Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit szóltok ahhoz, hogy...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy mesterségesen a csúnya embereknek csinálnak szép gyerekeket?

Figyelt kérdés

szerintem nem hülyeség.

[link]



2015. júl. 22. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a hiúság csúcsa, és nekem az a félelemem, hogy a természet ezt előbb-utóbb megbosszulja. Nem a közeli jövőben képzelem el, hanem ez egy folyamat lesz, ami talán 100 év múlva fog látványosan kihatni az utódokra.

Az éppen ideális szépségre mindig is mindenki vágyott, ezzel nincs alapból baj. Viszont egyre több lehetőség nyílik arra, hogy természetellenes módszerekkel avatkozzanak be a természetbe az emberek, ami általában rövid távon okoz örömet, mivel nagyon sok ember van, aki relatíve nem csúnya, hanem önképzavara van. Erre még rátesz egy lapáttal egy ilyen társkereső oldal, aki kitilt valakit, mert felszedett pár kilót. És akkor csodálkozunk, hogy mennyi anorexiás nő van? Ezzel eleve eltiporja azt a tényt, hogy a szépség szubjektív. Kategorizálják a szépséget, pedig egyéni megítélés kérdése. Tehát arra értem a jövőben a kihatást, hogy kiveszik az emberekből az egyéni megítélés, és csak az "előírt" normákon belül tartják majd szépnek a másikat. (kicsit már most is így van). A másik meg, hogy mi lesz akkor, ha a jövőben mindenki szép lesz, mert már nem születik csúnya ember? Mihez fogják viszonyítani a szépséget? Ha nincs csúnya, akkor nincs szép sem. Szép biorobotok fejlődnek majd, mert ezzel együtt a vonzalom is megszűnik a hibátlannak titulált karakter iránt.

Végezetül visszakanyarodva a kérdéshez: A "csúnya", azaz nem tökéletes ember boldog lesz, ha nem önmagát látja a gyermekében? Mennyire fogja magáénak érezni, ha egy idegen latin macsó szemeit látja viszont a gyermeke szemében?

A cikk végén a Manson dal remek választás.

2015. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szánalmasnak tartom az ilyen szintű materializmust.
2015. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, épp olyan, mint annak idején a nácik árjatenyésztése. Az általuk árjának minősített férfiakat/nőket összehozták, amiből aztán az lett, hogy a született gyerekek között szignifikánsan több volt a szellemi fogyatékos, mint az átlag népességben.
2015. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez igen jó példa 3-as, ráadásul nem is szépek a színtiszta németek. Legalább is nekem nem :-)
2015. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A németek egyáltalán nem szépek! Ráadásul hozzánk képest nagyon nem, de én meg tudom érteni, hogy mindenki szép gyerekeket szeretne, hiszen ők boldogabbak is és sikeresebbek is ezt bizonyították.
2015. júl. 22. 12:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egy valami, maga a lombik program sem természetes, mégis segítenek azokon, akiknek nem lehet gyermekük természetesen. Most akkor ez sem más eset..
2015. júl. 22. 12:59
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez gusztustalan dolog,a lélek és a természet meggyalázása.
2015. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!