Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a következménye a...

Mi lehet a következménye a nihilista társadalmi gondolkodásmód terjedésének?

Figyelt kérdés
Az emberekből megszűnik az empátia legtöbb formája, a globalizáció és a nihilizmus legrosszabb keveréke olyan fogyasztói közösséget eredményezhet, amiben már csak a fogyasztás milyensége, mennyisége teremthet határokat, nem az egyén ideológiája (nem is létezne az már??) és elképzelései? Vagy ezeknél még rosszabbak? Szerintetek?

2016. ápr. 16. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez csak a kezdet! Jön az iszlamista ateista szabadkőműves rémuralom, meg a tuggyukkik a liberalista bolsevikista izével! Ideológia meg?! Sehun!
2016. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van egy 2006-os film, aminek az a címe, hogy A hülyék paradicsoma.

Manapság efelé tart az emberek nagy része. Legalábbis itt Budapesten és környékén mindenképp.

2016. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom az ember ellensége.
2016. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es Te most egy összeesküvéselmélet-hívőt akarsz szatirizálni, félek, hogy a gondolat, amit megfogalmaztam, nem az. Inkább egy félelemérzet , ami a társadalomban történt változások következtében született meg a fejemben és még sok más szociológus fejében. De attól függetlenül nagyon vicces. Főleg így több tízezredik alkalommal.

2-es Igen, láttam :) Nekem bejött a film. Egyedül attól félek, hogy itt az átlagos intelligenciaszint csökkenése mellett történnek majd még sokkal rosszabb dolgok is. Bár mondjuk a filmben sem látunk túl sok empátiát, vagy hasonló érzéseket. Jó, hogy mondtad. Valamikor tuti megnézem még egyszer, szeretnék majd abból is következtetéseket levonni, hiába egyszerű vígjátékként készült

3-as Nagyon érdekes gondolat. Vajon hogyan veszélyezteti a társadalom az embert és az egyéni gondolkodásmódot? Milyen is napjainkban a kollektív tudattalan? Órákig lehetne ezen a gondolatodon és annak további levezetésein elmélkedni, asszem fogok is. Köszönöm nektek :)

2016. ápr. 17. 01:18
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

No, hát nem tudtam, hogy szociológus vagy. Így persze mindjárt más! A globalizáció és nihilizmus elleni tiltakozás gyanánt erkölcsi megfontolások alapján népünk megválasztotta a világ egyik legkorruptabb, és legerkölcstelenebb politikai vezetését, és a jelek szerint az első adandó alkalommal ismét megválasztja. Akkor inkább nihilizmus!


A társadalom meg mi vagyunk: én, te, ő. Az ellenséget ebben a körben keresgéld!

2016. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magamat nem mondtam még soha szociológusnak, bár már sokat gondolkoztam efféle gondolatokon, mint amiket te is leírtál. A korrupció is lehet jó. Ha fizetsz, megmenekülsz a halálbüntetés elől. Egy hithű náci rendszerben a fekete ruhás SS nem volt korrupt. Nem volt olyan lehetőség, hogy nem halsz meg. Az én, te, ő-vel egyetértek, ha nem értettem félre. A sötét tömegek korát éljük. Tömeges nemtörődömség veszi kezdetét egymás iránt. Régebben tömeges lázadás volt. Egy jó szónok meg tud mozgatni több millió embert, akár olyan irányba is, hogy öljenek. Ha pedig a problémákat keressük, melyek ezt is lehetővé teszik, akkor itt az egész társadalmat kell górcső alá venni.
2016. ápr. 17. 10:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"...született meg a fejemben és még sok más szociológus fejében."????


Ha én tudok magyarul, akkor ez azt jelenti, hogy cociológus vagy.

2016. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, félreérthetően fogalmaztam.
2016. ápr. 17. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:

16.37.

Mert Budapest amerikanizálódott.

2016. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5.Te nem nihilista vagy,csak ájdióda !
2016. szept. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!