Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dicsőség megöregedni,...

Miért dicsőség megöregedni, és tisztelni a koros embereket?

Figyelt kérdés

Sosem értettem egyet azzal az állítással hogy "ha majd annyi idős leszel mint Ő, akkor örülhetsz" Nem tudom miért kéne örülni annak 80-90 éves leszek és vélhetően nem lesz olyan aktivitásom mint 30 éves korom körül.

Illetve a legtöbb mostani öreg ledolgozta az életét, felnevelt X gyereket, lett unokája, és kb ennyi az élete története. Egyszerű munkások akik 14 éves koruktól dolgoztak, nincs ebben semmi tisztelendő dolog


Sokan, középkorúak és fiatalok is haltak már meg gyorshajtás, motorbaleset, hegymászás által, de róluk elmondható hogy végül is a kedvtelésükbe vesztek bele, és szerintem ez számít tiszteletnek hogy kihívta maga ellen a sorsot, és kockáztattak.


Ellenben az öregek munkaidő után elmentek meginni valamit, hazamentek egy kis kerti munka, majd kora este szieszta


2016. jún. 4. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sok primitív bunkó öreg van, azok nyilván nem tiszteletre méltóak... De van sok intelligens, bölcs idős ember, ők megérdemlik a törődést, tiszteletet.
2016. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Azért szokták ezt mondani mert aki idősebb az több mindent élt már meg/át mint aki fiatalabb.(bár szerintem nem feltétlen) Én személy szerint megadom nekik a tiszteletet,de isteníteni nem szoktam őket és szerintem nem is kell.
2016. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MZ.per.X ***** válasza:
76%

Nem annak kell örülni, hogy 90 éves vagy, hanem annak, hogy ennyi év alatt egy csomó mindent megélhettél az életben. Persze itt is kinek mi jutott.


A tisztelet meg olyan dolog, amit ki kell vívni, nem mindenki érdemli meg csak azért mert öreg. De ugyanúgy semmi tisztelni való nincs abban ha valaki belehal a hobbijába.


Na meg akárhogy nézzük, ők kellettek ahhoz, hogy mi itt legyünk, ez már alapvetően tisztelhető dolog.

2016. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Belegondolhatnának abba, hogy mi vagyunk a jövő generációja. Mi vagyunk azok, akik el fogják őket tartani, szóval a tiszteletnek LEGALÁBB kölcsönösnek kellene lennie.
2016. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

"Illetve a legtöbb mostani öreg ledolgozta az életét, felnevelt X gyereket, lett unokája, és kb ennyi az élete története. Egyszerű munkások akik 14 éves koruktól dolgoztak, nincs ebben semmi tisztelendő dolog "


Mert 30-40-50 évvel ezelőtt nem képeztek diplomás embereket?:D A tudósaink, művészeink mind 30 alatt vannak? Egyszerű vagy, öcsém, mint a faék. És egyben ennyit a "jövő generációjáról", akit tisztelni kellene.:D Előbb magadat bírd eltartani, kiscsillag, ha már az "öregek" felneveltek és eltartottak, ilyen IQ-val már az is elég kihívás, senki nem is vár el többet tőled.

2016. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én tisztelem az öregeket. Viszont ha úgy beszélnek velem mint egy kutyával akkor ugyanazt várja tőlem is. A tisztelet egy kölcsönös dolog és egyirányba nem működik. A munkával nek feltétlen értek egyet. Nekem nagyapám kevesebbet dolgozott mint amennyit nyugdíjba van még jelenleg. Ő csak szimplán jó kapcsolatokat épített és ennyi. Viszont mivel ennyire tudta mi hol kinek kell segíteni és, hogy kell bánni az emberekkel ezért ő szerintem eléggé tisztelettudó 83 éves létére. Mai napig még a kis 14 éveseket is magázza és káromkodni sem hallottam.
2016. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 hagyjuk már ezt a gyenge eltartós szöveget
2016. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Inessential ***** válasza:

A tiszteletet kortól, nemtől, tettektől függetlenül ki kell érdemelni.

Ha tegyük fel, van egy ex katona, már 70 év körül, aki szolgálta a hazát, viszont most alkoholista, akkor nem fogom tisztelni, csak ezért, mert anno katona volt.

2016. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te sem vagy normális hogy szerinted azt kell tisztelni aki gyorshajtás miatt felcsavarodik valami motorral a fára aztán ott hal meg..Az egyszerűen egy felelőtlen idióta, aki nem gondol abba sem bele hogy milyen fájdalmat okoz a szüleinek nagyszüleinek stb akik felnevelték. Mert ők már felneveltek valakit a hülyegyerek meg arra sem volt képes csak csinálta a semmirevaló hobbiját.

Az eltartósdi meg akkora kamu mint ide lacháza, magadat se tudod eltartani nem hogy mást.És aki dolgozott 40 évet éppen eleget adózott hogy legyen nyugdíja ,arról nem tehet hogy a regnáló kormányok mit lopnak el belőle.

No meg ha te nem tiszteled az időseket majd ha te idős leszel téged sem fognak, mert majd a gyerekeidnek ezt a példát fogod mutatni. Szóval magaddal is kicseszel.

2016. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!