Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én, mint konzervatív ember...

Én, mint konzervatív ember kérdem, mi értelme ennek a hamvasztásos, szórásos temetésnek, hiszen még síremléket sem kap? Hova menjen az ember virágot tenni, emlékezni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 15:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%

Minek fizessunk tizezreket egy siremlekert, amikor a szeretett ember nincs ott, csak a teste?

Mi gyertyat gyujtunk a halottaink emlekere otthon, nem akarunk temetobe jarni.

2013. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak úgy lehet megemlékezni, hogy virágot teszel a sírra
2013. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
60%
hazaviszed az urnát a hamvaival...
2013. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Bárhol meg lehet emlékezni valakiről.
2013. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a szivemben elnek, igy nem szivesen jarnek egy siremlekhez pl. Emlekezni lehet barhol, ez nincs helyhez kotve ugy erzem.
2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%

Nekem pedig kifejezetten tetszik. Beleolvadunk a természetbe, ahonnan jöttünk. Az emlékezés nem azon múlik, hogy hová és mennyi virágot teszünk. Sokan éppen ezért tartják tehernek, mert gondozni kell a sírt, ápolni, szégyellik, ha nincs elég idejük, lehetőségük rá, a horribilis költségekről már nem is beszélve. Nem minden család bírja kinyögni.


A szívedben emlékezz, nézd át a közös fotókat, hallgass zenéket, amit együtt hallgattatok és még sorolhatnám...Közben tehetsz az asztalra egy váza virágot, amit az elhunyt is szeretett. Sokkal emberibb és bensőségesebb.

2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt jóval olcsóbb - ami sokaknak nem mindegy, mert a temetés is sokba kerül, de utána a sír fenntartása szintén. Erre sok embernek nincs lehetösége, mert vagy eszik vagy a sírokat fizeti.


Másrészt ha valaki meg akar emlékezni valamelyik meghalt szerettéröl, akkor otthon odaállít valahová fényképet az illetöröl, és ha akar, tud virágot tenni a képhez, odaülni, emlékezni, gondolatban vele lenni. Ehhez nem kell egy síremlék egy idegen helyen (temetö)

2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy vagyok vele, hogy egy ember emléke nem egy helyhez kötött, vagy legalábbis nem ahhoz a helyhez, ahova el van temetve és éppen kukacok rágják. Én szívesebben emlékszem ott valakire, ahol mondjuk először beszéltem vele, ahol mindig elsírtam neki az aktuális bánatomat, ahol a legnagyobbat nevettük.

Amúgy magamnak is ilyen temetést szeretnék ezért és még sok más indok miatt is.

2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is ez a kívánságom, az összes családtagom tudja. Hamvasztás után szórjon el a férjem ott ahol annyi romantikus sétát tettünk, vagy a vízbe. Nem kell kijárnia hozzám sem neki, sem senkinek, aki emlékezni akar rá, az megteheti bármikor, egy mécses meggyújtásával, vagy csak egy kis rám gondolással.
2013. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%
Emlékezni nem egy kő/márványhalomnál kell!
2013. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!