Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, aki így érez...

Más is van, aki így érez önmagával, a világgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rájöttem hogy rettentően félek a felnőtté válástól (1 hónap és betöltöm a 18-at). Nem csupán félek, egyáltalán nem akarok felnőtté válni. Tudom most elküldötök hogy pszichológushoz, vagy megmondjátok hogy ne éljek álomvilágban... tudom hogy ez mind nem normális. De tényleg szeretnék még abban a gyermeki álomvilágban élni mikor mondjuk várom a levelet a Roxfortból, esetleg a hogy a szekrényen túl megjelenjen Narnia. Nem pont ezekre gondolok mert tudom hogy ezek kitalált helyek... de ha esetleg lenne valami tényleg ehhez hasonló. Igen, tudom őrültség, de még is próbálok hinni benne. Hogy van remény. Hogy a világ nem csupán ennyi, amit látok. Hiába van annyi jó dolog itt, még is elszomorít a sok csalódás, a sok bánat. A bűnözések, gyilkosságok, erőszak, hazugságok, önzőség. Ez mind megijeszt.

Nincsenek céljaim sem, ebből adódóan. Nem akarok felnőni. Nem azt mondom hogy szeretnék öngyilkos lenni, mert nem hinném hogy meg merném tenni, egyszerűen csak nem érzem nekem valónak a világot. Mintha nem nekem találták volna ki. Mintha valami el lenne rontva bennem lelkileg, ami képtelenné tesz arra hogy normális életet éljek.


A kérdés: van egyáltalán még valaki aki hozzám hasonlóan így érez?


Írhatnék még regényeket magamról, az emberi kapcsolataimról, a családomról.... de szerintem ez épp elég hogy véleményt nyilvánítsatok- ha már segíteni nem is tudtok.



2016. máj. 24. 22:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a hibákért, kicsit magam alatt vagyok, gyorsan írtam, át sem néztem az írott szöveget.
2016. máj. 24. 22:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így érzek és nagyon rossz érzés, hogy már nem lehetek gyerek. :(
2016. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii ***** válasza:
Ez néha belőlem is előjön sajnos, korodbeli vagyok. Ez talán egy ilyen időszak, a "felnőtté válás".
2016. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az idő,nem kérdezi meg mit akarunk,Az rohan,de piszkosul.Ne félj nem fog fájni.Persze fognak rossz dolgok is történni,mint mindenkivel,de nagyon klasszak is.Majd tudod mi lesz a fura? Mikor belenézel a tükörbe már ráncosan,és ősz hajjal,és pont ugyanezt fogod érezni.Mert belül nem nagyon öregszünk,sokan megmaradunk gyermeknek.Aztán mikor tükörbe nézel,nem érted ki ez? :-)
2016. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak az a gond hogy szerintem ez nem egy átmeneti állapot.


Ettől független köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 24. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:

egy cipőben járunk csak én már 24 vagyok és persze hozom a "normákat", de legbelül így érzem én is.

bár sosem lennék öngyilkos, ahhoz túl sok szépsége van az életnek, a létnek még a sok rossz ellenére is én próbálok ezekre koncentrálni DE néha eluralkodik az a gondolat rajtam, hogy többet kellene tudnunk, honnan jöttünk, miért stbstb....öregkoromig ez felfog őrölni, nem tudok csak úgy belesüllyedni a homályba (mindennapokba)ilyen kérdésekkel és valóban míg nem törődtem ezzel 100% erőbedobással tevékenykedtem/tanultam most meg.....ennél a pontnál nem sok értelmét látom a céloknak.

2016. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy kicsit belőlem is szóltál. Bár én nem feltétlen "Narinát keresem", viszont szeretnék még egy kicsit gyerek lenni, egy kicsit még "felelősség nélkül" élni. Én nemrég átestem a dolgon és bár nem változott semmi, mégis jobb lenne jogilag is gyereknek lenni. Viszont ahogy írták előttem is, belül nem változik az ember és ezt tapasztalom a nlhány évvel idősebb testvéremen is. Ugyanolyan, mint korábban, és azt hiszem attól, hogy jogilag felnőtt vagyok, fejben még nem muszáj annak lennem. Sikerült gyorsan lezárnom ezt a dolgot magamban, bár azért nem jelentkezett olyan intenzíven, mint nálad. Sikerül neked is lezárnod és rájössz, hogy ettől nem változik semmi.
2016. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen,én is így vagyok,én 20 éves lány vagyok.Ezek mellett az álmodozások stb.mellett nekem abszolút nincsenek céljaim sem.Mások döntenek helyettem,annyira rossz.Aztán meg okolom magamat,hogy én hülye,megint inkább a gyerekességbe "menekültem",minthogy fontos dolgokkal foglalkozzam.Hogyha te azért tudsz dönteni magad felől és nem menekülsz,akkor úgy semmi probléma nincsen ezzel.Csak akkor van,ha olyan vagy,mint én.Legszívesebben megváltanám valakikkel a "világot" hogy jobb legyen,átformálnám az egészet.:D én ilyeneket szoktam még érezni.
2016. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, a hiba nem a te készülékedben van. A legtöbb ember nem tud önmagával lenni egy percet sem, mindig keresik a zajokat, ami elnyomja a belső vívódásaikat, folyton valami magasztos célnak akarják szentelni az életüket, hogy bizonygassák, mennyit is érnek. Folyton mennek, nem tudnak visszavonulni és tétlennek lenni, hogy közben jobban megismerjék magukat. Nem hisznek a gyermeki álmokban, csak a materializmusban. Maradj gyerek, hidd el, nem olyan izgalmas felnőttnek lenni. :)
2016. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem akkor nősz fel amikor betöltöd a 18-at!

Azon túl, ha fel is nősz, attól még nem kell elveszítened a gyermeki énedet! Nem kell besavanyodva rettegned, nem ezt jelenti felnőttnek lenni!


23F

2016. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!