Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történhetett vele?

Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.

Másodunokatestvéremről lenne szó. Most voltak vendégségben és nagyon megváltozott. Beszélgettem az anyukájával és teljesen elképedtem.

Mindig is otthonülő típus volt, de most teljesen magába fordult, az anyukája szerint egész nap a szobájában ül. Állandóan rossz kedve van és nem hajlandó beszélni senkivel sem, csakis az anyukájával, őt szereti egyedül a családból. Nem tudom, hogy lehet-e összefüggés, de amióta ennyire levert az egészsége is romlik:állandóan megvan fázva, gyenge, illetve hipertóniát diagnosztizáltak nála, már többször rosszul lett és kórházba került, mert annyira megugrott neki. Emellett nagyon stresszes is, minden apróságot komolyan vesz.

Nem szeretnék politizálni, ezt előre bocsájtom. Van egy rögeszméje:Hitler és a nemzetiszocializmus. Nem lehet másképp fogalmazni, megszállott. Nyolcadikban kezdődött neki, akkor kezdett a füzeteibe horogkereszteket rajzolni. A szülei az elején nem foglalkoztak vele, azt hitték, hogy csak érdeklődés. Amikor azonban elkezdett mélyebben foglalkozni vele elkezdődtek a bajok. Az anyukája azt mondta, hogy ő próbálta megbeszélni vele, de az apja megtiltotta neki és mindig ordít ilyenkor a fiával, aki ilyenkor mindig remeg a félelemtől.

Az is kiderült, hogy vannak néha idegkitörései. Ez alatt azt kell érteni, hogy teljesen kikel magából.

Másik furcsasága, hogy a lányoktól úgymond mindig is félt. Nem mer hozzájuk szólni és nem hagyja hozzá nyúljanak, pedig nagyon népszerű a gyengébbik nem között.

Meglepő módon jó tanuló, szakember is megállapította, hogy az átlagnál magasabb IQ-val rendelkezik, országos kémia versenyt is nyert már.

Szerintetek mi lehet a baja és hogy lehetne segíteni rajta?



2016. máj. 16. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Asperger-szindróma talán. De ez csak találgatás. Szakember tudná megmondani pontosan.
2016. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez még,ebben a mániában elég normális.

Az én testvéremnek is ez a baja: a nemzetszocializmus, ja +csak nem Hitler, hanem Mengele meg a többi kis náci.

Ezek után már mondanom sem kell ki a példaképe.

Ő is nyolcadikban kezdte az egészet, talán azért, mert akkor van róla szó töri órán.Addig nem lehet, ebből kiszakítani őket míg saját maguktól rá nem jönnek, hogy egy veszett eszme az egész nácizmus és társai.

2016. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!