Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A disney és a pixar filmek...

A disney és a pixar filmek felnőtteknek is készülnek vagy csak gyerekeknek? Pl shrek az tuti felnőtteknek van!

Figyelt kérdés
2016. máj. 12. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden mesefilmet élvezhetnek felnőttek is, legalábbis az értelmesebbeket (de a bugyutákat az értelmes gyerekek sem szeretik, azt hiszem)...

Sok Disney filmet láttam és sokat szeretek közülük. Bele tudok kötni itt-ott, de ez a komoly filmekkel is így van. Még csak 39 vagyok, de 100 évesen is szeretni fogom a rajzfilmeket s az animációs filmeket, az biztos. Nem mind valami mély, de a különbözően érett agy különböző aspektusokra koncentrálhat s azért sok ilyen filmben vannak olyan dolgok, amiket csak a felnőttebbek értenek. A gyerekek is élvezik, csak bizonyos részek jelentése kimarad náluk.

2016. máj. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most láttam az Inside Out c. filmet, ha van olyan kisgyerek, aki érti az elfojtott emlékeket, tudatalattit, az biztos jót szórakozott rajta.
2016. máj. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A Shrek mért lenne felnőtteknek?
2016. máj. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne?


Én még tinédzserként moziban láttam a második részt, tele volt a mozi kiskölykökkel, a felnőttek a "normális" részeken nevettek, a kicsik meg az "elesett, viccesen néz, fura hangot ad ki" részeken.

2016. máj. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már előttem is,pl. az agymanónak inkább felnőtteknek csinálták,mintsem kisgyerekeknek.A gyerek is élvezi,de egy felnőtt többet megért belőle szerintem.


Általában az lehet a koncepció,hogy szükségszerűen a felnőttekre is "szabják" a poénokat,meg úgy alapból a történetet is,hisz a gyerek nagy valószínűséggel felnőtt kíséretében megy el a moziba,vagy jobb esetben apuka/anyukával nézi otthon.

2016. máj. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
így van. úgy hívják a kategóriát, hogy családi filmek
2016. máj. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
A Shrek nem is Disney, de mindegy. Amúgy szerintem ezek olyanok, hogy felnőtt és gyerek egyaránt tudja élvezni. Vannak benne olyan elrejtett poénok például, amit csak a felnőttek értenek. Például a múltkor néztem a 8 éves öcsémmel a Verdákat, és az egyik jelentben Matuka és Villám Sally-ről beszélgettek, és Matuka azt kérdezte: Na, beraktad már a bábúdat a lábúi közé. Ez egy elrejtett szexuális utalás, Sally moteljának a neve Bábú-Lábú motel, a gyerekek nem értik az utalást. :D
2016. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeknek a többsége felnőtteknek IS készül. Azért, mert cuki gyerekek meg állatkák vannak bennük, az esetek többségében direkt úgy vannak készítve (mármint a komolyabbak, pl. Disney, Pixar, Dreamworks), hogy a felnőtteknek is szórakoztató legyen. Ill. hogy nemcsak szórakoztató, hanem mondjon is vmit. Pl. most láttam a Zootropolist meg az Agymanókat, sztem a felnőtteknek több mindent mondanak, megszívlelendő tanácsokat és nagyon jól ki tudják nyitni az emberek szemét. Az Agymanókat amúgy minden kisgyerekes szülővel megnézetném, mert nagyon pontosan bemutatja, hogy egy kiskamaszban milyen változások mennek véghez... A Zootroplis meg nagyon durva társadalomkritikát mutat, és mellé vannak olyan poénok is, amiket a gyerek nem ért meg (pl. a főszereplő nyúl elmegy a kis nyúlfalujából a nagyvárosba, és ahogy megy el a vonattal, úgy mutatják a falunévtáblát, hogy üdvözlünk Nyúlüreg - asszem - településen, és mellette ez, hogy Népesszégszám: és mellette folyton pörgött, mint a számláló... hogy ugye szaporodnak, mint a nyulak :D)
2016. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem úgy értettem, hogy ne nézhetnék meg felnőttek,hanem hogy szerintem semmi nincs benne, amit ne értenének 10-12 éves gyerekek.
2016. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De az Agymanók az tény, hogy felnőtteknek, vagy érett tiniknek van.
2016. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!