Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen lehet egyedül megöregedni?

Milyen lehet egyedül megöregedni?

Figyelt kérdés
Egyedül ülni a hűs nyári szélben 6:00 óra fele és az életen gondolkodni mit is tettem és jól tettem e.

2014. júl. 16. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy jó, félek hogy én is járok.
2014. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
"így"
2014. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Remélem nem!Senki nem érdemli meg ezt az életet.
2014. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nem szeretnék így járni, irtó rossz lehet..!
2014. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Hát én és a nővéreim erre a sorsra vagyunk hivatottak.De nem lesz olyan rossz.Megtanulsz önállósodni pl.
2014. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Jó lehet, bárcsak lenne ilyen szerencsém, hogy nem zaklatnak mások, nem kell foglalkoznom másokkal... csak egyedül nyugisan.
2014. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 gerappazz válasza:
Egyedül élni v megöregedni jóval megszokhatóbb, mint aki mellől 70-80-90 évesen hall ki a párja. A mai ember ezen nem tudja túltenni már magát. A régiek még tudtak valamit ekkor is! Sokan a tehetetlenség meg az öngondoskodás ereje nélkül kilátástalanságba kerülhetnek. Az élet egy iskola, ahol a felsőbb osztályokban is meg lehet bukni, hát ezt kell megtanulni elkerülni. Persze nem mindig önmagán múlik az embernek, ha leesik a lábáról és nincs ki segítsen hozzátartozó stb, akkor sajnos nem jók a kilátások.
2014. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem szeretnék egyedül megöregedni, nekem nagyon tetszenek az olyan történetek, mikor elhunyt egy idős néni vagy bácsi és a házastársa pár hónapra rá követte, mert nem volt már miért élnie és ezek nem csak mesék több ilyen sztorit is ismerek személyesen. Szóval mindent megteszek azért, hogy ne egy befásult magányos fószer legyen belőlem. :)
2014. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálam nem az "egyedül", hanem a "megöregedni" ijesztő, magától az öregségtől én félek, főleg az egészségromlás, memóriazavarok, stb. Egyszerűen onnantól, hogy a mindennapi, egyszerűbb feladatok elvégzése gondokba ütközik és sok a fájdalom és szenvedés, nem akarok élni tovább, tök mindegy, hogy egyedül leszek-e vagy sem.


Ami azt illeti, egyedül talán jobb, akkor nincs lelkiismeret-furdalás, ha önként megnyomja valaki magának a Nagy ESC gombot, mielőtt totál leépül.

2014. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mo.-n sokan egyedül öregednek meg, mert vagy a család nem foglalkozik már az időssel, vagy a gyakoribb eset, hogy a házastárs hamarabb elmegy. Amúgy meg mindenkinek saját maga kell megtenni a végső utat. Ha hátrahagyunk valakit, annak rossz egy ideig, de neki is ez lesz valamikor a sorsa.

Tehát oly mindegy, hogy egyedül vagy nem egyedül halunk-e meg.

2014. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!