Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor kérdőjelezted meg...

Mikor kérdőjelezted meg először a korábban tanultakat? - legyen szó bármiről

Figyelt kérdés

Pl iskolai tanulmányokkal kapcsolatban, pl történelem óra


vallással kapcsolatban, étkezési szokásokkal kapcsolatban, vagy akármilyen életmódbeli szokással kapcsolatban


van akinek sosem jön el ez a pont, és úgy éli le az életét, hogy egy szemszögből nézi, pl nagyon sok ilyen idős ember van


Érdekelne, hogy kinek, hogyan jött el ez a pont, és mi fogalmazódott meg benned olyankor, és mit indított ez el benned a későbbiekre nézve?



2016. máj. 18. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
8 éves voltam és olvastam valami teljesen bugyuta történetet. Nekem a könyvek mutatták meg, hogy a világ teljesen mást mint amilyennek látszik. Hogy nem ítélhetsz el senkit semmiért hisz te nem élted át amit ő. Szerintem ez egy olyan folyamat ami ha egyszer elindul nem lehet megállítani. Kérdés kérdést szül. Egy idő után megpróbálod megkeresni az abszolút igazságot vagy más néven a happy endet. De ilyen nincs vedd a történelmet. A történelem annyi féle ahány ember megélte. Mindenki mást mond mert mindenki máshogy élte meg.
2016. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyiptomot tanították meg a piramisokat...àà mondom ez nem így volt
2016. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azonnal tudtam, hogy Mátyást nem Szilágyi Mihály tette meg királynak, hanem Soros György és a háttérhatalom. Egyszerűen csak tudtam, olyan egyértelmű. 12 éves voltam, azóta semmit nem hiszek el, amit az iskolában tanítanak. Hazugság az egész!!,
2016. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vilageletemben lazado voltam. Mindig ellent mondtam dacbol, meghogy csakazertis ... hiaba nem volt igazam.


Aztan kozepiskolaban szerintem ennek koszonhetoen sose hittem el azonnal semmit, hanem kapasbol kerdeztem, hogy jobban megertsem azt amit eppen tanultunk, es hogy mas perspektivabol is lassam a dolgot utana olcastam mindennek. Egy tobbe-kevesbe jo kritikai erzek alakult ki bennem ennek koszonhetoen.

2016. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindig. Amióta az eszemet tudom mindig ott volt az a lehetőség, hogy mi van ha mégsem. Amennyire most emlékszem először a dínókkal vagy az emberek kialakulásával/megteremtésével/földre érkezésükkel kapcsolatban. Innen már jött a többi. A történelmet már azért tanulom, mert kell. A történelmet mindig a győztesek írják. Úgy, ahogy az őket jó színben tünteti fel.

Egy tanárom azt mondta "nem baj kislányom. Te csak tanuld meg, aztán, ha tényleg érdekel keresd meg az igazságot"


Mindennel kapcsolatban. Főleg törivel. Az, hogy meghallgatok mindenkit és én döntöm el kinek hiszek.

Egy igazság van, de (töriben pl) nagyon sok szemszög. Meg kell találni a kettő (vagy több) ellentétes nézet között az igaz utat (igazságot, középutat) azt amiben mindenki benne van.


14/L

2016. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
történelemből sok mindent amikor érettségire készültem. :D
2016. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Leginkább a fősuli alatt szembesültem azzal hogy az oktatás egy biorobot képzés, vagyis leginkább alkalmazottakat nevel. Ezért soha többé nem ültem iskolapadba. Hanem a saját fejem után mentem és kizárólag én döntöttem el hogy milyen információt szívok magamba. Ez sikert hozott életembe, maximálisan kiegyensúlyozott és elégedett vagyok. Szerintem a főiskolai tanáraimnak egyáltalán nem volt célja az hogy olyan tudással lássanak el minket amivel boldogulunk is. Hanem "Jó nektek a selejt tudás is" alapon a szemetet szórták elénk. Tudom hogy durván hangzik de ez az igazság. Egy hasonlatot mondok, a befektetési tanácsadók tevékenysége. Ha a tanácsadó jó tanácsokat tudna adni akkor nem másnak értékesítené hanem önmaga és családja használná fel. De mivel javarészt értéktelen tanácsokat ad, eladja másnak. Hát a tanítás is hasonló. Le vagyok döbbenve azon hogy mennyi böszmeséget tanultunk. Utána meg azon döbbentem le mikor folyton szembesültem az igazsággal. Meg azon hogy az emberek mennyire titkolják egymás elől az igazán értékes információkat és az igazságokat. Meg azon hogy ha valami értékes infót elmondok másnak, akkor a tömeg szavakkal meg akar lincselni. Persze nem azért mert nincs igazam, hisz ők is tudják hogy igazam van. Hanem azért hogy miért mondok jó infót a pór népnek.
2016. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sose hittem el a Télapót. :)
2016. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!