Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3 hónap külföldön töltött...

3 hónap külföldön töltött tartózkodás után van-e valami joga avagy törvénye ami miatt itt tudhatna maradni egy ember? Nem EUs állampolgár

Figyelt kérdés

Kint élek Németországban nekem gondjaim nincsenek ezzel kapcsolatosan mivel Magyar állampolgar vagyok.

Viszont a párom Szerbiából jön és most is az esküvőt szervezzük,intézzük viszont a törvény miatt megint vissza kell mennie Szerbiába 3 hónapra...amit ugye megvalva nem vagyok odáig oda..

Nincsen e valakinek ötlete mommentán mi tehetendő tehetnénk ezzel kapcsolatosan?


Előre is megköszönöm a normális válaszokat.



2016. febr. 8. 20:44
 1/3 ConnectCare ***** válasza:

A 3 hónapnál hosszabb tartózkodás már nem EU-s szabályok alá esik, hanem az egyes államok szabályozzák a tartózkodást. Ez esetben tehát, ha Németországban tartózkodna életvitelszerűen az érkező, a német vonatkozó jogszabályokat kellene megnézni.


Magyarországon tartózkodási engedély iránt lehet kérelmet beadni a magyar külképviseleteken. A tartózkodási engedélynek több típusa van, tájékoztatást pedig a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal ad róluk.

2016. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én Magyar állampolgár vagyok, és Ausztriában éltem 7 hónapig.

Hiába vagyok én is EU-s állampolgár, ugyan úgy vonatkozik rám is a 3 hónap, amivel a munkaügyi központjukban szembesültem.

Viszont ! Mikor találtam munkát, és volt hivatalos szerződésem, ez az átmeneti tartózkodási próbaidő megszűnt, és korlátlanul tartózkodhattam az országban, most azt nem tudom hogy Szerb állampolgárra mi vonatkozik Németországban, de szerintem ez ott is járható út, ha már Merkel asszony befogadta azt a sok afrikai majmot, akkor nehogy már a te párodat tessékeljék ki az országból, azért álljon meg a menet..

2016. febr. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"ha már Merkel asszony befogadta azt a sok afrikai majmot, akkor nehogy már a te párodat tessékeljék ki az országból, azért álljon meg a menet.."


Jogi szempontból a menekült más elbírálás alá esik mint a turista, vagy a bevándorló.

Azt is figyelembe kell venni, hogy szerbia nem EU tagország, tehát, a szerbiából az EU-ba érkező ugyanolyan, mintha indiából, burundiból vagy pakisztánból jött volna.

2016. febr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!