Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti tudtok élni figyelemzavarra...

Ti tudtok élni figyelemzavarral? Mert én nem.

Figyelt kérdés

Már kisgyerek koromban is bajok voltak a viselkedésemmel, figyelmetlenségemmel, de ezt a tanárok/szülők betudták annak hogy rossz, javíthatatlan, buta gyerek aztán kész. Ha ekkor elvittek volna szakemberhez, akkor meg tudtak volna még gyógyítani belőle, így nem jelent volna meg felnőttkorban nekem...

Már meg sem tudom számolni, mennyi megaláztatást, kigúnyolást, verést, szidást kellett emiatt a mocskos baj miatt elviselnem. Mivel ugyebár nem tudok figyelni, az iskolában én voltam a bamba ember, még tanárok is így gondolták, hátam mögött meg biztos minden hülyének-ostobának lehordtak... Emiatt ki is közösítettek, mindig magányos voltam, akkoriban azt gondoltam, hogy én ilyen vagyok, nekem ilyen sors jutott, én ezt érdemlem. Az önbizalmam tehát elég fiatalon ugrott, sokszor kerültem depressziós állapotba, hisz tényleg akárhova mentem, ott kigúnyoltak, elfordultak tőlem, tehát joggal gondolhattam hogy ezért én vagyok a hibás. Azt, hogy konkrétan figyelemzavarom van, elég későn, 25 évesen tudtam meg, de már ekkorra nagyon zárkózott, magába forduló lettem/vagyok, így már pszichológushoz vagy más szakemberhez biztos hogy nem megyek...

Még írnák dolgokat a betegségemről: figyelni egyáltalán nem tudok, ha elolvasok egy oldalt egy könyvből, csak a szemeim követik a sorokat, a figyelmem teljesen máshol van, így a következő oldalon már semmire sem emlékszek az előzőből, így mindig 100x kellett elolvasnom a házi feladatot míg egyszer megértettem, ugye gondoljátok hogy ez mekkora időveszteséget, illetve önbizalomhiányt okozott. Sajnos még egy egyszerű beszélgetést se tudok lefolytatni, mert bár az első mondatokra még tudok figyelni, de utána már elterelődik a figyelmem, és akivel beszélgetek, az ezt észreveszi hogy nem érdeklem, amit mond, ezért otthagy, ez már számtalanszor előfordult... Ráadásul mindent elfelejtek, azt amit olvastam, amit néztem, tárgyakat elfelejtem hogy hova raktam, emiatt tiszta szétszórt vagyok, pontosan olyan mint egy drogos belőtt állapotban... És még hogy fokozzam: hiperaktív is vagyok, tehát a széken nem bírok megülni, izgek-mozgok, hajlongok, az iskolában kész pokol volt végigülni a háromnegyed órákat. A hiperaktivitás a beszédre is kiterjed, gyorsan, idegesen beszélek, sokszor hülyeségeket is, mert a gondolatok csak úgy áramlanak a fejemben, hirtelen kiválasztok egyet, és az nem biztos, hogy a beszélgetéshez köze van, emiatt se beszélgetek emberekkel, mert mindig ugyanaz: 5 perc után otthagynak.

Mostanra már egy zárkózott, önbizalomhiányos, zaklatott, megkeseredett, életunt, idegroncs ember lettem, aki nem mehet ki a társadalomba - se munkát vállalni, se párt találni, mert számomra ez lehetetlen...



2016. ápr. 17. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez jársz? Mert ha nem érdemes lenne felkeresned elmondanod neki a tüneteidet és Ő majd ír fel megfelelő gyógyszert. Úgy tudom stimulánsigen ritkán írnak fel magyarországon ADHD-ra de jó erre a betegségre antidepresszívum is. Mellette pszichoterápia bár nehéz lesz helyre jöhetsz bár az agyad olyan sérült figyelemzavar miatt hogy egészéletedben beteg leszel sajnos :(( Ez van meg kell tanulni együtt élni vele


Én is ADHD-s vagyok és sajnos nem diagnosztizáltak gyerekként. Most felnőttkorban szedek rá gyógyszert és segít bár még így is vannak tüneteim. Kiejtek kezemből dolgokat, elfelejtek dolgokat, hadarok gyorsan beszélek, pocsék hallgatóság vagyok, impulzív és kiszámíthatatlan természetem van sajnos

2016. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bandi6891 ***** válasza:
nagy nehezen tudok,az enyém gyengébb,ez durva ami veled van.
2016. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hmm Hát hasonló gond van velem is, csak ezért a hülyeség "nyomorékság" miatt nem tudtam többre vinni, s emiatt kell megaláztatásban végig menni mindenhol. Az már nekem is kezd beteges rögeszmévé válni hogy akik többre vitték azok úgy provokálnak meg mondják hogy én miért nem csinálom ezt vagy azt... és próbálom nekik elmagyarázni hogy mi a gondom, az már nem érdekli őket, vagy nem értik meg, nem fogják fel hogy ez mi is pontosan, vagy csak azt mondják rá hogy hát csinálni kell, tanulni.. Hát mintha olyan könnyü lenne.. És ahányszor ilyen emberbe botlok, egyszerüen már idegileg nemtudom elviselni a kritikát, már eléggé felhúzom magam egy ilyentől. De mióta rájöttem ezekre, próbálok ellene tenni, meg kicsit máshogy felfogni a dolgokat. Valószinü a továbbiakban majd több célt akarok kitüzni, amit eddig nem csináltam, és elmegyek majd fejlesztő tréningre, hogy amik eddig kimaradtak, azokat legalább sikerüljön elsajátitani valamilyen szinten. Mondjuk Szerintem az is közre játszik ebbe a dologban hogy milyen az önbizalmad, önértékelésed. Én is próbálom úgy felfogni hogy ami eddig történt az megtörtént, félre kell tenni, mert bármikor lehet változtatni kitartással, ha nem is a figyelemzavaron, másban, ami lendületet ad. Bár azon még én is elmélkedek magamban, ha figyelem zavar van, hogy lehet úgy elsajátitani valamit hogy ne legyen hiányos a tudás amit vissza tudjak adni, de biztos 500x kell begyakorolni
2016. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
utolsó: én is hasonlóan érzek, csak én már úgymond "feladtam" a dolgot. Ugyan az iskolákat nagy nehezen elvégeztem, az életben nem vittem semmire. A figyelemzavar ugyanis az összes önbizalmamat elvette, ha valaki beszél velem, már akkor látja hogy furcsa vagyok, vmi bajom van, mert ide-oda tekingélek, meg hülyeségeket beszélek ami nem is odavaló... Ilyen problémával nem lehet emberek közé kimenni, ezt mindenki láthatja... Amit írtál, hogy hiába mondtad a barátoknak, ismerősöknek, rám ez annyiból igaz, hogy én csak anyámnak mondtam el, de még ő is csak legyintett és azt mondta hogy kifogásokat keresek, ilyen betegség nincs stb... Tehát ez a legrosszabb forgatókönyv ami létezik, amikor még akire számítanál az se hisz neked, akk mi lenne ha idegennek mondanám? Még ki is nevetne gondolom... Tehát erről a betegségről sem beszélni nem lehet, sem megoldani, ellenben szép lassan tönkreteszi az életed... Már egy ideje gondolkozok az öngyilkosságon is, csak még anyumék miatt nem tettem eddig semmit...
2016. ápr. 18. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hiperaktív.

6 éves.

Fejlesztő pedagógushoz viszem hetente egyszer.

A fiam után egy 34 éves fiatalembernek van magán-órája a pedagógusnál!

2016. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fordulj pszichológushoz,pszichiáterhez.Ők azért vannak,hogy segítsenek.Mással nem diagnosztizáltak(depresszióval esetleg)?
2016. dec. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!