Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kelet európaiak miért...

A kelet európaiak miért szeretnek többnek látszani amik?

Figyelt kérdés

Gyakran a honfitársaimnál is tapasztalom, de lengyeleknél nagyon meg van egy ruszki kolegám, igazából tizenéves korunkban költöztek a ddr-be, majd jött nyugatra.


Nála kimondottan érzem a hangneméből hogy ugyanmár ő nem tesz egy szalmaszálat sem keresztbe, csináltat mindent. Meg hogy ő aztán el nem megy bolhapiacra. (most nem arra a bolhapiacra gondolok ahol mindenféle rissz-rossz működésképtelen műszaki dolgokat kapni, hanem sok antik, illetve gyűjteménybe illő dolgokat, esetleg olyan retró cuccokat amit máshol nem kap meg az ember már)


A magyaroktól is pont azt látom hogy ők aztán aldiba meg lidl-be nem mennek, mert gagyi, reálnál alább nem adják.

Meg vannak az olcsóbb kutak, ott biztos gagyi a benzin.


Ezzel szemben a németeknél meg azt látom, hogy amit tudnak megbütykölik, mert milyen buli, holott megfizethetnék. A bolhapiacon szinte németek böngésznek (kivétel a törökök piaca ahol minden van amit más már kidobott).

Benzinkútban még nem tapasztaltam külömbséget, mint pl. a 90-es években magyarországon.

Az aldi szintű boltokban ugyanúgy megfelel a termék az árának, az olcsó szalámi talán még jobb is mint a reálos olcsó, de itt is van minőségi a megfelelő árért.


De az említett embereknél azt érzem hogy nagyon meg akarják játszani magukat, mert kicsit jobban megy mint otthon ment. Ugye az említett ruszki is gépkezelőből az évek alatt felkapaszkodott lakatosok közti csopinak, de legalább annyira eljátssza az urat mint a divóizióvezető a doktorijával.



#gavallérkodás
2016. ápr. 17. 22:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat a kérdésben kimaradt egy szó:

"...miért szeretnek többnek látszani mint amik?"

2016. ápr. 17. 22:49
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenki azt viszi tulzasba ami hianyzik neki. Az o kulturajukban a tehetetlenseg van benne, amit azzal kompenzalnak hogy statusszimbolumokat vasarolnak es ugy csinalnak mintha a vilag urai lennenek. Elfojtott harag.
2016. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy nyugati inkább eldobja mindenestől az elromlott fűnyíróját (még ha egy gyertya is ment tönkre), minthogy megjavítaná, megpróbálná megjavítani. Egy keletibb (merthogy a magyar és a lengyel nem kelet-európai, hanem közép-európai) inkább megpróbálja megbütykölni, mert nem teheti meg úgy egy új vásárlását, mint egy nyugaton élő ember. A bolti vásárlásos dolgokkal kapcsolatban pedig nem tudok nyilatkozni, mert nincs tapasztalatom.
2016. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
túl kevés embert ismersz, ez nem merítés
2016. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Általánosítás.
2016. ápr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Te miről beszélsz???

A német bütyköl? :D

Másrészt épp hogy a német az, aki eljön ide, aztán játssza az eszét.

Idióta, bunkó banda a legtöbb.

2016. ápr. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os: szerintem te pont az vagy aki csak messziről látott németet, és jaj de bunkó mert jobb újabb autója van.


Igen bütyköl. Van egy technikusom, ő a házában mindent maga csinál. Van egy másik aki a 77-es opeljét restaurálja. A villanyszerelőnk szintén amit tud maga csinálja a háznál. Van egy mérnök-vezető kolegám, ő egy isettát restaurált, most bent áll a BMW-nél kiállítási darabként. Most hogy kész van vett egy 50 éves merci bosut hogy elkezdje újjáépíteni. A 3. technikusunk az udvaron a medencét építette maga.

Mind németek. A német állampolgárságú törököket direkt nem említem mert az kb. statisztikahamisítással felérne.


Szóval ezekszeint nem bütykölnek.:)

El kell mondanom hogy pont olyan emberek mint mi, van köztük suttyó is aki lenézi a keletieket, de sokkal kevesebb rosszindulatú emberrel találkozok mint otthon akár hivatalokban, akár a közlekedésben.

2016. ápr. 18. 23:25
 8/8 A kérdező kommentje:

"túl kevés embert ismersz, ez nem merítés"


Épp eleget. Németet nagyon sokat, lengyelt és oroszt nem annyit, de magyart még többet mint németet.

Sajnos otthon pont azt tapasztaltam, hogy az emberek pont ilyen mítoszokat építenek, mint 6-os írja. Mert ugye a 80-as években amikor nagyon jól ment a szekér, akkor volak ilyenek is, de sokan még mindig azt hiszik, hogy itt a németek nem dolgoznak sokat, hanem elvégeztetik a keletiekkel a munkát, meg csak nyaralgatnak, meg felújíttatják a házat amíg elmennek nyaralni stb. Meg ja, egy csavar meghúzásához veszik a telefont és hívják a szerelőt.:) Egyébként amikor először kerültem német csapatba nem győztem hozzászokni a munkaidejükhöz, mert lehet nem kapkodnak, de azt hajlandók 10-12 órákon keresztül csinálni.(igen tilos 10 óránál többet dolgozni, de kis cégeknél senkit sem érdekel, ahogy észrevettem ha elkezdenek egy munkafázist, akkor általában addig maradnak amíg be nem fejezik, nem dobják el az egeret 4-kor)


Sajnos 2 nagyobb magyar csapathoz volt szerencsém még 2007ben meg 2010-ben, és sokon pont azt láttam, hogy azzal akartak beilleszkedni, hogy hallották ezeket a mítoszokat, és próbáltak ez alapján élni. (és ez a rosszindulat nélköli verzió, mert biztos akad olyan is aki megjátssza magát)

2016. ápr. 18. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!