Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiányos és gyámoltala...

Önbizalomhiányos és gyámoltalan vagyok, hogyan változzak?

Figyelt kérdés

Annyira, hogy nem merek megkérdezni embereket.

Olyan halk hangom van hogy gyakran nem hallanak, nem értenek. Nem tudok hangosan beszélni, fura érzés fog el beszéd közben, nem tudom követni a másik ember szavait, összevissza értelmetlenül fogalmazok szóban. Elharapom a szavak végét és nem érthető.

Közösségben, iskolában nem merek megszólalni.

Minden apró gesztusra, beszólásra érzékenyen reagálok és bedepizek.

Még családi, rokoni környezetben se szeretek beszélni, elcsuklik a hangom.

Nem merek véleményt mondani, a szókincsem is nagyon szegényes.

Próbálok többet beszélgetni, de nehezen megy, nem tudom úgy kifejezni magam szóban mint mások.

Olyan érzés ez mintha lenne egy belső gát, szorongás ami nem enged.

A fejemben enyhe nyomást érzek.

Automatikusan lehajtom a fejemet, szemem különben mégrosszabb.

20/F


2016. máj. 1. 19:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagy félelmem hogy mások milyennek látnak, mit gondolnak rólam, kibeszélnek.
2016. máj. 1. 19:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Neked egy kis önbizalom kell.
2016. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus kellene, aki kideríti az okát, és lépésről lépésre kísér téged a fejlődés útján. Mindenesetre keresd a társas szituációkat és a megszólalási alkalmakat, mert minden sikeresen teljesített pár mondat újabb sikerek felé vezet, mert észleled, hogy nem történt semmi rossz. Akár üzletekben is gyakorolhatsz, hogy az eladót kérdezed az áruról, vagy az utcán idegeneket, hogy hol van ez és ez az utca. Őket úgyse látod többet, de egy akadályt teljesítettél. A családban is beszélj többet, ők nyilván elfogadnak, és az is gyakorlás.
2016. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez a dolog, hogy ha párszor sikerült akkor azután többször fog.
2016. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az okait tudom, jártam pszichológushoz is, de hiába játszom el előtte fejben a helyzetet, mert ha ott vagyok az adott helyzetben leblokkolok, kisebbségi érzeteim vannak.
2016. máj. 1. 20:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, van hogy jól sikerül valami, kapok pozitív megerősítést de ez múlandó jön egy kellemetlen helyzet, aggodalom ami újra leránt
2016. máj. 1. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig jártál pszichológushoz? Mért hagytad abba? Szemlátomást ez nem volt elég, addig kell járni, amíg meg nem oldódik a probléma.
2016. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy szegényes lenne a szókincsed, nem hiszem, hogy igaz, ugyanis ezt a kérdésed is elég korrektül megfogalmaztad és kifejtetted. Ilyen szintű szókincs, amit ebben a kérdésben tanúsítottál, általában már elég az élő beszédben is.
2016. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hiába, ha szóban nemtudom alkalmazni.
2016. máj. 2. 01:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy gondolom rossz szakemberhez fordultál, mivel egy pszichológus feladata nem az hogy eljátsszátok a szituációt.

Azt javaslom keress mást szakembert, és ássatok mélyen a gyermekkorba le, hogy a problémákat megoldhassátok. Mindenképp a gyermekkorba vissza vezethető traumákra gondolok, ezeket okozhatják ezt a fokozott önbizalomhiányt.

Egyedül úgy látszik képtelen vagy tenni ellene, túl nagy a gát. Ne várj azonnali eredményt, beszélgessetek, haladjatok kellemes ütemben a pszichológusoddal.

Szóval keress egy más szakembert, hajrá!

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!