Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyeseknek miért nyűg az...

Egyeseknek miért nyűg az önállóság, anyagi függetlenség 30 fölött?

Figyelt kérdés

Én kifejezetten élvezem, hogy nem kell mindig mások beleegyezését, engedélyét kérnem ahhoz, hogy úgy éljek, ahogy nekem jó, nem kell beszámolnom a kiadásaimról, magam oszthatom be a kereteimet... stb.

Vannak, akik semmit nem tesznek azért, hogy ezt elérjék, és megsértődnek, ha ezzel szembesítik őket, hogy ez hosszú távon nem perspektíva, így nem lehet tervezni.

Ismerek olyat, aki már szülő, iskolás korú gyerekkel, idősebb nálam, jobban is keres, vezető beosztású, de visszavágyik a szüleihez, mert neki mennyire jobb volt úgy (bizonyára másféle családja van, mert én felnőttként már egyáltalán nem élveztem).


2016. jún. 16. 10:54
 1/9 Inessential ***** válasza:
100%
Nem lehet mindenki ugyan olyan.
2016. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Az önállóság csak egy átmeneti állapot fiatalon. Utána saját párodhoz és gyerekeidhez kell majd alkalmazkodnod.
2016. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik hajlandok lemondani a fuggetlensegrol a gondoskodasert cserebe, es vannak akik a gondoskodasrol a fuggetlensegert cserebe.


Mint az alkalmazottak es a vallalkozok, mindketto meg van rola gyozodve hogy a masik orult.

2016. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van,akiknek nincs lehetősége függetlenedni, önállósodni,anyagi okokból. van ,akinek érzelmileg nem megy.
2016. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Nekem van egy barátnőm, akit amúgy szeretek, de az anyjával él 37 évesen, és mindig morcog rá. Mert nem az ő szájíze szerint főz stb. Ő önállónak tartja magát, de nem veszi észre, hogy azokat amiket elért, nem tudná elérni ha sajt lakást tartana fenn. Valahol a lelke mélyén tudja, hogy ez így kényelmes a konfliktusok ellenére is, ergo önző.
2016. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De attól még lehet valaki önálló, felnőtt, hogy alkalmazkodik mondjuk a párjához, gyerekeihez. Nem erről beszélek, hanem hogy ha valaki úgy függ a másiktól, hogy eltartják, hogy egyedül nem élne meg, és ott meg is reked, és nem is törekszik rá, hogy magasabb szintet érjen el, vagy ha törekszik is, nem érzi jól magát úgy annak ellenére, hogy eléri azt a szintet, és képes mondjuk a gyerekeit eltartani.
2016. jún. 16. 12:02
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Azért mert az önállóságnak nagyon nagy hátrányai is vannak. Ha valami nem úgy sikerül ahogy kéne, akkor csak magadra számíthatsz.

Én még egyetemista vagyok, szóval nem tartom cikinek, hogy a szüleimmel élek, de már most rosszul vagyok a gondolattól, hogy minden rajtam fog múlni és nem tudom hogy fogom túlélni. Pl ha felnőttként beteg leszek és nem tudok dolgozni, mi lesz velem? Egyrészt nem várhatom, hogy családom tartson el, mert van saját életük/nem túl gazdagok/idősek, sőt lehet, hogy nem is élnek akkor már. Párkapcsolatra, gyerekre támaszkodni szintén nem valami életbiztosítás, meg az sem biztos, hogy addigra lesznek. És így tovább. A legtöbb ember nagyon nem vágyik szenvedni, és ez a nagy önállóság bizony sokszor ezzel jár.

2016. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Ja igen és amit még elfelejtettem, a magyar felnőttek önállósága legtöbbször úgy néz ki, hogy kidolgozzák a belüket és ebből áll az életük mert másra se idejük, se energiájuk, se pénzük nincs. Na most ez szintén nem túl vonzó. Amíg az ember otthon él, addig legalább ideje több van.
2016. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem azóta van nyugodt életem, amióta elköltöztem a szüleimtől.
2016. jún. 17. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!