Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változhat meg egy...

Hogyan változhat meg egy ember ennyire radikálisan pár hónap alatt?

Figyelt kérdés

Egy volt középiskolai osztálytársam a suliban igen magabiztos, szókimondó és határozott lány volt. Mindenre volt valami frappáns szövege, minden beszólás lepergett róla és minden helyzetet úgy kezelt, ahogy arra nem sokan képesek. Hihetetlen önbizalma volt, egyedi, kicsit alternatív stílusa és mindig tudta mit akar, azt el is érte többnyire, ezen kívül tudta magáról, hogy okos és hogy külsőleg sem rossz. Sok fiúnak fel is keltette a figyelmét, szeretett is játszadozni velük és bár neki is volt szerelmi csalódása, azt nagyon jól tűrte.

Most, az egyetem első évének végén szerveztünk egy ilyen kis találkozót, és hát a buli vége felé valahogy úgy alakult, hogy beszélgettem vele.

Megdöbbenve tapasztaltam, mennyire megváltozott. Árnyéka volt önmagának. Mint kiderült, az egyetemen kollégista, és szerinte a közvélemény róla annyi, hogy kövér. Erre nem látok túl sok esélyt, a csaj igen messze van a kövértől, de ha még az is lenne, egyetemen akkor se foglalkoznak ezzel ennyit. De neki meggyőződése. Aztán elmesélte, hogy van egy srác, aki egész évben szórakozott vele, más srácok meg csak megdugni akarják. Lényegében értéktelennek tartja magát, és teljesen biztos abban, hogy más emberek is ezt gondolják róla.

Még a tekintete is teljesen más volt, meg a testtartása, mindene. Igen boldogtalannak és megtörtnek tűnt, és minden szavából az jött le, hogy undorítónak, értéktelennek, csúnyának tartja magát. Elmesélte azt is, hogy milyenek ott a lányok. Azt mondta, mint egytől egyig futószalagos tucatlány, mindegyik kommersz, buta és állandóan teszik az agyukat. És hogy ő tudja, hogy neki is ilyennek kellene lennie, hogy elfogadják, de nem megy neki, és ezért eléggé kirekesztett lett, meg persze magányos is. Ő, akit a középsuliban mindenki imádott, magányos lett.. Döbbenetes.

Én nem tudom, mi történhetett vele. Nem úgy ismerem, mint aki pár kövérezéstől összeomlana, szerintetek lehetséges ennyitől így megváltozni?


2016. máj. 30. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet összeomlott körulötte a csalad , az öt támogató hálòzat, anyagi nehezsegei lehetnek talán.

Vagy lehet h bantalmazta a barátja , valami trauma érhette ....

2016. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Eszter76 ***** válasza:
Ha az egyetemen egyéjszakás kalandnak tekintették páran és a barátja is játszadozott vele, attól simán alakulhatott ki testképzavara, amitől simán lehet egy ilyen lelki "zuhanórepülése" sajnos.
2016. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szerintem lehet. Nekem egy szívemhez kedves ember egy nap telefonált, hogy menjek el XY helyre mert szüksége van rám. Mivel nagyon szerettem így elmenem, hogy segítsek amit tudok, de elképzelésem volt mi lehet a gond, hiszen évek óta úgy tudtam, hogy sínen van az élete... aztán megdöbbenésemre ott találtam magam egy zárt osztályon.

A rokonok ismerősök is meg voltak döbbenve, mert ez állapotváltozása hirtelen állt be.


Szóval az, hogy hol vagy, milyen hatások érnek, és ezek összeadódnak, igen sokat nyomhatnak a latba. És gyökeresen meg is változtathatják az életed.


Ha az ő élete könnyű volt, mert csodálták és nem nézték ki, tehát pozitívan fogadták, akkor nem volt eléggé felkészülve arra, ami egyetemen várta. Kell egyfajta lelki erő, egy pajzs ami megvéd a rosszmájúságtól.

2016. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azóta is az jár az eszemben, ahogy nézett.

Elképzelni nem tudom, milyen lehet ott neki, amitől az a mélyen gyökerező magabiztossága így megszűnt létezni. Mert tényleg olyan volt a középsuliban, mintha övé lenne a világ. Soha semmitől sem torpant meg. Elég rossz volt ezt így látni.

2016. máj. 30. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez tortent de miert?
2021. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!