Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy lehet, hogy a saját...

Az hogy lehet, hogy a saját hajunk illatát nem érezzük, de mások érzik a miénket?

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Én érzem a sajátomat, ha az orrom elé húzok egy tincset. Amikor rövid hajam volt, nyilván nem éreztem.

Más pedig csak akkor érzi az enyémet, ha megszagolja.

2016. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor leküldöm a mézes metilest, akkor azt órákig érzem magamon. Néha még a szomszéd faluból is áttelefonálnak, hogy én voltam e az, aki elkövette.
2016. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert amúgy ez olyan furcsa, mivel mindenki mondja, hogy isteni illatú a hajam, de eggyátalán nem érzem, és semmi baj az orrommal:D
2016. jún. 2. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig olyan akkor nem érezzük, én csak hajmosás után szoktam mert au orrunk megszokja, ezért van hogy egy idő után a rendszeresen használt parfümöt gyengébbnek érezzük.
2016. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hozzászoksz ahhoz, amivel állandóan körül vagy véve. Ilyen a saját illatod is, az érzékszerveid nem érzékelik új ingernek. Persze, ha alaposan megizzadsz egy kiadós edzés után vagy a nyári hőségben, azt azért te is érzed magadon, mert az nem állandó. Azt sem érzékeljük, hogy a Föld mozog, pedig nagy a sebessége, de mivel állandó része az életünknek ez a mozgás, nem tűnik fel, viszont ha ehhez a mozgáshoz képest elmozdulsz egy járművel, annak a sebességét már érzékeled.
2016. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!:)
2016. jún. 3. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!