Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinálsz ha rámutatnak...

Mit csinálsz ha rámutatnak egy hiányosságodra?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mérlegelek, hogy van-e alapja és ha igen igyekszek változtatni.
2016. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodok rajta.

Viszont ismerek olyat aki színbecsületes és hangoztatja, hogy mindenkiben vannak hibák. Benne is. Aztán azt mondják neki: Sorolj fel legalább 2-t.

Felkapja a vizet és hisztizve elviharzik :D vicces

2016. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam tőle egy indokot kérni, hogy miért gondolja azt, majd utána természetesen én is gondolkodok rajta, majd miután megvan az eredmény és igaza volt, akkor megköszönöm neki, hogy felhívta erre a figyelmem és változtatok magamon. Ha viszont úgy látom, hogy nincs igaza és alaptalan a vádja, akkor értelmes meg szeretném vele beszélni, hogy miért látja úgy, mert én nem érzem, hogy igaza lenne. Köbö ennyi, így tudom elmondani.
2016. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálam 3 féle verzió van:

Az első az, hogy tudok róla, hogy az említett dolog hiányosság benne, esetleg igyekszem minél jobban tenni érte, hogy ne legyen hiányosság.


A második, hogy nem tudtam, hogy ez hiányosságom, és elgondolkodok rajta, hogy vajon tényleg az-e, csak esetleg nem vettem észre. Mindenképpen kérek magyarázatot rá, hogy mivel indokolja, hogy így látja.


A harmadik pedig az, amikor határozottan tudom, hogy ez nem így van, és nem értem, miért gondolja ezt a másik fél rólam, ezért szintén megkérdezem, hogy mi az indok.

Ebben az esetben is elgondolkodom, hogy biztosan így van e. (pl. rólam általában azt mondják nagyobb társaságban, ahol nem ismernek annyira, hogy csöndes vagyok, pedig egyébként nem vagyok az, csak kell egy kis idő hozzá míg feloldódok)

2016. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A "hiányosság" az nincs benne az emberben, nem lehet megszerezni. Olyan van, hogy bizonyos képességeknek híján van az ember, de ezek között nagyon sok olyan van, amiből nem lehet többet kihozni, mert a személyiség egésze nem úgy van felépítve. Egy alapvetően szelíd emberből legfeljebb szélsőségesen sarokba szorított állapotban lehet kihozni az állatot, de többnyire még akkor sem.
2016. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon ideges leszek :D
2016. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, tudom milyen vagyok, ha zavarna már változtattam volna.
2016. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, van-e alapja, mennyire lényeges (pl. munkámhoz fontos-e), tudok-e rajta változtatni, fontos-e nekem, hogy változtassak, és milyen stílusban közlik.
2016. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmit, minden hiányosságommal tökéletesen tisztában vagyok. Ha nem elég, néha még gyártok is magamnak. :D
2016. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van olyan amit elfogadok, hogy ez van, lehet nincs is rá szükségem...van amelyiket megpróbálom pótolni...


23F

2016. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!