Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is igaz ez a mai...

Szerintetek is igaz ez a mai világban (szépség=önbizalom=pénz)?

Figyelt kérdés
Elég csak Palvin Barbira vagy Claudia Schiffer-re gondolni, egyikőjük sem önszántából kezdett modellkedni, hanem "felfedezték" őket, de javítsatok ki ha tévedek (Schiffer-ben biztos vagyok, egy Düsseldorf-i szórakozóhelyen fedezték fel). Ugyanez igaz az állásinterjúkra/kapcsolatépítésre, csak kicsiben. A vonzóbb embereket fogják felvenni és a megnyerőbb külsejű embereknek lesz nagyobb esélyük egy szűk körbe bekerülni, vagy természetesen mondhatnám a társkeresést is. Ha szép vagy, szebb párod lesz, mint az átlag, mellette jobban fogod magadat érezni, nagyobb lesz az önbizalmad, az hatással lesz a karrieredre (jóval kevesebb csúnya lány van a Corvinuson, mint mondjuk egy totál átlagos helyen) és így az egzisztenciádra is. Tehát végérvényesen kijelenthető-e, hogy a XXI. században a szépség a legnagyobb érték? Szerintem igen!

2016. máj. 26. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem!

Szèpsèg+önbizalom+erkölcstelensèg=rengeteg pènz

Ha csak ezek vannak.

A szèpsèg nem egyenesen az arányos az önbizalommal. Az önbizalom a visszajelzèsek függvènyèben hatványozódik vagy osztódik.

2016. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én ronda vagyok és nincs önbizalmam sem, mégis sokat keresek java senior programozóként.

2016. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Roland G. ***** válasza:
100%
Szerintem sem,bár a külső is sokat számít,de nem ez a legnagyobb érték és nem garantálja a sikert,sem az önbizalmat.
2016. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Embertelen sok ronda gazdag ember van erre gondoltál már? És talán még több szép, de szegény. Csak nézz körbe a környezetedben.
2016. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

(szépség=önbizalom=pénz) Ez egyáltalán nem igaz sok szép embernek semmi önbizalma.


A tulajdonságok amik szerintem a legnagyobb mértékben befojásolják egy ember életét, az a kitartás és inteligencia. pl Elég kitartoe valaki hogy eljár sportolni? (Nagyon nagy mértékben befolyásolja a szépséget is) Elég okos e hogy olyan munkát válasszón amiben jó és sokat kereshet velle. stb


Egy átlagos külsövel is simán tudsz érvényesülni. Ahoz nagyon rondának kell lenni hogy ez valoban hátrány legyen.


A példád meg két hiresség. Nem ez alapján kéne általánositani.

2016. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A szépség tényleg relatív. ÉS a hangulatodat nagyon tükrözi a külsőd.


Én nem vagyok sem Palvin Barbi, sem Shiffer, mégis jól élek. Pozitív életszemléletem, és a jó kommunikáció a titka. Önbizalmam is van, de szerintem a kommunikáció és a mosoly csodákra képes.

Eddig minden munkát megkaptam, amit szerettem volna.


Tehát összefoglalva, ez egy ördögi kör. Csak az önbizalom hiányos, negatív ember látja magát csúnyának. És akkor máris nem a "csúnyasága" miatt sikertelen...

2016. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sokan még mindig azt hiszik, a modellkedés csak annyiból áll, hogy szépnek kell lenni. Ha ez így lenne, tízszer annyi modell lenne. Ennél sokkal több kell hozzá. Azt nem értem, hogy ha valakit felfedeznek, attól miért nem lehet a saját döntse, hogy folytatja. De ha meg más érvényesíti az akaratát egy emberrel szemben a munkáját illetően, és ezzel az egész személyiségét más határozza meg, rejtély, hogyan vezethet ez önbizalomhoz és boldogsághoz.

Ami az állásinterjúkat illeti, felmérések szerint a szebb embereket sokszor kevésbé intelligensnek tartják, ami hátrányt jelenthet a felvételin. Persze egy hosztesz munkához elengedhetetlen, de abból meg nem lesz pénz.

És igaz, hogy szép emberek rendszerint szebb emberekkel jönnek össze, de ez magában nem szavatolja a boldog és hosszú kapcsolatot. Vagy ha szerinted a szép külső elég, hogy jól érezd magad a másikkal, akkor azt kell gyanítanom, hogy nem sok kapcsolatban volt még részed. Ami a külsőt illeti, egy kapcsolatban az az első, hogy a két ember egymás számára legyen vonzó, ne a közönség számára. Ha ez megvalósul, és a rosszindulatú megjegyzések sem zavarnak be, akkor onnantól kezdve a külső zárójelbe is tehető.

És végül, én azt tapasztalom, a vonzó emberek többet is foglalkoznak a külsejükkel, vagyis jobban észreveszik a hibákat, ami mindenkinél van. Én eddig csak vonzó lányt hallottam arról panaszkodni, hogy 61 centis a dereka a mesés 60 helyett, illetve hogy kifizessen százezreket egy olyan fogszabályzóért, ami minimális változást hozott (hiszen minimális volt csak az eltérés).


Vagyis nem annyira fekete-fehér ez.

2016. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#2: Természetesen az átlagemberekre (és általánosságban) gondoltam, nem az ilyen éjjel nappal monitor előtt borostát vakargató informatikus géniuszokról. :D

#4: Az én környezetemben minden jóképű/magas pasi menedzseri/igazgatói posztot tölt be és minden csinos/gyönyörű női ismerősöm nagy presztízsű multicégnél dolgozik nem kevés pénzért, meg persze egyetemi évei alatt modellkedett, de már megkomolyodott és mindnek van legalább egy gyönyörű gyermeke.

2016. máj. 26. 10:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem igaz...


Én pl átlagos kinézetű vagyok, elég sok téren önbizalom hiányos, sikereim és kisugárzásom ellenére is...

Mégis van relatíve sok pénzem és ha akarnám lehetne több is...

Egyik testépítő ismerősöm meg jóképű, kigyúrt (nem az a gusztustalan izom kolosszus), önbizalma is van, és mégis konyhán dolgozik és nem sok pénzt tudok félre rakni...mondjuk gondolkodik azon, hogy kiköltözzenek barátnőjével külföldre...


23F

2016. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
8, Hát nem tudom. Szerintem elfogult vagy és csak azt akarod észrevenni ami erősíti a véleméyned. Én is elég jó környezetben dolgozom, de rengeteg nyomit látok mind férfiak és nők között. A leggazdagabbak a főnökök, na ők aztán tényleg nem modellek. A férfiak pocakos 40es,50es a nők is olyanok amilyenek(az egyik viszont tényleg jó nő). A többségnél egy átlag fiatal pincérnő simán jobb(külsőre értem).
2016. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!