Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyám végre...

SBPeti kérdése:

Mit tegyek, hogy anyám végre "elengedjen"?

Figyelt kérdés
43 éves férfi vagyok, együtt lakom anyámmal. Nem anyagi okokból, inkább szeretetből, és ő ezt kihasználva, lassan az utcára sem enged ki. Arra hivatkozva, hogy nagyon beteg, hogy rosszul lesz, stb. Hosszú évek óta nem volt komolyabb baja, kórházban is csak egyszer feküdt. Kérem, aki tud, segítsen, adjon tanácsot, mit tegyek? Lassan nyugdíjba megyek, és még NEM ÉLTEM! Köszönöm!

2013. júl. 9. 18:07
 1/10 MrPifta ***** válasza:
100%
menj el, akarata ellenére
2013. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmész és kész. Mi a kérdés?
2013. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Anya, ne haragudj, 43 éves vagyok, nem 13. Szeretnék élni, és szeretném, ha elfogadnád, hogy felnőttem és kicsit mást is szeretnék csinálni, azon kívül hogy dolgozom és hazajövök...
2013. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Ezt ugyanígy mond el neki! Tudom, hogy mindig lesz indok és válasz minden fél mondtodra, de itt az ideje rá szólnod, hogy hadd mond végig. Ha meg nem érti, akkor egyszerűen írd le még egyszer egy levélben, majd csomagolj össze, és menj el, akár úgy hogy nincs otthon, akár a szeme előtt.... Aztán 2-3 napig akkor se vedd fel a telefont, ha a szíved fájdul bele! De minden "akárhanyadikra" nyomd ki, hogy tudja, hogy még megvagy, és közben beszél telefonon akármilyen ürüggyel minden közeli ismerősével akihez fordulhat!! Így tuti hallani fog rólad, és nem lesz akkor a para benne.


Aztán meg te hívd fel pár nap múlva azzal, hogy nem tűntél el, és itt leszel neki mindig, csak pár tömbbel/utcával/várossal arrébb, és úgyis mindig meglátogatod X alkalommal / Y időközönként.


Aztán meg úgyis haza jársz majd, és bele is szokik! ;)


(megtörtént eset alapján...)

2013. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, hogy első körben neked is kényelmes volt, csak most tértél észhez, hogy b*meg, így elment az idő...de most nem az a kérdés, hogy mit rontottál el.Leülsz anyukáddal, és elmondod neki, hogy szeretnél bulizni,sörözni,múzeumba akárhova menni, és ne zaklasson ezalatt az idő alatt, mert ha fölösleges dolog miatt hív fel, akkor nem hall felőled 1 hétig!A lényeg pedig a következő : ha indokolatlanul zaklat valami miatt, akkor KÖVETKEZETESEN be kell tartanod az ígéretedet, egy barátnál, motelben, vagy bárhol eltöltesz 1 kellemes hetet.A számát addig letiltod.Azután hazamész, és megbeszélitek kinek milyen hete volt.Valószínűleg hisztizni fog, de ne érdekeljen, és meg fog ismétlődni, ha ennyire "elzár" minden elől.A másik fontos dolog, hogy nem csak az anyud a hibás, hanem te vagy a legfőbb felelős az életed alakulásáért!Remélem sikerül változtatnod!
2013. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3: A dolog azért durva, mert itthon dolgozom=vele vagyok nap.
2013. júl. 9. 21:07
 7/10 A kérdező kommentje:
4: vitatkozni vele nem lehet. Ahogy egyre idősebb lesz, annál élesebben vág az agya, ha magát kell védenie. Az van, amit ő akar, egész életében körülugrálták, mindent megkapott, nem kellett küzdenie semmiért. Na most ezt várja el tőlem is.
2013. júl. 9. 21:11
 8/10 A kérdező kommentje:
5: évek óta nem voltam sehol. Lassan már nem lesznek barátaim!!! Igen, valószínű, sokáig hagytam magamból hülyét csinálni :(
2013. júl. 9. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Arra hivatkozva, hogy nagyon beteg, hogy rosszul lesz"


Ezt úgy hívják érzelmi zsarolás, édesanyádnak ez a legfontosabb eszköze. Mindig ezt alkalmazza nálad, hogy célt érjen.


Ha vita van, NE VÉDEKEZZ!!!!!!!!!!!, mert akkor rögtön gyerek pozícióba kerülsz, és csak azt mond ami neked fontos, amit te szeretnél, ha mama terel, vagy próbál érzelmileg befolyásolni, rosszullétet imitál, JÁTSZMÁZNI, mond neki, hogy most nem erről van szó, most nem erről beszélünk, és ragaszkodj a te témádhoz!

2013. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem környezetváltozásra lenne szükséged, menj el otthonról amilyen gyorsan csak lehet (pl más városba, külföldre dolgozni stb), mert amíg vele vagy, nap mint nap, addig nem fog békén hagyni téged!!!

(tudom hogy az anyukád de akkor is! döntsd el, hogy ő dönt a sorsodról vagy te!)

2013. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!