Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki fegyverrel (kés,...

Ha valaki fegyverrel (kés, pisztoly, bézbózütő) ki akar rabolni, jobb odaadni neki amit kér? Sok rablást mutatnak a TVben, aztán elzavarják a rablót!

Figyelt kérdés

Ki akarnak rabolni valami postát, abct, és elzavarta a rablót az eladó, vagy a biztonságis.

De ez hány embernél jön be?

Ha valaki az utcán eléd áll, egy késsel, hogy add neki a telefonod, pénzed, és a szemébe röhögsz, és elküldöd a 3,14csába, elfog menni?


Ha a boltban megtudják csinálni az utcán is menni fog?



2014. jan. 7. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem. A boltban van riasztó, kamera, bot, seprű vagy akármi amivel lehet védekezni. Ezt a rabló is tudja, ezért ha úgy adódik inkább kereket old. Ez az utcán nem így van.
2014. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önvédelem csak annak megoldás aki meri is alkalmazni, hogy milyen módon akarja tenni az rajta múlik, egy nőnél jobban bepróbálkoznak, leginkább késsel vagy sima kézzel, éles fegyvert nagyon nehéz feketén tartani, és aki tart az nem rablásra fogja elsősorban használni hanem legvégső esetben otthoni célra.

Én ránézésre sem vagyok egy rabló pandúr potenciális áldozati prédája, hisz nem mer belém kötni egy átlagos civil, maximum ha megunta az életét. Régen olvastam hogy valakit párszor kiraboltak mert látták rajta hogy védtelen, erőt vett magán és elkezdett konditerembe járni és úgy kidolgozta magát hogy a kiállása miatt nem piszkálták, ebből merítettem Én is, és habár jó környéken lakom és soha nem volt részem ilyen jellegű rablós incidensben, elkezdtem edzeni hogy az emberekben elgondolkodtassam, lekopogom eddig sikerrel


Egyébként ha dohányboltos lennék a termetem ellenére, lenne a pult alatt vipera gázpisztoly.

21/F

2014. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Hát azért a boltba is vannak olyanok, hogy ha azt mondod neki, hogy takarodj el akkor nem megy el. Manapság meg ha az utcán valaki meg akar pl késelni9 és azt mondod hogy húzz a p*csába akkor biztosan el fog menni nem? Sokszoör látszik a rablón, hogy milyen állapotban van. Nálam pl volt olyan, hogy a csávó kést fogott rám, hogy megöl ha nem adom oda a telefonomat ezután elkezdtem hozzá beszélni, hogy nincs semmi baj, adtam neki 1000 ft-t és elment
2014. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tennék:

- ha látom rajta, hogy ő is parázik, nem annyira biztos abban, hogy ezt akarja csinálni, vagy látszik rajta, hogy csak nem talált más megoldást, megpróbálnék beszélni vele

- egyébként - ha jó helyzetben vagyok, és ki tudom találni 2-3 mozdulattal előre, hogy mit fogok csinálni, akkor lefegyverezném és bevernék párat. 1-2 ember esetében biztosan így tennék

- egyébkénk - úgy teszek, mintha oda akarnám admi, amit kér, miközben arra várok, hogy jó helyzetbe kerüljek

- egyébként - ha mindenképp én húznám a rövidebbet, odaadnám amit kér, előfordulhat, hogy az eset után el tudnám kapni

- egyébként - így jártam, rendőrség

2014. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
aki úgy érzi hogy védtelen tartson magánál gázsprayt, vagy sokkolót, esetleeg gáz riasztó pisztolyt utobbi kicsit drága és engedély is kell hogy közterületen magadnál tarthasd! aki kicsit bátrabb, vagy tapasztaltabb az övédelemben, nem félti az életét az nyugodtan kiröhögheti :) nálam lehetne probálkozni sosincs nálam pénz és 5ezer forintos 5 éves telefonal járkálok :D( lehet már csak ezért megprobálnának szétütni) XDD
2014. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MINDENLÉBENKANÁL válasza:
100%

Nem.

DE csak ha van fegyvertarásid, fegyvered is (pl. egy 9 mm-es), és még használni is tudod, akkor nincs baj

2014. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki az utcán megállítana, hogy adjam oda neki a telefonomat, pénzemet, akkor:

1. Azt mondanám, neki hogy ok, rendben, már veszem is elő.

2. Végiggondolnám hogy melyik nálam lévő önvédelmi fegyvert tudom a leghatásosabban alkalmazni ellene.

3. Elővenném, de egészen amíg ki nem bukkan a ruházatom alól és meg nem látja, úgy tennék, mintha valamilyen értékemet venném elő.

4. Amikor már látja, onnantól kezdve 1-1,5 másodpercbe kerül az első lövés/fújás leadása. Ráadásul úgy, hogy közben én még hátrálni is kezdek.


Alapvetően szokott nálam lenni egyszerre egy gumilövedékes pisztoly, egy gázpisztoly és egy gázspray is.

De ez csak egy alapszituáció és minden eset egyedi. Függene attól, hogy mit csinálnék, hogy hol vagyok, van-e velem még valaki és ha igen kicsoda. Akkor hogy a támadó egyedül van-e, vagy sem. Fel akarom-e hívni magamra a figyelmet (pl. ha nem, akkor csak spray-vel fújok, nem lövök rá pisztollyal). Nagyon sok dolgot kell ott helyben, másodpercek alatt mérlegelni és ez alapján dönteni.


Nem mindenki alkalmas arra, hogy megvédje magát, még ha felszerelnénk őt a legjobb önvédelmi lehetőségekkel is. Sok emberben nincs meg a lélekjelenlét, vagy a bátorság önvédelemhez. Sok ember inkább behódoló személyiségű és inkább odaadja minden értékét a rablónak, csak nehogy konfliktusba kerüljön vele.

De aki alkalmasnak gondolja magát, az bizony fegyverkezzen fel a legális lehetőségekből válogatva (gumilövedékes és gázpisztoly, gázspray, stb.). Sokkal biztonságosabb lenne az ország, ha a mostani 50-100 ezer körüli gázpisztoly (és gumis) helyett mondjuk akár csak 1-2 millió lenne az embereknél. És ez még mindig csak az éleshez képest gagyi gáz-riasztó, de hát Magyarországon csak erre van most lehetőség. Ha több utcai rabló kapna az arcába gáz- vagy gumilövedéket és az emberek segítenék egymást is a rablók ellen, sokkal könnyebb lenne az utcai élet.

2014. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!