen körülmények uralkodtak az idejében. Én csak konstatálok hogy tényleg megéri-e egy havi kizsigerelős lenyúlós Demóba, RPG-be, vagy igazából bármilyen közfelhasználású szerveres vagy egyedül játszható játékba pénzt bedobni, vagy kidobni, e között akarok választani. Csak mert vagy 10 haveromat lenyúlták több 100 ezer forintra, és majdnem az utcára kerültek emiatt, bár néha győz a függőség. Tehát egy személyes játékbeli ''befektetésre'', vagy játszható játékba megérné bevinni pénzt? És ha igen, mennyit? Ki lehet ezt bírni az embernek, hogyan, miért adná be valaki a saját pénzét esetleg egy játékba? Az én alapelvem az hogy ami nem a tiéd abba ne vigyél bele pénzt, még ha ezzel személyes előnyök is járnak. Gépfüggő vagyok, és nem is arról van szó hogy jelen pillanatban hazudnék az anyagi helyzetünkről, több tízezer forintot is fizethetnék akár egy hónapban (még ha arra is lennék kíváncsi hogy egy gazdag embernek megéri-e vajon) de itt szegényekkel is lehet példázni. Nem gyerekjátékba adok be pénzt ezt a poénkodós akárkiknek mondom itt lelőttem a poént, de még is melyik játékba érdemes pénzt beadnom, és érdemes kihasználnom az eventeket? És hogy lehet kiszámítani hogy melyik játék lenyúlós és melyik nem? Mert csak pár embert használnak ki. Vagy hogy egy olyan embernek is érdemes, aki már saját pénzt keres? Bár annak már nagyobb felelősség hogy kihasználják. A felelősségtudatáról nem is szólva, de az ritkább ha már ezt a kérdés boncolgatja. Ez egy összegző kérdés, csak tapasztalt vagy találgatós, vagy véleménnyilvánítós emberektől kérdezem a válaszokat. Felvilágosult embereké a téma! A választ előre is köszönöm.

#internet #játék #utalás #kezdeményezés #befektetés #függőség #internetes vásárlás #pénzfelhasználás #tőkehaszon #banki kockázatok
2016. ápr. 15. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
mit szívsz?
2016. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyan játékba adok pénzt, amiből hasznom van. Itt nem feltétlenül anyagi haszonra gondolok. Egy angol nyelvű, trivia jellegű játékban szoktam játszani, amiből egyértelműen tanulok is sokat. Valós "ellenfelek" a játszótársak, így a versenyszellem is adott. Napi 2 játék ingyenes, ezen felül (vagy az ingyenes játékban kért segítségekért) fizetni kell. Természetesen nem kötelező.
2016. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezek az emberek a játékról adnak segítséget, vagy csak általános levelezőpartnerek? Olyasmi mint egy ilyen like-in-web közösség? Én gyakorlatban olyan játékokkal játszok ahol olyan emberek vannak akikkel megéri játszani. Sokat tanultam az elmúlt évek során ebből a műfajból.
2016. ápr. 15. 10:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem a játszótársak adnak segítséget, egymással nincs kommunikáció. A játéknak vannak lefektetett szabályai, és magában a játékban lehet segítséget kérni (hasonló, mint némelyik tévés vetélkedőben a felezős segítség).
2016. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem a lényegét. (nem akartam most válaszolni, de csak hogy még itt legyél, most jöttem az ebédről)Nagyjából arra voltam kíváncsi hogy ki milyen játékokba adta a fejét, és erről mi a véleménye. Olyan mint ez az elkötelezős kérdés. Biztos van egy szabványos korhatár, ez olyan mint ez a felelsz-vesztesz kvíz játék? Én mindig is ezzel tudtam kapcsolatba hozni a triviát. Olyanok, amik nem feltétlenül a játék moráljához kötnek, viszont magában a segítségben van a pénz. Én a játékosok tapasztalataira gondoltam általánosan.
2016. ápr. 15. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Direkt csinálják pay to winre a játékokat sokszor. Vegyél valami kézzel foghatót inkább abból a pénzből vagy egy új játékot ami nem ennyire pay to win.
2016. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Játékfüggőség az ilyen. És ez egy betegség.
2016. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A rehabilitáció megesik. Sokszor az van hogy valaki az utcára kerül, közmunkázik, és akkor le fog szokni.:D egyszerű.
2016. ápr. 15. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ember sok mindenre ad ki pénzt úgymond "feleslegesen". Bár én nem nevezek valamit feleslegesnek, ami az egyén szórakozását szolgálja.

Mindössze azt kell szem előtt tartani, hogy ne lépj át egy egészséges felső korlátot.

Mondjuk több százezer forintot kiadni erre... ott már bizony fejben is bajok vannak. De én azt mondom, ha valamit szeretsz csinálni, arra pár ezer, vagy egy-két tízezer forintot (anyagi helyet függvénye) simán rá lehet áldozni.

2016. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem éri meg.


Ha népszerű havidíjas játékról van szó, találsz több tucat törtszervert. Ha nem korlátoz a magyar nyelv kb. orig. szinten vannak a legnépszerűbb szerverek, nincs minden sarkon két bug.

Hozzáteszem pl. a WoW havidíjat simán össze lehet szedni goldfarmolással/leveling-el. Nem egy ismerősöm csinálta anno, mikor még gamer körökben mozogtam. Heti 4-5 órán át húzták valaki karakterét/farmoltak goldot neki, aztán a tulajdonos utalta a pénzt. Csak megbízható ember kell hozzá.



Ha pay-to-win játékról van szó, játszani sem érdemes vele, nem hogy fizetni érte. Pénzzel vett előnnyel feszíteni a szegényebb/okosabb játékosokra hülyeség.


Ha kickstarterekre gondolsz, játékonként változik a válasz. Vagy benyúlják a pénzed és leáll a project, vagy 5 havonta hozzádvágnak egy frissítést kevés tartalommal hogy legalább reménykedj, vagy tényleg dolgoznak rajta, és kinövi magát a project. Én a Stranded Deep után megfogadtam hogy nem adok ki pénzt early-access/kickstarter játékért. Amíg nem látom a kész munkát, addig nem fizetek érte.



Annak amúgy gratulálok aki hitelbe veri magát játékok miatt. Szerintem egy normális ember prioritásainál nem XY játék van az első helyen, ha ürül a pénztárca.

2016. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!