Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor felfedezték az elektrom...

Amikor felfedezték az elektromosságot, a konzervatív ember veszélyes és felesleges dolognak tartották?

Figyelt kérdés

Nèhányan a mobiltelefon ellen habzó szájjal tiltakoztak,mondván"öddig is jó mögvótam a bunkofon nélkül".Ezek emberek mindegyike kivétel nélkül mára mobiltelefon használó.Amikor az okostelefonok kezdtek elterjedni,ezek az emberek azt mondták,hogy"minek nékem a fényképezés meg az internet,a telefon smsre és hívásra való".Igaz nem mindenki,de ezen emberek is jelentős számban lettek mára okostelefon tulajdonosok.


Az említett konzervatív embertípus ,az adott korban az elektromos áram használatát is veszélyesnek,feleslegesnek,az ördögtől valónak tartotta.Reális az elképzelésem,hogy akkor is ment az"eddig is mögvótam enékű az elektroizé nélkül..." szöveg?



2016. máj. 31. 11:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Edison semmi ilyesmit nem csinált, az elefántot is egy Frederick Thompson nevű ürge ölette meg egy előadás keretében, miután az elefánt megölte az egyik kezelőjét. Nem kellene valótlanságot terjeszteni.
2016. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azért érdekel,mert egyik ismerősömmel volt egy vitánk,ami abból a feltételezésből indult ki,hogy a közel v. távolabbi jövőben lehetőség lesz gondolattal irányítani eszközöket. vagy pl. chip beültetése a kézbe,ami alapján nem csak a tartózkodási helyet lehetne meghatározni,hanem jelzést küldene szívritmusról,meg egyéb dologról,ami alapján akkor is megmenthetik valaki életét,ha épp nincs a közelben senki aki értesíteni tudná az illetékes szerveket.Az ő véleménye az volt,hogy háttèrhatalmi összeesküvés,emberiség rabszolgaságba taszítása céljából,az enyém pedig,hogy ez csak a szokásos ellenkezés a technológiai fejlődés ellen.tény,hogy rosszra is lehetne használni(épp úgy,ahogy az elektromossággal is lehet ölni),de ez nem jelenti azt,hogy mondjuk 200 èv múlva ne tartozna a legalapvetőbb dolgok közé egy gondolattal irányított autó v. markológép.
2016. máj. 31. 12:35
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
Engem meg nem kéne kóstolgatni. Edison és Tesla között nagy versengés volt. Még ha nem is Edison ölette meg, de támogatta az ötletet.
2016. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem támogatta, ne hazudj, inkább olvass utána a tényeknek.
2016. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%

Vannak olyan fejlődési irányok, amik zsákutcák, és másik irányt kell választani (pl. a Windows Vista), de alapvetően azért inkább az ember a hülye, ha nem ésszel használ valamit. Másrészt a korral általában mindenki kényelmesebbé válik, és azt szereti inkább, amit megszokott, azt ismeri, mindig a fiatalabb generációk az újítóbbak, kísérletezőbb kedvűek, ők rendelkeznek több energiával, frissebb a gondolkodásuk, jobban mernek kockáztatni.

Kivételek természetesen vannak.

2016. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Vannak olyan fejlődési irányok, amik zsákutcák, és másik irányt kell választani (pl. a Windows Vista)"


Ez egy pazar példája a rossz példának.


Vistara épült a 7, majd 8 stb.

Vista nélkül nem lenne olyan a Windows 7 mint amilyen lett. Simán a vistát fejlesztették tovább.

2016. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

14es válaszoló.


Utánaolvastam a KEDVEDÉRT és találtam egy érdekes cikket.


[link]



Nem szoktam hazudozni és nem vagyok tájékozatlan sem. Csak hogy megerősítselek.

2016. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!