Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egód miatt zavarna, ha...

Az egód miatt zavarna, ha olyat feltételeznénk, hogy mesterségesen születtél, hoztak létre, vagy beavatkoztak a létezésedbe?

Figyelt kérdés

Ez amolyan filozófiai kérdés lenne.


Mit gondolsz, amikor feltételeznéd, hogy téged úgy teremtettek, vagy létrehoztak, befolyásolva a génjeidet és nem természetes módon a "szüleid csináltak"?


Vagy mondjuk egy felsőbb intelligencia beavatkozott az őseid génjeibe és te ennek a leszármazottja vagy?


Ez a kérdés azért váltana ki heves reakciókat, mert azt veti fel, hogy nem a véletlen, hanem valami, ami erősebb befolyással bír, döntött a sorsodról, vagy ennek a terméke vagy és ezt az egó nem engedi?



2016. jún. 18. 18:11
1 2
 1/11 eznemlényeges ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna, talán még örülnék is neki.
2016. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Engem sem zavarna, mert így is hiszem, hogy más döntött a létezésemről. A szüleim - hogy egyáltalán akartak egy gyereket, vagy hogy úgy döntöttek, hogy megtartják, vagy bármi. Egy baba mindig mások döntéseinek a következménye. És mivel én így állok hozzá, nekem aztán tökmindegy, hogy azért fogantam meg, mert én jutottam oda, vagy mert úgy raktak oda. Szerintem lényegtelen.
2016. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért zavarna? Ha az vagyok az, aki, nem mindegy, hogy a szüleim "hoztak létre", vagy más?
2016. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem én kértem az életemet és nem én akartam magamat erre a világra, szóval így is más döntött a sorsomról. Most is más dönt, mivel vannak szabályok, amiket nem tudok megkerülni, vagy nem tudok hatással lenni azokra, így bizonyos dolgok elérhetetlenek a számomra.


Amúgy nem, nem érdekelne kicsit sem, hogy lombikbaba voltam e vagy sem.


Ha viszont az ufok alkottak, akkor szívesen találkoznék velük, mármint a tervezőimmel. sokat lehetne tőlük tanulni.

2016. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nem tenne emberként se többé, se kevesebbé, ugyanis nem én döntöttem a születésem felől. Tehát teszek rá.
2016. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem zavarna, az eredmény ugyanaz, élek.

Ha pl. mesterséges megtermékenyítéssel születtem volna, akkor nem zavarna, hiszen ettől még nagyon is akartak a szüleim. Talán még jobban is, mint aki természetes úton fogant.

2016. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
engem az se zavarna, ha klón lennék, vagy örökbefogadott gyerek. Amíg más nem cseszegetne emiatt és élhetném az életemet, addig kicsit se érdekelne.
2016. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs egom.
2016. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem zavarna. Ha lenne lehetőség a klónozásra, és az előnytelen gének módosítására, az utódaim pont ilyenek lennének.
2016. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Milyen király lenne ha elmondhatnám hogy engem tudósok hoztak létre és nem holmi anya szült. :D
2016. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!