Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzhetném le a maximal...

Hogyan győzhetném le a maximalizmust? A tanárok is folyton felhozzák, félek, hogy ebből baj lesz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jeles tanuló vagyok, egy negyesem van. Egy erős gimnáziumba járok. Mindig mindent megtanulok. A magyar, töri dogákra tudom az anyagot szóról szóra. A magyar tanárom megkèrdezte mi szeretnèk lenni. Azt mondtam fogorvos. Erre azt mondta, befogsz kerülni, azzal nem lesz gond szerinte, de belefogsz betegedni, ha ott rossz jegyeket fogsz kapni. Nem fogsz bent maradni. Rá fog menni az egeszsegedre, összefogsz roppani.

Èles helyzetekben nem tudok teljesíteni. A központimat is rosszul írtam, ezèrt csak fellebbezèssel kerültem be jelenlegi iskolámba. A szorgalmam óriási nincs azzal baj.

Írtunk 2 tantárgyból is most èvvègi dolgozatot ès azok szörnyűek lettek.

Mindig beszólnak azèrt, hogy mièrt írok le mindig mindent amit diktál a tanár ès minek tanulom meg mind. Minek írok le fölösleges dolgokat.

Mit tehetnèk? Ez tènyleg ekkora nagy baj? Ès igazuk van a diákoknak, tanárjaimnak?



2016. jún. 10. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

volt egy szorol szora ilyen osztalytarsnom. suliban mindent szo szerint leirt egy " csunya irasos fuzetbe", amit otthon atmasolt a " szepen irt fuzetbe", aztan feleletben, dolgozatban ugyanazt leirta szo szerint, amit a tanar mondott orakon. mindig jelesre irt mindent, de a feleleteiben ha 1-2szer belekerdeztek, azonnal megakadt, hebegett-habogott, stressz alatt nagyon bena dogakat produkalt ( pl kiserettsegi, erettsegi, gyakorlati felveteli egyetemre, stb).... 4 evig osztondijas tanulo volt, de csak azert, mert bemagolta az anyagot. a tanarod vszinuleg tudja, hogy a felsooktatasban nincs ido szorol szora mindent leirni, majd mindent ugyanigy megtanulni, tovabba zh-kon sincs ido annyira reszletesen mindent beleirni a dolgozatba, csak a legfontosabb, leglenyegibb informaciokra lesz lehetoseged minden teren. viszont amig ilyen szorol szora jegyzetelo vagy, addig nehezen hiszem, hogy magadtol tudsz irni majd jegyzetet, hogy fogsz tudni improvizalni, a sajat velemenyedet beleszoni a szobelikbe, stb, amikre igen csak nagy szukseged lesz majd. menni fog ez? el tudsz szakadni ettol a gorcsos modszertol , amit most alkalmazol?

azt, hogy mit tehetsz, az jo kerdes. probald nem beture pontosan irni a tanar szavait, rovidits, ird CSAK a lenyegi informaciokat. az meg h az osztalytarsaid cikiznek...az legyen az o bajuk. :)

2016. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
H-lyeség. A maximalizmus sosem baj, csak legyél tisztában azzal, mennyit bírsz el. Én is maximalista vagyok. Ha kapok egy rossz jegyet, akkor kijavítom. Én még a 4-es vizsgát is kijavítom, a tanárok rémálma vagyok :D
2016. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is maximalista vagyok.

Hidd el később ez kifizetődő lesz számodra:)

2016. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. :) Igen tudom, hogy minden osztályban van egy ilyen lány.

Csak annyian piszkálnak miatta, nem tudom, hogy ez jó vagy sem.

Senki sem tudja megmondani, hogyan változtathatnèk rajta.

2.: olyan mintha a nővèrem írta volna :):)

Nővèrem most vègez az egyetemen, ötösre diplomázott. Szakdolgozatja is 5-ös lett. Ösztöndíjas. Ugyanolyanok vagyunk. Ő is maximalista. Meg lehet csinálni, igaz ő nem orvosin van, hanem biologusin.

2016. jún. 11. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok.

Alapjáraton nem szeretek magolni, mert akkora az anyagmennyiség, hogy úgyse menne. Úgyhogy vizsgákon/szigorlatokon megpróbálok egy alaptudásra építeni, megtalálni az összefüggéseket, a tételek/anyagrészek közti kapcsolatot. Így jóval gyorsabban felkészülök, mintha minden egyes tételt kidolgoznék, és megpróbálnám szóról szóra bemagolni.

Általában vizsgán úgysem arra kíváncsiak, hogy mit magoltam be, mit írtam a lapra, hanem hogy tudok-e a keresztkérdésekre válaszolni, logikusan gondolkozni.

Egy szigorlatom volt (a gyógyszertan), amiben bár van logika, de azt nem úszod meg, hogy a gyógyszerneveket bemagold. Szóval ott elkezdtem kőkeményen magolni, de a végére már annyira beszippantott a dolog, hogy az egész könyvet szóról szóra akartam tudni. De ez itt nem működött, ettől pedig nagyon frusztrált és ideges lettem. Ráadásul hallottam, hogy vizsgán milyen apróságokon lovagolnak, plusz nagyon akartam az ötöst, úgyhogy a végére kis híján belebetegedtem, az idegrendszerem teljesen felmondta a szolgálatot. Sosem volt még ilyen azelőtt, és azóta se.

Szóval én is maximalista vagyok, de ez a fajta maximalizmus (amiről te is írsz) 1) értelmetlen 2) orvosként bár kell magolni, de sokkal fontosabb az, hogy meglásd az összefüggéseket, tudj gondolkozni (éles helyzetben is) 3) valóban ki fog csinálni.

Egyszerűen nem lehet mindent szó szerint megtanulni, nincs is értelme. Másrészt legtöbbször szerencsén is múlik a dolog: sokszor van úgy, hogy nagyon felkészülsz egy vizsgára, mégis lehúzzák a jegyed (mert nem vagy szimpatikus, mert mondjuk idős a vizsgáztató és ezeréves lényegtelen dolgokon lovagol stb.) Persze nem ez az általános, de megesik. És ilyenkor nem szabad belebetegedni, tovább kell lépni, hinned kell magadban.

Összegezve tehát a szorgalom jó, arra szükség is van ezen a karon (nem kicsit), de meg kell tanulni differenciálni az információk között, mert mindent nem lehet megtanulni, nincs is értelme.

Ha tudsz ezen változtatni, vág bele! De ha nem, akkor nem kizárt, hogy van igazság abban, amit a tanáraid mondtak.

2016. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a segítsègedet! :)

Átfogom mèg gondolni ezt.

Más amikor 40 oldalt kell megtanulni a füzetből vagy amikor ezer oldalakat egy könyvből.

Az sem mindegy, hogy milyen formában kèrik számon.

Ha keresztkèrdèsekkel akkor tènyleg nincs èrtelme magolni, akkor összefüggès.

De a tanárom már 3 ève ugyanúgy kèr számon. 0 db keresztkèrdès, rövid megválaszolós kèrdès. Nincs feleltetès. Csak tz. Ahol 4-5 db feladat van. Egy dogánál tele írunk 4-5 oldalt, nyomtató lap nagyságú oldalakat.

Egy kèrdès tehát kb egy oldal. Az utolsó feladat pedig mindig egy fogalmazás ami összefoglalja vagy az egèsz anyagot vagy a felèt.. De az első 3-4 feladatban szóról szóra írjuk le a dolgokat amiket lediktál ès van, hogy akkor is 5 alát ès 4-est kapunk. Igen a nègyes is jó jegy, de ha már megtanuljuk, akkor legyen eredmènye. :/

2016. jún. 11. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!