Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom megoldani a 2....

Nem tudom megoldani a 2. feladatot ezen a 2. osztályosoknak szóló tappancs feladaton húszon évesen :S ez nagyon gáz? Diszkalkúliás vagyok, de az IQ-m 140 volt amikor vizsgáltak :S

Figyelt kérdés

azt hittem fejlődtem, de lehet visszafelé?:S az egyik közgazdász barátom megpróbálta elmagyarázni egyenlet rendszerrel de nem értettem meg. gáz?:S


[link]


2016. ápr. 30. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

4+2=6; szánkó=4

4-2=2; korcsolya=2

2016. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Szánkó 4 korcsolya 2 ( kb 10mp alatt jöttem rá) ;D, szóval igen, gáz

13l

2016. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elég gáz:D remélem viccelsz:D
2016. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a gáz...nekem is egy darabig el kellett gondolkodnom rajta.....pedig amúgy nem vagyok hüly.e ember,de matekból eszméletlen sz*r
2016. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2 másodperc... ehhez nem kell matek tudás
2016. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet, hogy gáz, de ha nem most foglalkoztunk volna matekon az ilyen egyenletrendszerekkel, lehet, én is gondolkodnék rajta :D

Amúgy csak annyi, hogy van két egyenleted, ugyanazzal a a két ismeretlennel:

(1) y+x = 6

(2) y-x = 2

És mondjuk ha az x-et akarod kifejezni, egyik egyenletből kivonod a másikat: (1)-(2),

és igy y-y az 0, szóval marad 2x=4, ebből megvan, hogy x=2 és ha behelyettesited valamelyikbe, megvan, hogy az y mennyi lesz :D Vagyis a szánkó 4, a korcsolya meg 2 egység.

Vagy ha az y-t, akkor hogy az x eltűnjön, pl. hozzáadod az (1)-hez a (2)-es egyenletet, igy kijön, hogy

2y = 8, vagyis y=4. Szóval csak annyi a lényeg, hogy úgy csináld, hogy valamelyik ismeretlen eltűnjön és a másikra kapj eredményt.

2016. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát eléggé :D Tényleg kb 2 mp, és még csak egyenletrendszer sem kell hozzá
2016. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!