Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mennyit ér a saját és...

Nektek mennyit ér a saját és a családotok becsülete? Ha kellene megvédenétek erővel, úgy mint régen ( kard-, pisztoly párbaj, stb. )?

Figyelt kérdés
Csak a saját véleményetek írjátok le, ne azt hogy "az embereknek ma már....".
2016. máj. 3. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon-nagyon sokat számít,és 99%,hogy megvédeném az általad felsorolt módszerekkel. A maradék 1% a berezelés :)
2016. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Jogi eszközökkel védeném meg, amik miatt nem kerülök később 30 évre börtönbe.
2016. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
84%
Elképesztő magasról teszek rá, hogy más emberek mit gondolnak rólam vagy a családomról. Mégis min változtat ez? Kevésbé leszel boldog ha a szomszéd Jolinéni nem tart becsületesnek?
2016. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3# sajnos vagy nem sajnos, de én speciel világ életemben becsületesen és tisztességesen éltem és rosszul esik ha meghazudtolnak vagy nem tartanak jó embernek. Mondjuk a te példád nem olyan, ami miatt régen párbajoztak volna az emberek.
2016. máj. 3. 11:18
 5/9 tetro ***** válasza:

11.18

mi az amiért párbajoznál?

2016. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A családomnak nincs becsülete, az csak egyes embereknek tud lenni. Majd az egyes családtagjaim eldöntik, ha becsületsértés érte őket, hogy kívánnak-e tenni valamit. Ha hozzám fordulnának tanácsért, ellenezném az önbíráskodást.
2016. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jogi eszközökkel igen, a saját hatáskörömig, illetve ha én nem vagyok kompetens, megkeresném, aki igen, ha már fegyver és tettlegesség kellene, az nem az én asztalom, nem vagyok jártas ezekben.

Különben meg sok múlik azon, mivel támadnak engem illetve a családot. Van, amit csak elengedek a fülem mellett, mert nincs jelentősége, illetve nem hagyom magam provokálni. Szóval ha pl. beszól egy etnikum az utcán, de egyébként nem jön utánam, azt "meg sem hallom". Az idegeim, az életem és a testi épségem többet ér a hősködésnél.

Ha meg akarnak károsítani, kétféle árat írnak ki boltban és a drágábbon számláznak (erre is megvan a szabály), húzzák az időmet képzésen (volt már ilyen esetem is), átvernek vásárlásnál (hiányzik tartozék, ami benne kellett volna, hogy legyen, de kiszedték a dobozból és külön árusítják - apám mostanában járt így, a szervízben derült ki, hogy olcsó fényképezőgépeknél ezzel trükköz az egyik áruházlánc), munkahelyen a káromra csalnak (pl. nem jelentenek be), ilyenek miatt szólok és megteszem, amit tehetek.

2016. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A családom becsületét magasról tojom lefelé, mert semmit nem adtak nekem életemben (itt elsősorban szeretetre, elfogadásra, támogatásra gondolok, nem anyagiakra). Ha a sajét becsületem a téma, magamtól nem rántanék kardot, de kiállni kiállnék az igazamért, ha fontos dologról van szó (ha egy csöves beszól az utcán vkinek, hogy megvoltam neki, mondjuk, az számomra piti dolog).
2016. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Jogi eszközök? Haha, nem. Én lányként is biztos h kardpárbajoznék.
2016. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!