Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nyelvérzék egy velünk...

A nyelvérzék egy velünk született konstans érték?

Figyelt kérdés

2016. máj. 27. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Mindenféle érzék fejleszthető és változik.
2016. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az bizonyított, hogy ha 6 éves korig nem hallasz emberi szót, nem vagy képes megtanulni utána beszélni. Tehát pl. Tarzan nem tanulhatna meg beszélni vagy Maugli.
2016. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet ezt bizonyítani? Nem végeznek emberkísérletet és nem találtak hatéves Mauglit.
2016. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
3. Végeztek és a mai napig végeznek emberkísérleteket.
2016. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Bizonyíték? Leírás? Ne mondd nekem, hogy szándékosan nem szóltak egy gyerekhez 6 éves koráig és elzárva tartották a világtól!
2016. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
5. Mondtam én olyat, hogy ilyen kísérlet volt?
2016. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Akkor honnan tudja, aki ilyet állít?
2016. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom. Nekem van nyelvérzékem, mert még 28 évesen is könnyen tanulok nyelveket, csak máshogyan, mint az átlag. Egyetlen nyelvtani szabályt sem tudok sem angolból, sem németből, mégis jól tudom használni a nyelveket. Egyszerűen úgy beszélem őket, mintha magyarul beszélnék (vagyis nem a szabályokon gondolkodom, hanem úgy beszélem, hogy "jól hangozzon").


Nem tudom, hogy ez velem született-e, vagy pedig annak köszönhető, hogy óvodás koromban már keményen tanultam németül...


5: Olyan volt még az 1800-as években, hogy megtaláltak valahol a vadomban egy gyereket és még felnőtt korában sem tudott beszélni pl. De szerintem nem minden esetben igaz az, hogy ha x évig nem beszélnek hozzá, akkor utána már bukta...


Az viszont tény, hogy az agyban ha nem fejlődik rendesen a beszédközpont, akkor ennyi volt.

2016. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehet ezt bizonyítani? Nem végeznek emberkísérletet és nem találtak hatéves Mauglit."


Hogyne találtak volna. Számtalan vadon nevelkedett gyerek esete fel van írva, Kaspar akárkicsoáé a leghíresebb, most ha megfeszülök se jut eszembe a neve, de rengeteg gyereket találtak, akik vagy vadon éltek, vagy elzártan nevelkedtek a civilizációtól, vagy fogságban. Vadgyerekeknek, farkasgyerekeknek és még másnak is nevezik őket. Egyik se volt képes megtanulni mondatokat alkotni. De minél fiatalabban találták meg, annál jobban ment neki.


Azon kívül a neurolingvisztika kutatja az agyműködést és agyi folyamatokat nyelvhasználatkor, ez a tudomány (is) kutatja az ilyesmit.


Arra is van biológiai sorompó, hogy ha x éves kor fölött kezdesz idegen nyelvet tanulni, már nem leszel képes akcentus nélkül elsajátítani, mint egy 2. anyanyelvet. De ettől még nagyon jól meg tudod tanulni.

2016. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel szakirodalom azt hiszem, benne van pl. Keneseitől a Nyelv és a nyelvek könyvben, több pszicholingvisztikai könyvben (Gósy Mária írásai jók), vagy pl. Kiefer Ferenc: Magyar nyelv könyvében is talán.
2016. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!