Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted külső alapján meg...

Szerinted külső alapján meg lehet állapítani, hogy milyen lehet az illető személyisége?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán
2016. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

A fizikai jellemzői alapján nem, értem én itt a kinézetét. Viszont együttesen a külső reakcióiból, viselkedéséből valamiféle képet lehet róla alkotni. Kell figyelni a mimikára, a szavakra, a testtartásra, arckifejezésekre. A hangszín, hanglejtést is meghatározó lehet. Például egy halkan beszélő ember nagyobb eséllyel visszahúzódó vagy introvertált személyiség típus.

Következtetést le tudsz vonni, de a valódi személyiségét csak beszélgetések, barátkozás után tudhatod meg. Mert amit valóban látunk külső személélőként nem mindig a valódi énje az egyénnek. Sokan teljesen más embernek mutatják magukat, mint amik valójában.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak részben és felületesen.
2016. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem pontosan, de valamilyen szinten meglehet állapítani.
2016. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok mindent ki lehet belőle következtetni. Végül is az emberek a külsejükkel a belső értékrendjüket is igyekeznek kifejezni.

Egy bőrfejű, bomberdzsekis értékrendjét elég jól meg lehet saccolni, egy tizencentis sarkon tipegő, műkörmös, műszempillás cicababáét is, és egy tarisznyás bölcsészét szintén, de egy ortodox zsidó is eléggé jellegzetesen öltözik.

Az öltözékből gyakran jól leszűrhető, hogy az illető mennyire vagyonos, aki új, márkás, drága ruhákat hord, annak valószínűleg jobban megy, mint annak, aki kopott, olcsó ruhákban jár.

A külső alapján el tudod dönteni, az illető szeret-e sportolni, ez látszik nem csak a testalkatán, de a mozgásán is.


Emellett a kommunikációnak csak kb. negyede zajlik szóban, a többi metakommunikáció, testbeszéd, hanghordozás, mimika. Aki jó megfigyelő, össze tudja rakni a részleteket, és elég jó képet tud kialakítani egy ismeretlenről is. Persze lehet, hogy téved, de nagyjából azért működik az ilyesmi.

2016. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is ilyesmikre gondoltam, és köszönöm is a válaszokat.

Mondják, hogy az első benyomás nagyon sokat számít.

Például ha meglátunk az utcán egy hajléktalan, ápolatlan embert, nem az lesz az első gondolatunk, hogy fú,milyen jó ember, hanem(sajnos) az, hogy elzüllött, ápolatlan, koszos, munkakerülő, stb.

Sajnos ez bele van kódolva az emberekbe.

De lehet, hogy ha körülnézünk a közvetlen környezetünkben is van olyan ember, akihez lehet, hogy nem megyünk oda először, mert mondjuk tartunk tőle.

A tetovált, kopaszokra is rámondják, hogy biztos rossz ember, börtöntöltelék, holott lehet, hogy nagyon jó fej, meg jó ember és nagyon jól el lehet vele beszélgetni a való életben.

Erre van egy jó példám. Még 3 éve utaztam egy távolsági buszon, ahol egy színes hajú, szakadt ruhás csaj ült le mellém.Aztán valahogy szóba elegyedtünk és kiderült, hogy nagyon értelmes érzelmes lány és nagyon jó a világnézete is, bár sok dologban nem hasonlítottunk, de nagyon sokat beszélgettem vele. Szóval elsőre nem ítélem el azokat, akik nem olyan stílusúak kinézetre mint én, vagy épp máshogy öltöznek, de nem biztos, hogy egyből odamegyek hozzá. bár kitudja:).

A látszat sokszor csal.

2016. máj. 2. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak öltözködés alapján. Én például, nem mondom hogy hülyeség, ha esetleg egy két belső tulajdonságot, az arcszerkezetből állapítasz meg. Pl.: Az olyan külső tulajdonságok, mint a távol álló szem, utalhat valamilyen belső tulajdonságra (csak mondok valamit) zárkózottság, vagy éppen nyitottság. Vannak ilyen könyvek, és ezek sokszor igazat mondanak. Vagy esetleg, ahogyan áll a lába, merre néz a lába, a testtartás, testbeszéd.
2016. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elwera ***** válasza:
Nem nagyon. Amikor meglátom Pista tipikus arcberendezését valaki máson, könnyen bekategorizálom az illetőt, hogy biztos ő is olyan, de egy beszélgetés után kiderül hogy tévedtem, és Pista tipikus arcberendezése új értelmet nyer. Akkor már kétféle embert társítok hozzá.
2016. máj. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!