Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hihetetlen lelkiismeretfurdalá...

Hihetetlen lelkiismeretfurdalás? Hogy pont a saját kislányom illatát nem bírom?

Figyelt kérdés

Második babánkat várom, 8 hetes vagyok. És pont úgy, mint az első terhesség alatt, most sem bírom a "finom" illatokat: tusfürdő, testápoló, parfüm, öblítő, szóval minden olyasmit, amit egyébként nagyon szeretek. És az én pici lánykám is annyira kis illatos, mindig tiszta ruhát kap, babasampon, fürdető, egyszerűen imádom a kis babás illatát.....és most....leírni sem merem :( Szóval ma is lépkedett felém, megéreztem az illatát és egyszerűen ki kellett szaladnom a wc-be hányni. Aztán csak sírni tudtam, hogy lehetek ilyen :( Annyira bánt, remélem ez a szag-illat érzékenység hamarosan elmúlik, mert ez így nagyon gáz!!!!!! Jön, ölel, puszil, szeret és én csak koncentrálok, hogy ne kelljen....húúúúúú....

Volt már valaki így? Persze biztos azért is érint ilyen érzékenyen, mert mostanában minden érzékenyen érint, de ez sok(k).....


2011. márc. 9. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg megnyugodni,még változhat a helyzet!ne emészd magad emiatt!tudom,h hülyén hangzik a nyugtatgatásom,mert szörnyű érzés lehet valóban,de nem tudom,mi segíthetne,sajnos:( az viszont,h emiatt marcangolod magad,ki fog készíteni,és azzal meg a kis pocaklakódnak ártasz:S

nekünk még nincs gyerekünk(de nagyon szeretnénk),a párom viszont alapból nem szereti a kisbaba illatot:O nem tudja érthetően megmagyarázni,mi vele a baja,de remélem a mi babánk illata lesz neki a legfinomabb illat,megszokja,vagy nem tudom...

ha túl leszel az első trimeszteren,lehet,h vége lesz ezeknek a kellemetlenségeknek,addig kitartás!

jó babavárást és jó egészséget nektek!

2011. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez teljesen normális. Én is attól undorodom, amit amúgy nagyon szeretek (ha pl. a férjem nem frissen fürdött, akkor sokszor az ő illata is zavar, amit amúgy nagyon szeretek). Nekem is vannak nagyobbak, de velük kapcs-ban szerencsére még nem volt ilyen élmányem... Hidd el, a 12. hét körül ez elmúlik, és utána újra szeretni fogod a kislányod illatát, csak lehet, hogy le kell cserélnetek az öblítőt, a testápolót, stb. Mert a konkrét illatszerektől való undor az viszont egy életre megmarad, legalábbis nálam is így volt. Útálok mindent, amit az eddigi terhességeim alatt megútáltam! :-(
2011. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Használjatok kevesebb illatszert ebben az időszakban és meg van oldva a dolog. Lehet fürdetni gyógyszertári fürdetővel, öblítőnek pedig ecet a legjobb. Így probléma megoldva. He elmúlik az érzékenység visszatértek a megszokott illatokhoz. :)
2011. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

De most a lányod illatát nem bírod? Mondjuk jó büdös lehet, ha messziről érzed. Akkor talán fürdesd meg.

vagy a ruhájának öblitő illatát, a tusfürdője illatát, ami illatokat bevesz a ruhája, a babasampon illatát? Mert ezen nem értem mi a meglepő? Nyilván ha az öblitős üvegben nem bírod az illatot, a ruhán ugyanúgy nem. De ennek meg nincs köze a lányodhoz. Használj illatmentes fürdetőt, sampont, öblitő helyett ecetet, illatmentes mosóport és ennyi. Valamit valamiért. Nem lehet egyszerre babasampon, fürdető, öblitő illatú lányod, meg nem hányni, ha egyszer rosszul vagy ezektől a szagoktól. És ha elmúlnak a rosszul létek visszatérhetsz az illatozó anyagokhoz.

2011. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akár tavaly én is kérdezhettem magam. Őrületbe kergettem a családom, meg már én is úgy éreztem megbolondulok. Terhes voltam a kistesóval és egyszerűen a saját illatunkat nem bírtam. Utáltam bejönni a házba (addig sose éreztem a ház illatát). Éreztem a gyereken is magamon is. Ha máshova mentünk egyszerűen büdösnek éreztem magunkat. Húúúú de nagyon rossz volt, sírni tudtam volna. Mindent lecseréltem, tusfürdőt. szappant, sampont, öblítőt, mosogatószert, öblítőt, mindent mindent. Engem sajnos végigkísért a terhességeme alatt, hogy nem bírtam a saját "szagunkat". Viszont ahogy megszületett minden elmúlt. Bár amikor pl napokig nem vagyunk itthon és bejövünk valami halovány illat megcsapja az orrom (emlékeztetőül) de egyáltalán nem érzem büdösnek :)
2011. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krisztivan ***** válasza:
79%
Ne izgasd magad e-miatt.Én hiper érzékeny voltam terhesség alatt,igaz nem volt akkor még gyerek de a párom illatát sem birtam elviselni.Elég ciki volt hogy fürdés után próbáltam elkerülni meg megkértem hogy ne is parfümözze magát mert hányingerem van tőle.Mindenkinek mondtam ha jön hozzánk akkor felejtsék el a jó illataikat mert hányok tőle.Mindenki megértette.El fog múlni.Tényleg hagyd el addig az öblitőt meg minden féle ilyeneket,ahogy irta itt előttem valaki.
2011. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"De most a lányod illatát nem bírod? Mondjuk jó büdös lehet, ha messziről érzed. Akkor talán fürdesd meg."


Hát, erre nem igazán tudok mit mondani...... Vagy nem voltál még terhes, vagy nem voltál érzékeny illatokra, de mindenesetre érdekes a stílusod....


A válaszokat köszönöm!


Sajnos az illatmentes tusfürdővel nem sokra megyek, tudom, már hihetetlenül hangzik, de érzem a "mesterségesen eltüntetett" illatot, nem tudom másképp fogalmazni....

Igen, igyekszem "kiiktatni" az illatokat a lakásunkból, de azért mindent nem lehet....

Azért köszönöm, hogy meghallgattatok! Jól esett leírni.

2011. márc. 9. 18:21
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

De egyébként komolyan kérdeztem, mert ha csak jött feléd és megérezted a testének a saját illatát, akkor bizony büdös.

De ha nem a saját illatát érezted, akkor meg min zokogtál és miért van lelkiismeretfurdalásod? Mert nem bírod a fürdetője illatát még az illatmentest sem? De ehhez meg mi köze a lányodnak?

Komolyan nem érem fel ésszel. Mondjuk én megmaradtam az ésszerűség talaján, mikor terhes voltam is.

2011. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát, akkor jó neked, úgy tűnik, mindenképp bennem a hiba. Nem, nem büdös a lányom. Egyszerűen az illata.... mindenkinek van illata, és ahogy az ő testének, bőrének az illata keveredik pl a ruhájáéval, na azt nem bírom. De mindegy, nem akarok ezen lovagolni, mert Te akkor sosem éreztél ilyet, tehát fölöslegesen "mentegetőzök". Mert vannak itt válaszok, amikből kiderül, hogy vannak akik értik, "érzik" hogy mire gondolok és mi a bajom. Míg a kislányomat vártam, a férjem illatától voltam rosszul, de azon csak jókat nevettem....most ez nem megy. Az, hogy ezen sirdogálok, úgy gondolom, szintén nem tehetek róla....
2011. márc. 9. 19:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Még én sem éreztem effélét, de ettől még nagyon átérzem a helyzeted. A bunkóság egyes válaszolóktól pedig nem idevaló és ne vedd fel, mert ilyen stílusú emberekbe sajnos mindig belebotlani.

A kérdésed egyértelmű volt és szerintem senkiben (egy kivételével) fel sem merült, hogy a lányod lenne büdös.

Az én bajom az volt a terhességeim alatt, hogy minden ételnek fém íze volt és mosószer. Az evőeszközöknek, a kenyérnek aztán legfőképp, még a savanyúságnak is.

A te eseted nehéz, de el fog múlni. A szagérzékenység általában csak az első harmadra vonatkozik intenzíven, az már nem sok idő. A kislányod mennyi idős? Hátha már elég nagy ahhoz, hogy valahogy elmond neki, újabban sokat vagy rosszul a kis pocaklakó miatt. (őt inkább ne említsd):)


Kitartást és gratulálok a kistestvérhez!

2011. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!