Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor kapnak szerepet az...

Mikor kapnak szerepet az alacsonyak is ebben a világban?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokhoz szólok akik alacsonyként élik mindennapjait.Én is annak születtem, sok becenével illetek már "törpe ,gnóm".Miért kell bántani a nem túl magas embereket?Nem gondoljátok hogy megalázó ha a modellugynökségtől elbocsátanak mert nekik nem vagy elég jó?Vagy amikor azt mondják ,hogy de pici vagy anyád nem etetett?Én úgyérzem semmire se vagyok jó, nem érek fel semmit ,nem jó rám semmi.De tudjátok meg ,hogy mégis jól érzem magam a bőrömben.Szvl miért kel minket ennyire kirekeszteni ?

2016. ápr. 16. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz a komplexusaidon.

Mindenkinek be tudnak szólni. Ha vörös vagy, akkor azért, ha sápadt, akkor azért, ha nagy a feneked, akkor azért. Miért pont az alacsonyság lenne a legnagyobb gond a világon.

A modellség meg egy nagyon speciális helyzet. Ott az a lényeg, hogy az ő általuk elképzelt kinézetnek minél jobban megfelelj. Én sem lehetnék modell, mert nem vagyok elég vékony és szép. Most kezdjek nyafogni, mint egy gyerek? A modell munkának ez a lényege. Keress olyan állást, ahol nem csak a kinézetedből kell megélned.

Egy nagyon szimpatikus, kedves, intelligens ismerősöm beszédhibás. Ő tuti soha nem lehet pl. TV bemondó. Egy másiknak meg nincs biztos keze, kicsit ügyetlen az apró dolgokkal. Belőle nem lehet agysebész. A harmadik nem tud jól csevegni emberekkel, tehát nem lesz mondjuk hostess. De én is hiába akarnék énekesnő lenni, mikor botfülű vagyok.

Nem mindenki alkalmas minden szakmára, ez az élet rendje.

Nem te vagy az egyetlen, akinek nem megy miinden könnyen. Mikor ducibb voltam és még nagyobb volt a fenekem, nem találtam magamra normális nadrágokat. Bementem bármelyik butikba és nem jöttek fel. Egy ismerősöm meg annyira vékony, hogy azért nem talál semmit. A nővérem meg nagyon magas, neki azért nehéz.

2016. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én mint magasnak számító ember,tudom mondani hogy soha senkit nem gúnyoltam testi adottsága,főleg nem magassága miatt.

Ha bárkire tettem is a külseje miatt megjegyzést,netalántán egyenesen leszóltam miatta,akkor az mind olyan külsőség volt amit tudott befolyásolni az illető (pl.:undorító mennyiségű smink)


Sőt,volt is férfi ismerősöm aki a maga 169 centijével sokkal férfiasabb és szívdöglesztőbb volt.(nem vagyok meleg,de ő tényleg az a fajta férfi volt akit még egy másik férfi is megbámul)

Szóval egy alacsony férfi is lehet igen vonzó megfelelő edzettséggel (amit már az egyén befolyásol) és megfelelő stílussal.


Nőknél meg nem igazán látom a magasság egetrengető fontosságát a hétköznapokban.

Tény,ahogy írtad is,egy modellügynökség előbb választ 180 centis,hosszú lábú lányokat mint 160 alattiakat.

De igazából a modellkedésen,stewardess szakmán és színész szakmán kívül nem nagyon jut más az eszembe ahol egy nőt a magassága miatt ne alkalmaznának.

Kétlem hogy adminisztrátornak,ovónőnek vagy petrokémiai vegyésznek ne vennének fel egy hozzáértő,alacsony nőt.


Ha pedig párkeresési vonzatát nézzük a dolognak,akkor se látom kimagasló problémaként a női alacsonyságot.

Vannak férfiak akik kifejezetten szerezik az alacsony lányokat.

Na meg ott vannak az alacsony férfiak akik nyilván nem 190 es hölgyeknél fognak bepróbálkozni

2016. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Nem gondoljátok hogy megalázó ha a modellugynökségtől elbocsátanak mert nekik nem vagy elég jó?"


Nem gondolom. Magaskent meg nem lehetek urhajos, vadaszpilota, forma-1es versenyzo, zsoke. Ez van, igy marad kb. 120 millio egyeb karrierlehetoseg. Ha ezek kozul se tudok talalni egy nekem megfelelot, akkor ott nem magassaggal van a fo problema.

2016. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Soha nem akartam modell lenni tisztázzuk ,nem azért írtam.
2016. ápr. 16. 10:09
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha megnőnek? Vagy most mire gondoltál? Én pl. pont azért nem kerültem be a csapatba, mert igaz, hogy ól játszom, viszont túl magas vagyok és ez egy csomó poszton hátrány. Ennyi, 10 centivel alacsonyabb vagyok akkor most benne lennék a csapatban. Tudod ezután mennyire utáltam a magasságom? Meg kb. minden velem egykorú pasi alacsonyabb nálam. Én mindig szerettem volna alacsonyabb lenni.
2016. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
En lany vagyok es 174 cm soha nem bantottam nalam alacsonyabb embert sok baratnom vagy egy fejjel kisebb es nagyon aranyosak igen modellek nem lehetnek de aki odamegyek alacsonyan ugy is tudja h nincs eselye tehat ha el se mennem azzal megtudna ovni magat a fajdalomtol.viszont meg mindig ott vannak az arcmodellek,kezmodellek vagy labmodellek ahol szivesen fogadnanak ha szep vagy.ezenkivul rengeteg lehetoseg van meg a vilagban ahol nagyon nem szamit a magassagod csak h alakalmas vagy e arra a posztra vagy nem.
2016. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Vannak olyan munkák, ahol nagyon nagy szerepet kapnak az adottságok. Én sem fogok panaszkodni, hogy a bot hangommal miért nem kellek énekesként, és hogy milyen szemét világ ez, hogy az énekeseknek jó hangjuknak kell lenni. A modellkedés ugyanez a helyzet. Ebben nincs semmi megalázó.

Tudod, ettől még simán elmehetnél mérnöknek, orvosnak, tanárnak, boltosnak, autóbuszvezetőnek, pénztárosnak, ingatlanügynöknek, stb, stb... senki nem fogja nézni a magasságodat.

Beszólogatni meg mindenkinek lehet. Az alacsonynak azért, mert alacsony, a magasnak azért, mert magas. Aki molettebb, azt azért, aki sovány, azt azért. Sorolhatnám még hosszasan. Ha valaki be akar szólni, az be fog szólni. Amit viszont nem kell felvenni. Tudod, általában azt piszkálják, akit lehet. Ha mindenki leállna minden egyes beszólás miatt, akkor 18 éves korára mindenkiből pszichés roncs lenne.

2016. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Én alacsony vagyok 155 cm magas 42 kilós csaj,sokan tartanak bájosnak aranyosnak törékenynek.Sok férfinak imponál,hogy segíthet pl feltenni a csomagomat a vonaton,jól érzem magam debella kövér 170 cm csajok mellett,hogy nekem ilyenek az adottságaim.Egyedül hivatalos helyeken néznek le de ez nem kizárólag a magasságom miatt van itt összeadódnak a dolgok:fiatalabb arc+kislányos stílus+magasság.Ahol előny jelent az alacsonyságom:férfiaknál,családban(a "cuki"),kisgyerekekkel szemben:barátságosabb a szemükben egy hozzájuk hasonló :D ;) Amúgy meg figyeld meg,milyen adottságokkal rendelkezik az aki leszól téged,lehet hogy őt pont ugyan úgy zavarja a magassága,mint téged az alacsony termeted.
2016. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2016. ápr. 16. 11:23
 10/18 anonim ***** válasza:
Na azert tisztazzuk h a magasak nem debellak azert te se ess at a lo tul oldalara draga.
2016. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!