Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok bocsánatot kérni?

Miért nem tudok bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés
Nagyon kerülöm a konfliktusokat, de ha mégis,képtelen vagyok elnézést kérni. Nem tudom egyszerűen kimondani. Gyerekkoromban sem tudtam. És nagyon utálom

2016. máj. 12. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Érezz sajnálatot és mond nekik.

Ne kérj bocsánatot. Nem megbocsájtás kell neked, abból nem tanulsz. Sajnálnod kell és nem akarni csinálni.

Ha véletlen volt, elnézést v amit akarsz. De bocsánatot kérni logikátlan.

Ne érezz mérhetetlen mennyiségű szégyen érzetet amikor ki kell mondanod helyzetben. Ehhez hozzáállás változtatás kell.

Ha valamiben kell segítség, írj nyugodtan.

2016. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ja ilyen vagyok. Szerintem ez önbizalom kérdése is.
2016. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem rossz dolog, ha problémának érzed ezt a dolgot magadban. Mert amikor bocsánatot kérsz valakitől valamiért, olyankor bevallod és megvallod azt, hogy vétkeztél valamiben. És ha csak a pszichológiai oldalát nézzük is a dolognak, Önmagában a bűnösnek a kimondása is már gyógyító hatással lehet az emberre. Persze ez a dolog ennél még sokkal többről is szól...
2016. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*bűnödnek
2016. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól nem leszel gyengébb, hogy kimondod. Csak normálisabbnak fognak tartani.
2016. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Érezni érzem a megbánást,csak kimondani nem tudom. Ha nagyritkán összeveszek a tesómmal, akkor is mindig csak ő kér bocsánatot, ő mondja el mit érez. Én erre képtelen vagyok. Látom ahogy a tesóm arra neveli a gyerekeit, hog kérjenek egymástól bocsánatot,ha bántják egymást, nekem otthon gyerekkoromban nem tanították meg,lehet emiatt?

2016. máj. 12. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor eszedbe se jutna ez az egész. Te egyszerűen félsz kimondani. De nem fog se a büszkeségeden csorba esni, se a világ nem fog összedőlni. Aztán ha egyszer kimondtad, utána a többi már menni fog. Az első a legnehezebb.
2016. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!