Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem normális ez a gondolkodásm...

Nem normális ez a gondolkodásmód? Nem tudok szabadulni tőle.

Figyelt kérdés

Szóval, elég csúnya az arcom és a testalkatommal sem vagyok kibékülve - nem a túlsúly a lényeg, bár az is van bőven, de tornázom és diétázom.

Nézem ezeket a sminkes és frizura készítős videókat, nem mondanám, hogy nagyon bejön a szépítkezés, de érdekel. Sokakon látom, hogy full sminkben, emelt fővel járnak kelnek a városban. Gondoltam én is megpróbálkozom ilyesmivel, viszont mindég az jár a fejemben, hogy: kit akarok átverni? Sminkkel nem fedem el a csúnyaságomat, csak úgy fogok kinézni, mint egy bohóc. Felesleges bármit is tennem, az úgyis csak álca, mintha maszkot húznék magamra.

Nem az aggaszt, hogy az emberek mit gondolnak rólam, hanem, hogy én mit gondolok magamról.


Mindég is természetes szépségre törekedtem. Úgy akartam szép lenni, hogy reggel kómásan is szép legyek és ne egy vörös, kalácsképű...


Ti nem gondoljátok azt, hogy az a lány, aki rengeteg sminket használ: alapozó, korrektor, aztán két-három réteg kontúr, akkor sok réteg szemhéjpúder, szemceruza, spirál, műszempilla, rúzs, szemöldök kitöltés, szemhéjtus... az bohócnak néz ki? Csalás, ámítás, már kezdem azt hinni, hogy azoknak a srácoknak van igaza, akik azt mondják "vidd uszodába az első randin".

Nem az a baj, hogy valaki nem úgy néz ki, mint a szupermodell a címlapon, hanem az, hogy el akarja hitetni ezzel a sok maszkkal és csalódás, ha lemossa magáról.


Nem tudom rávenni magam, hogy kimozduljak a házból, ha csak dolgozni megyek ennyi sminkben. Színházba még csak-csak, mert ott kiöltözöm hozzá. Nem kiábrándító, ha kifestem magam és egy farmert húzok fel hozzá, inggel? Számomra sajnos az...


Hogy vélekedtek?



2016. jan. 30. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a sminket. Szerintem sokkal szebb egy pattanásos arc, mint egy agyonfestett bohóc. Mindig is a természetes tetszett, és erről a férfiak túlnyomó része is így vélekedik.
2016. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.


Én sose jönnék össze olyan lánnyal, aki sok sminket használ, és biztos sokan vannak rajtam kívül is így.

2016. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés embernek adatik meg a természetes szépség.

Van az első benyomás nevű dolog. Ha először kisminkelve látlak meg, akkor arra fogok emlékezni. Utána lehetsz smink nélkül, nem foglak csúnyának látni, maximum nem a legszebbnek. De bőven abban a kategóriába maradsz, hogy tetszel. Bocsánat, hogy E/1-ben írok, de nem tudom másoknál ez hogy van.

Aztán ugye a külső megfog belső megtart, szóval ha valakinek megtetszel és jól ki is jöttök akkor az szeretni fog smink nélkül is, sőt szerintem észre sem fogja venni ha fokozatosan kezded elhagyni a sminket.

Viszont ha nem nézel ki jól, akkor lehetsz a világ legjófejebb csaja, senki nem fog időt szánni rá, hogy ezt kiderítse.

2016. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Pontosan így érzek, de csak saját magamra vonatkoztatva. Míg látom, hogy milyen sokat tud dobni valakin egy ízléses smink, addig magamat nem tudnám komolyan venni, ha festékkel mázolnám össze az arcomat.
2016. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A smink mára elveszített eredeti funkcióját. Arra találták ki, hogy ügyesen (és mértékkel!!!) használva a szebb, érdekesebb részekre terelje a figyelmet.

Természetesen ha nagyon kukacoskodunk, ez valahol tényleg hazugság, de megnyugtatlak, hogy a fiúk semmivel sem különbek. De a párkeresésé időszakban ez évmilliós "bűn", és nemigen lehet tenni ellene. Meg nem is érdemes.

2016. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!