Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a jó az egyetemi tanulásban...

Mi a jó az egyetemi tanulásban, ha az ember úgyse használja a tanultakat soha majd az életben?

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi. Pl. ha kitanulod az építőmérnökséget, s aztán majd lángost sütsz, akkor nem kell.

Vezérünk ezért úgy gondolja, hogy inkább lángos sütést tanítsanak, mint mást.

2014. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha így gondolja, miért nem szünteti már be a büfészakokat??
2014. nov. 13. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy egyébként idióta az, aki csak a közvetlenül forintosítható tudományokat akarja finanszírozni. A világ nem ezektől halad előre.

Abban igaza van, hogy feleslegesen sok felsőfokú végzettségű ember nem kell, ha úgysem tud elhelyezkedni azon a területen.

De nem a helyek leépítésével, s nem emberek közvetetten erőszakos más irányba terelésével kellene ezt megoldani.

2014. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én örültem volna, ha pályaválasztáskor nem lett volna lehetőségem azt választani, amit. Mármint akkor nem örültem volna, de most nagyon rossz érzés. :(
2014. nov. 13. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Én abból élek, amit fősikolán tanultam meg. Akkor az most hasznos vagy nem?:)
2014. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdésben írtam, hogy akkor mire jó, ha sosem használja majd....
2014. nov. 13. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

A főiskolás 4 évem alatt megszerzett tudást illetően azt mondom, ezt simán le lehetett volna redukálni kettőre, ha csak a szakmát nézem. Most az egyetemista mesterképzésem két évéből is azt látom, hogy simán meg lehetne csinálni félben, ha csak a hasznos, értelmes tárgyakat nézem a szakmára való tekintettel. Fölösleges ezt 6 évig elhúzni, dehát ez van.

Egyébként én is nagy dilemmában vagyok. Mérnöknek tanultam és az volt az álmom, hogy ezzel foglalkozzak, de már ott tartok, hogy lassan egy egyszerű lángossütő is jobban fog keresni, mint én kezdőként a szakmámban. Ember kéne, de fizetés nincs. Ilyenkor nagy a dilemma, hogy dobjam el ezt a hat évet és ha kell, akkor mosogassak egész nap, feladva az álmaimat, avagy veregessem a mellem, hogy nekem bezzeg két diplomám van és ezzel együtt kopjon fel az állam?

2014. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egy oktatás jó, akkor általa megtanulsz tanulni, a lényegre szelektálni. Új téma esetén érzed az erőt a saját kiképzésedre, ha nem mehetsz politikusnak. Az egy életre tudás igazán nincs, mert vagy elavul, vagy nem adnak enni sem érte. Esetleg mindkettő egyszerre. Üdv
2014. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!