Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj az, ha fiúként nem értek...

Baj az, ha fiúként nem értek a műszaki dolgokhoz, ill. férfi munkákhoz?

Figyelt kérdés

Apám mindig mondja, hogy ők 10 évesen már hegesztettek fúrtak stb.

De valamiért nem mertem soha kimenni apámhoz megnézni, hogy pl. hogy kell hegeszteni, forrasztani, s hát igy már 15 éves vagyok és nem nagyon értek a műszaki dolgokhoz. Udvarolni sem merek a lányoknak, mert nem tudom, hogy milyen fiú az, aki nem eléggé jártas a fiús dolgokban, már persze itt nem a szexre gondolok. Valahogy úgy érzem ahhoz okosabbnak, férfiasabbnak kéne lennem, mennyire baj az, ill. feltétlen szükség van ezekre a dolgokra pl. felnőttkorban?



2016. máj. 4. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban senkit nem érdekel. Nem ismerek lányt, aki az alapján választana párt, hogy tud-e fúrni. Mindenkinek más az érdeklődési köre, apádé ez, neked meg más.
2016. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
no problem, de ne várd al, hogy a jövendőbelid konyhatündér legyen.
2016. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, de valahogy mégis nagyobbnak érezném magam, ha értenék a férfias munkához, nem csak jártatnám a szám.
2016. máj. 4. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Igen baj, csicska vagy lol.
2016. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Hát szerintem vagy sürgősen nézd meg amit apád csinál,vagy tanulj baromi jól.

Ha gépészmérnök vagy,senkit nem fog érdekelni,hogy te nem értesz a férfimunkákhoz,mert hívsz egy embert aki megcsinálja.

De ha keresel havi 150 ezret,akkor nem hátrány ha nem kell mással kifestetned a lakást,javíttatni a kocsit,vagy 2 vasdarabot összeheggeszteni,fúrni a falba egy lyuuat,vagy egy ajtó helyét feltéglázni..

2016. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, kb. apumtól is ezt hallottam, jól tanulok egyébként.
2016. máj. 4. 21:44
 7/11 A kérdező kommentje:

4. válaszoló

(: ): ------ --------

------ --------

-------



-- -----------

--------------------------------

2016. máj. 4. 21:48
 8/11 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a kiegészítést, de szerinem nem baj


23/N

2016. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem az.

Soha életemben nem hegesztettem. Barkácsolni is csak ha nagyon muszáj. A gyengeáramú elektronikához ugyan értek, de pl. egy biciklit csak leírás alapján tudnék összerakni, és akkor sem garantált a siker. Sőt, az autók meg totálisan hidegen hagynak.

És? Ettől rossznak kéne éreznem magam? Hát nem. Nem vagyunk egyformák, van, aki ehhez ért jobban, van, aki ahhoz. Cseppet sem érzem értéktelenebbnek magam attól, hogy én nem a szereléshez, meg a fém- és fa megmunkáláshoz értek, hanem mondjuk a pénzügyekhez, természettudományokhoz, programozáshoz, kertészethez, és még a konyhában sem vagyok elveszve. Egy másodpercig sem gondoltam, hogy emiatt ne csajozzak, mert hogy "hú, mit gondol rólam". Sőt, aki csak a hegesztőt meg a kalapácsot szeretné meglátni bennem, azzal eleve nem is kezdenék. Akkor sem, ha mondjuk ívhegesztő lennék, másodállásban meg asztalos.

A szerelemben (jobb esetben) sokkal mélyebb dolgok számítanak, nem az, hogy mihez értesz, meg mit szeretsz csinálni.


Mennyire van szükség erre az életben, felnőttként? Igazából semennyire. Senki nem ezermester, van, amit az ember maga is meg tud csinálni, amit pedig nem, arra ott vannak a megfelelő szakemberek.

2016. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Én se tudok hegeszteni, se forrasztani, autókhoz se értek, sőt pl. a villanyszereléshez se. Maximum egyszerűbb barkácsolásokhoz fogok hozzá (pl. szekrény összeszerelése, polc felszerelése stb), a bonyolultabbakhoz segítséget kérek. Amúgy kicsit le is vagyok nézve emiatt, meg noszogatnak, hogy tanuljam meg, de valahogy a műszaki dolgokhoz sose volt érzékem, úgyhogy nem erőltetem a dolgot. Ha más nincs, hívok szerelőt, vagy szólok az ezermester sógoromnak :) Őtőle is mindig megkapom, hogy miért nem tudom ezt meg ezt megcsinálni, de arról sajnos nem tehetek, hogy nincs hozzá érzékem.
2016. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!