Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért kell piszkálni mert nem...

Miért kell piszkálni mert nem akarok húst enni? Mekkora bűn az? Mit élveznek abban, hogy mindig felhozzák a témát, hogy nem eszek húst?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy nem eszek húst, nem azért mert élvezem, ha velem foglalkoznak, pont hogy nem akarom, hogy mindig ez legyen a téma.

De a rokonok, családtagok folyton ezzel piszkálnak, a "Hallom nem eszel húst! És miértnem? Olyan finom!"

A másik a "Majd beteg leszel, én szóltam... majd meglátod..."


A harmadik meg mikor folyton azzal jönnek, hogy "Csináltam rántott húst, kóstold már meg, finom lett nagyon!"


És nem akarják elfogadni. Miért olyan nagy baj az, ha valaki nem akar húst enni! Nem azt mondtam, hogy nem eszek többé, hanem, hogy nem kérek a mócsingos párizsiból, sem az injekciózott húsipari termékekből!


És folyton piszkál a családom amiatt, hogy "Kell a hús a szervezetnek, meg mit fogsz akkor enni???"


Mintha az ember csakis húson+vízen élne... -.-'



Miért piszkálnak az emberek? Mintha én lennék az első és egyetlen a világon, akinek nem kell a mócsingos párizsi meg kolbász...


Jó nekik valakit szekálni?

16/F



2014. máj. 10. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én sem eszem meg a mócsingos párizsit, kolbászt, virslit, de egy csirkemellet finoman elkészítve igen. Amúgy meg ne foglalkozz velük, mindenkinek vannak olyan időszakok az életében, amikor nem kívánja a húst, a rokonok szeretnek szekálni, ha nem emiatt, akkor másért.
2014. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
56%
A mócsingos párizsi és a hús olyan távol állnak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Mit nem akarsz akkor enni?
2014. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Úgy érted az injekciózott hústermék?


[link]


A húsfestésről nem is beszélve...


[link]


De ha neked ez jó...

2014. máj. 10. 14:46
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Nekem nem jó, de nem is eszem ilyeneket. Én házi vágású húst veszek, olyat, aminek ismerem a tartási körülményeit. De neked most alapon a hússal van a problémád, vagy a bolti húsokkal?
2014. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Azért szerintem mindenkit le lehet szerelni, és egy idő után meg is unják a szekálást. Viszont a fehérje kell, pótolhatod tofuval, szejtánnal, hüvelyesek fogyasztásával ha nem vagy vegán, akkor tejtermékkel, tojással is. A szejtánban pl. ugyanannyi a fehérje, mint a csirkemellben, de nem ajánlom az állandó fogyasztását, bár kiváló húspótló 100 % glutént tartalmaz és nem lenne jó ha allergiás lennél rá. A szejtános gyros-t, a húsevő barátaim jobban szeretik a húsosnál :)
2014. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt felmerül, hogy a hússal van baja, vagy csak a boltival. Ipari húst én sem eszem, házi és vad jöhet, akár minden hónapban is, csak gyakrabban ne. Szerencsére engem sose szekált senki, anyós pedig vega ételt főz, ha megyünk, pedig neki az pluszmunka, ők mindig húsosan esznek.

Vannak fárasztó megnyilvánulások, igen. Nekem mindig elég sima ügy volt a húsmentes étkezés, anyám heti egyszer főzött húsos ebédet, néha volt felvágottféle, a többi ételünk vega volt. A hús nélkül is be lehet vinni a szükséges tápanyagokat, úgyhogy probléma egy szál se. De az emberek imádnak beszólni, főleg táplálkozás kapcsán.

Léteznek nyersvegánok is, azoknak is van mit enniük, pedig náluk aztán igencsak van korlátozás (mondjuk az már nekem nem menne. nekem a vega paleo is épp elég, abból is kilógok picit). Egy sima vegát mit kell bántani, no azt fel nem fogom. 500 millió vega van, nem egy különlegesség ez.

2014. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az ilyen válaszadókat. Ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnának egyesek ( - azaz, hogy miért nehéz felfogni), jönnek maguk is a csodálatos, kérdésben feltüntetett magatartással: "demiééértnemeszeeeel???"...



Kérdező: azért piszkálnak, mert tájékozatlanok a húsmentes ételek terén és mert intoleránsok.

Az első részét tekintve magyarországon tipikus az a felfogás, hogy aki nem rántotthúst eszik sültkrumplival, az egyrészt meghal az elégtelen fehérjebeviteltől,másrészt úristen, mit lehet még enni? krumplit magában? salátát? rántott sajtot? na jó, de az nem unalmas...??

Az eszükbe sem jut, hogy rengeteg zöldségféle, mag, tejtermék és gyümölcs van, amiből változatos ételeket lehet készíteni. Ha felsorolom hogy nálunk pl. cukkini, padlizsán, burgonya, paradicsom, paprika, uborka, tökfélék (sütőtök, kolbásztök, stb.), babfélék, lencse, borsófélék (csicseri pl.), cékla, répafélék, hagymafélék (a lilahagymától a póréig), articsóka, káposzta, brokkoli, karfiol, zeller (gumója és szára is), patiszon, avokádó, kukorica, sokféle gombafajta, spenót, sóska, kel, stb. vannak főételként, akkor persze pislognak egyet, hogy igen, ez élből különféle étel a hónap 30 napjára mondjuk...


A másik meg igen, az intolerancia, ami általában a műveletlenségből fakad.

2014. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
40%

"jönnek maguk is a csodálatos, kérdésben feltüntetett magatartással: "demiééértnemeszeeeel???"..."


Engem azért érdekelt (volna), hogy miért nem eszik, mert kíváncsi voltam, hogy mivel indokolja pl. a család felé. Azért gondolj bele: 16 évesen otthon egyszer csak kijelenti, hogy úgy döntött... Talán joggal kíváncsiak a szülei, hogy miért. Előfordulhat, hogy megoldható, hogy jó minőségű húst tegyenek az asztalra, ha csak ez a problémája. És igazából a kérdésből sem derül ki, hogy a kérdezőnek a húsevéssel, vagy bizonyos féle húsokkal van-e problémája. Azt pedig, hogy a családja miért szekálja, itt senki sem fogja megmondani.

2014. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Ez hasonló a dohányzók és a nem dohányzók viszonyához. Mindenki a saját igazát próbálja védeni.
2014. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennek több oka van.

(1) Van, aki valóban kíváncsi.

(2) Úgy gondolja, bajod lesz tőle, és neki pedig kötelessége megmenteni ettől téged.

(3) A legdurvábbak azok, akik maguk is úgy érzik, helyesebb lenne, ha vegetáriánusok lennének. Ők támadnak le a legvadabbul, mert felszínre hozod a lelkükben azt az ellentmondást, hogy ők is ezt tartanák helyesnek, és mégse így tesznek. A saját lelkiismeretüket akarják így elhallgattatni. Ez sajnos egy elég gyakori emberi hiba, én is el szoktam követni néha, és valószínűleg te is. Nem is veszi észre az ember.

(4) Lehet, hogy vannak tényleg rossz akaratúak is.

(5) Van, akit az zavar, hogy eltérsz a normától. A szokás az, hogy eszünk húst, hogy jössz te ahhoz, hogy ezen változtass?


Biztos lehetne még sorolni, nekem ezek jutottak az eszembe.

2014. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!